6 ознак вакансій мережевого маркетингу
За вакансіями "помічник керівника", "консультант" або "організатор бізнесу" нерідко ховається робота в мережевому маркетингу. Це специфічний вид діяльності, який підходить людям з певним складом характеру - товариським, наполегливим, ініціативним. Більшість шукачів такі вакансії не влаштують.
Однак нерідко безробітні витрачають дорогоцінний час і сили на дзвінки до фірм, які працюють за системою МЛМ. Роботодавець запрошує їх до офісу, і тільки там вдається з'ясувати гірку правду. Чи можна швидко, вже за текстом оголошення, відсіяти ці невідповідні вакансії? Можна. Ось за якими ознаками їх можна розпізнати:
1. Вік
У звичайних вакансіях роботодавці пред'являють досить чіткі вікові вимоги. І хоча це суперечить нормам Трудового кодексу, практично не зустрічаються вакансії для кандидатів, старших за 50 років.
"Мережевики" намагаються залучати до своїх лав людей практично будь-якого віку: "від 21 року", "25-60 років", "вік не обмежений". Найчастіше оголошення взагалі не містять вказівок щодо віку шукача.
2. Освіта
Для більшості спеціальностей обов'язковою є наявність профільної освіти. Для елітних, високооплачуваних вакансій (юрист, аудитор, директор) нерідко вказується, якому вузу надається перевага.
У вакансіях мережевого маркетингу освіта або не вказується взагалі, або наводиться широкий діапазон: "вища, середня, спеціальна". Часто запрошуються педагоги та військові (існує думка, що вони добре вписуються в МЛМ-структуру).
3. Досвід роботи
У звичайних вакансіях серед вимог роботодавця, як правило, зазначається досвід роботи (у середньому, від 2 років).
А для "мережевиків" досвід роботи не є важливим, його замінюють особистісні характеристики шукача: "потрібен чесний, енергійний, самостійний співробітник".
4. Посадові обов'язки
У звичайних вакансіях чітко вказується сфера діяльності фірми, посадові обов'язки співробітника, його графік роботи, наявність соціального пакета.
З тексту вакансії від мережевого маркетингу не зрозуміло, чим конкретно вам потрібно буде займатися. Це таємниця. Роботодавець повідомляє нечітко: "робота в офісі", "робота з документами", "робота з персоналом", "гарні перспективи", "гнучкий графік".
5. Зарплата
В оголошеннях мережевого маркетингу зарплату пропонують завжди високу, завжди в доларах - нерідко зустрічається обіцянка платити "до $2700".
У звичайних вакансіях розмір зарплати реальніший, у половині випадків він зазначений у національній валюті. Якщо роботодавець пропонує від $1000 на місяць, то це обумовлено серйозними вимогами до шукачів.
6. Контактна інформація
У звичайних вакансіях зазначено номер факсу або адресу електронної пошти, за якими шукач може відправити своє резюме.
"Мережевиків" ваше резюме взагалі не цікавить. Якщо ви подзвоните за вказаним в оголошенні номером телефону, монотонний голос одразу запропонує приїхати на фірму - "на співбесіду". Деякі чесно попереджають: "Візьміть із собою гроші". Дуже часто замість телефону просто пишуть адресу, куди шукачам і варто прямувати. Природно, не забувши прихопити із собою гаманець.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18788
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25056 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...