Такі різні секретарі
Якості, необхідні гарному секретареві: інтелект, гнучкість, комунікабельність, відсутність зайвих амбіцій, уміння швидко приймати рішення, планувати робочий день і т.д. «Великі секретарі», на думку Д. Майстера, мають наступні якості:
• пишаються своєю роботою, демонструючи особисту прихильність якості;
• домагаються більшої відповідальності;
• ініціативні, не чекають, поки їм скажуть, що робити;
• працюють стільки, скільки потрібно, «не поглядаючи на годинник»;
• є командними гравцями;
• прагнуть вивчити бізнес і ті ролі, які відіграють ті, кому вони служать;
• залучені в справи фірми, не «застрягаючи» у своїй ролі;
• ураховують потреби тих, кому служать;
• розуміють тих, кому служать;
• спостережливі, чесні та лояльні;
• критику сприймають конструктивно;
• піклуються.
У нас посаду секретаря традиційно займають представниці слабкої статі. Вважається, що секретар - візитна картка фірми. Багато керівників розуміють це буквально та замість професіонала беруть жінку з презентабельною зовнішністю.
Є декілька типів секретарів, яких варто побоюватися: вони здатні розвалити справи боса, зіпсувати його відносини з оточенням, завдати серйозної шкоди його кар'єрі та репутації:
• «Ідеал». Кожен чоловік мріє бачити поруч з собою жінку, яка вважає його найрозумнішим, дивиться на нього з повагою та замилуванням, допомагає у всьому і ніколи не заперечує. При цьому гарно виглядає, рабськи віддана та по-материнському турботлива. Таке сполучення вкрай рідко зустрічається в природі, частіше це роль, яка виконується свідомо. Наприклад, з метою отримати шефа в чоловіки за будь-яку ціну (розвал родини, «підмочена» репутація). Як тільки ціль досягнута, може відбутися «чарівне перетворення»: всі чудові якості миттєво зникнуть, а разом з ними й мрії колишнього боса (тепер чоловіка) про ідеальну жінку.
• «Амбіційний прагматик». Якщо ваш секретар соромиться називати себе секретарем, віддаючи перевагу кращим назвам «офіс-менеджер» або «помічник керівника», навряд чи варто розраховувати на довгострокове співробітництво з ним. Ця посада для нього - перший щабель на кар'єрних сходах, і працювати він буде, швидше за все, не в інтересах шефа, а своїх власних.
• «Маніпулятор». Ще один тип марнолюбних секретарок. Для задоволення амбіцій їм досить усвідомлення своєї влади в ролі наближеної до першої особи. На перший погляд, така секретарка просто скарб - віддана та незамінна. Одне погано - схильна до маніпуляцій. Користуючись близькістю до керівника та різноманітною інформацією, вона поступово починає маніпулювати й босом, і співробітниками, стаючи «сірим кардиналом».
• «Принцеса на горошині». У таких секретарів не робота, а «суцільні проблеми». І проблеми шефа вона приймає так близько до серця, що постійно перебуває на грані між здоров'ям і хворобою. Тому її не можна навантажувати роботою. Як правило, такі секретарі відрізняються професійною некомпетентністю та частіше створюють проблеми, ніж вирішують їх.
• «Леді». Мати секретаря з вищою освітою і гарним «родоводом» - приємно та престижно. Однак такі жінки вважають себе жертвами обставин і змушують шефа почувати себе постійно винним: він змушений думати не про те, що їй доручити, а як не скривдити її.
Багато керівників солідних компаній воліють на посаду секретаря брати жінок не молодших за 27 років, без кар'єрних і особистих амбіцій: вона вже сформувалася як особистість, у неї є родина, дитина, вона з повагою ставиться до свого боса та діє лише в його інтересах.
У книзі, що розповідає про діяльність компанії «Макінзі», йдеться про те, що гарний секретар (асистент, референт) - це половина команди. Більше того, зазначається, що «Макінзі», як будь-яка велика організація, швидко б розвалилася, якби не потужний кістяк секретарів, які виконують безліч адміністративних справ...».
Багато авторитетних західних фахівців з організації бізнесу вказують на необхідність приділяти особливу увагу діловим і людським якостям секретаря: «Вона (секретар) необхідна для успіху всіх твоїх ділових планів і може знищити тебе швидше за твоїх конкурентів або федеральні закони, якщо в неї з'явиться таке бажання. Зроби її щасливою... Природно, всі романтичні захоплення з нею є суворим табу».
За матеріалами http://www.elitarium.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...