Як вибрати шкільний ранець або рюкзак?
Вага порожнього ранця для першокласника не повинна перевищувати 600 грамів
Гаряча передпершовернеснева пора у місцевих магазинах на кшталт «Все для школи» та торгових точках з канцелярією на хмельницьких ринках впевнено стартувала ще задовго до кінця літа. Батьки і бабусі-дідусі гребуть шкільне приладдя для своїх чад, як кажуть, лопатою. І доки одні дорослі перуть і підштопують минулорічні рюкзаки своїх школярів, інші неодмінно прагнуть придбати нові.
«Донька у мене одна, – виправдовується перед знайомою одна з мам. – Як не має фінансів «купити» їй братика чи сестричку, то нехай хоч новенькими речами дитя потішиться».
«Новий портфель, – стверджують психологи, – це один із атрибутів того, що ваш школяр із нетерпінням чекатиме ранку, аби піди з ним до школи. Головне, аби він дійсно подобався дитині, а не лише – вам».
А ось лікарі-ортопеди радять першокласникам взагалі не носити портфелів, а складати свої речі в спеціально обладнані шафки в школі. Однак, цей, здавалося б ідеальний варіант, у нашій країні майже не практикується.
Продавці шкільних аксесуарів мають свої поради для майбутніх власників товару та їхніх батьків. «Хоча знання, кажуть, за плечима не носити, – жартує приватний підприємець Володимир, – але рюкзак або ранець – носити, таки, доведеться!».
За словами пана Володимира, на хмельницькому товчку спорядити дитину до школи можна за різні суми грошей. Але шкільний портфель, ранець, або рюкзак – далеко не та річ, на котрій варто економити. Здоров’я – дорожче!
«Модні серед молоді сумки через одне плече підходять лише школярам віком від 15 років, – розповідає чоловік, – а ось для малюків найкраще згодиться ранець. Купувати його слід обов'язково разом із дитиною. І не тому, що дорослі можуть помилитися із зображенням улюбленого казкового героя. Виробники сумок не вказують, для якого віку призначені вироби, тому їх, як і одяг, потрібно міряти, зважаючи на зріст дитини, її вагу та витривалість. Дуже важливо, аби дитина могла приміряти ранець на себе (зверніть увагу, він не має бути порожнім!). Вага разом зі шкільним приладдям – це максимум 15 % від ваги школяра, а в молодших класах – 10 %. Тому, порожній ранець першокласника повинен важити не більш 600 грамів».
Ранець повинен розміщуватися у межах від грудного до поперекового відділів, тобто верх має знаходитися не вище, ніж лінія плечей, а низ – до талії. Його ширина не має перевищувати ширини плечей дитини, а висота – 30 сантиметрів.
Легкість рюкзака також може забезпечити матеріал, з якого він виготовлений. Не забувайте, що ранець доведеться хоча б час від часу прати, особливо коли розпочнеться сезон зимових гірок і ковзанок. Блискавки повинні з легкістю закриватися й відкриватися, бути зручними не лише для дорослого, але й для малюка. Зверніть увагу і на шви. Добре, якщо вони рівні й не грубі, інакше малеча може поранитися. Окрім того ранець повинен бути оснащений світловідбиваючими смужками, аби його маленького власника можна було помітити на дорозі у темряві.
Ручки у ранця повинні бути не надто широкими, щоб їх було зручно тримати. Лямки хорошого ранця звичайно мають можливість регулювання. Це важливо, оскільки їх доведеться підтягувати або відпускати залежно від товщини одягу та росту дитини. До того ж ремені повинні бути відрегульовані так, аби ранець знаходився саме на спині, а не нижче попереку.
Дуже важливу роль у збереженні правильної постави відіграє тверда ортопедична спинка. З її допомогою навантаження оптимально розподіляється по всьому хребту, і куточки книг не будуть упиватися в спину дитини. Спинка рюкзака має щільно прилягати до дитячої спини і бути з прокладкою з сітчастої тканини для запобігання потіння. Ранець повинен добре тримати форму і не деформуватися, коли в нього складають шкільне приладдя.
В «Офіс центрі», що на Подільський, найдешевший рюкзак можна знайти за 34 гривні. Щоправда, його якість та тканина (якщо це взагалі можна назвати тканиною!) залишає бажати набагато кращого. «Всередньому хороший рюкзак у нашому магазині можна купити десь за 300 гривень, – розповідає консультант магазину Катерина Найдук. – Ось подарунковий варіант за 269 гривень – з необхідним шкільним приладдям. А ось рюкзак з дуже якісної тканини і хорошими міцними блискавками. Така тканина не вигорає на сонці й легко переться у пральній машині. Адже, приміром, корпусний рюкзак до пральної машинки не покладеш. Однак їх активно беруть для школярів 1-2 класів. А ось рюкзак з ортопедичною «дихаючою» спинкою і лямками у формі букви «S», що дуже зручно лягають на спину дитини. Для учня 4-5 класу оце хороший корпусний рюкзак зі світловідбивачами, додатковою кишенею, розділювачем усередині, ущільненим дном, аби можна було поставити на підлогу, а потім просто витерти ганчірко. Він коштує 389 гривень».
«Для нас важливо, аби у ранця було багато кишень, – аргументує свій вибір мама першокласника Данила, – це дозволяє рівномірно розподілити навантаження. До того ж, сину буде простіше орієнтуватися, коли кожна річ лежатиме на своєму місці».
«Важкі книги варто укладати впритул до спини, це максимально комфортно,– ділиться секретами «легкого» ранця багатодітна мама Тамара з Хмельницького, – Батькам потрібно уважніше поставитись до того, як дитина збирається до школи. По своїм трьом бешкетникам я вже добре вивчила, якщо надати дитині можливість самій збиратись до школи, то вона замість необхідних книг і зошитів понабирає з дому іграшок. До того ж сини часто забувають витягати книги, фарби або пластилін, які їм наступного дня вже не знадобляться. Був такий випадок, коли шкільний рюкзак, навіть, для нашого тата став непід'ємним».
Джерело ye.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...