Де і ким працюють учні влітку?
Нині дедалі більше українських старшокласників у вільний час та під час канікул влаштовуються на тимчасову роботу, аби здобути професійний досвід або фінансову незалежність.
В Україні організацією роботи учнів загальноосвітніх шкіл займаються відділи у справах молоді, спорту, культури і туризму районних державних адміністрацій.
"Кожен житель країни може приїхати в будь-яке курортне місто і там звернутися до центру зайнятості, щоб йому підшукали підходящу роботу", - говорить Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості. Наприклад, за даними центру, 2010 року у Херсонській області були відкриті понад 3 тис. сезонних вакансій.
У Севастопольському міському центрі зайнятості зазвичай в наявності близько 2,5 тис. вакансій. Влітку їх кількість збільшується до 3-3,5 тис. за рахунок підробітків і сезонної роботи для школярів, студентів та молоді.
Проте, офіційно взяти на тимчасову роботу неповнолітнього підприємства зважуються нечасто через проблеми з оформленням і полегшеним графіком.
"Особи від 15 до 16 років мають право на тиждень працювати 24 години, а від 16 до 18 років мають право працювати лише 36 годин на тиждень. Звичайно, для роботодавців це не та категорія населення, яка їм приваблива у якості працівників", - зауважує начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського центру зайнятості Майя Шурко.
До того ж, звільнення працівників молодших за вісімнадцять років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається тільки за згодою районної або міської служби у справах неповнолітніх.
Слід зауважити, що згідно із Сімейним кодексом України неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. До досягнення чотирнадцяти років дитина вважається малолітньою. Тож, після досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку працевлаштування можливе лише за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.
Також, заборонене залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт, у вихідні дні, на важких роботах і в шкідливих або небезпечних умовах.
Випробування особам до 18 років не встановлюється, проте у трудових відносинах неповнолітні мають право користуватися тими ж пільгами, що й дорослі працівники, що за об’єктивних причин також не додає роботодавцям бажання брати на роботу дітей.
Тож, поки у центрі зайнятості тільки чекають на школярів, у менш вибагливих промоутерських компаніях гаряча пора. Підліткам платять від 12 до 25 гривень за годину роздавання флаєрів чи розклеювання оголошень. Жодних трудових угод при цьому не укладають. Так, 15-річний житель Києва Алім говорить, що за 500 наклеєних оголошень отримує 50 гривень та підраховує, що, активно працюючи, за місяць заробить 1000 гривень.
Разом з тим, у деяких містах України відділи у справах молоді спорту, культури і туризму школярів намагаються залучати до громадських робіт з благоустрою. Зокрема, у Кіровограді учні вже розпочали громадські роботи.
"Заробітна плата дітям буде виплачуватися за рахунок коштів міського бюджету, - говорить начальник відділу сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради Людмила Дорохіна. - Перший загін з 23 дітей розпочав свою роботу з прибирання скверу 40-річчя Перемоги. Основними видами робіт, на яких задіяні діти - це висапування трави на клумбах, доріжках, збір сміття, очищення від порослі тротуарної плитки".
За матеріалами: ICTV
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...