Професія: Слюсар-ремонтник
Професія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонт, проводить профілактичні заходи.
Професія слюсаря бере свій початок з того моменту, коли людство почало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування та ремонту. Вперше про слюсарну справу згадувалося в 1463 році у віденському архіві, а в 1545 році в Німеччині утворився слюсарний цех. Назва професії відбулася від німецького слова schlos - замок. Шлоссери - так називали майстрів, які виготовляли замки.…
Сучасне суспільство повністю механізоване. Без техніки, різноманітних механізмів і пристосувань неможливо побудувати будинок, посіяти хліб. Все промислове виробництво засноване на застосуванні техніки, що полегшує, а часом й зовсім замінює людську працю. Навіть хатня робота зараз не уявляється без побутової техніки - пилососів, пральних машин, кухонних комбайнів. Вся техніка, як виробнича, так і побутова вимагає догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування. Так що переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, який здійснює всі ці функції, складно, адже він забезпечує безперебійну роботу всього виробництва.
Слюсар-ремонтник - професія дуже розповсюджена. Проте, оскільки, ці фахівці потрібні для різних видів виробництва, існує вузька спеціалізація слюсарів, підготовка та навчання яких ведеться саме для тієї галузі, де вони будуть працювати. Слюсар-ремонтник займається монтажем, налагодженням, регулюванням і діагностуванням механізмів. Після виявлення проблеми він проводить ремонт, заміну зламаних деталей, монтаж нових. Поточний профілактичний ремонт передбачає чищення та змащення вузлів і агрегатів, заміну деталей з терміном придатності, що закінчився. Слюсар-ремонтник повинен вміти читати креслення та схеми, бути знайомим з технічними характеристиками машини, які зазначені в паспорті. На виробництві слюсарі-ремонтники можуть об’єднуватися в бригади по 5-6 осіб, яким керує інженер - механік.
Щоб бути відмінним фахівцем, слюсар-ремонтник повинен мати знання в різних областях: фізиці, металознавстві, хімії. Він повинен розбиратися в технології виробництва, знати принципи планово-попереджувального ремонту, властивості матеріалів, антикорозійних змащень і масел, розбиратися в контрольно-вимірювальних приладах і різних пристосуваннях для ремонту, мати уявлення про методи регулювання обладнання та визначення ступеню зношування деталей, знати допуски, посадки та класи точності. Крім того, слюсар-ремонтник повинен бездоганно знати правила техніки безпеки.
Ризики професії: Праця слюсаря-ремонтника відноситься до категорії робіт з середнім фізичним навантаженням. Він повинен мати гарну серцево-судинну систему й опірно-руховий апаратом. У нього повинен бути гарний зір, пам'ять і точний окомір.
До плюсів професії можна віднести те, що вона дуже затребувана та гарно оплачується, особливо в слюсарів вищого, 6-го розряду. Мінуси — фізична праця, іноді в небезпечних виробничих умовах.
Де здобути професію: Цю професію можна здобути в професійно — технічних училищах, технікумах, безпосередньо на виробництві, влаштувавшись учнем слюсаря та пройшовши відповідні професійні курси.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...