Дружні відносини на роботі продовжують життя

Люди, які мають міцний тил на роботі, живуть довше, стверджують учені з Університету Тель-Авіва (Ізраїль).

Дослідники вивчили медичні записи 820 повнолітніх випробуваних, спостереження за якими тривало 20 років, з 1988 по 2008 рік. Люди працювали у великих ізраїльських фірмах в сферах фінансів, страхування, комунальних послуг, охорони здоров'я та виробництва. У середньому вони працювали по 8,8 години на день. Третину випробуваних становили жінки, 80% були одружені та мали дітей, 45% вчилися як мінімум протягом 12 років.

Контролювалися фізіологічні, поведінкові та психологічні фактори ризику піддослідних: рівень холестерину, трігліцеридів і глюкози, кров'яний тиск, індекс маси тіла, споживання алкоголю, паління, симптоми депресії, тривожність і останні госпіталізації. Кожний учасник регулярно проходив медичне обстеження та заповнював анкети, у тому числі відповідав на запитання про вимоги та контроль на робочому місці, підтримку співробітників і начальства. За час двадцятилітнього спостереження померли 53 випробуваних.

Аналіз зібраних відомостей показав, що вплив соціальної підтримки колег на ризик смерті було найбільш яскраво виражений серед представників вікової групи від 38 до 43 років. Цікаво, що добрі відносини з начальством жодним чином не впливали на ймовірність передчасної смерті. Під підтримкою дослідники мали на увазі допомогу колег у вирішенні проблем і загальний дружній настрій у колективі.

Несподіваним виявилося наступне спостереження: у чоловіків, які вважали, що вони мають повноваження контролювати співробітників і приймати рішення на роботі (можливість проявляти ініціативу, волю у виборі способу вирішення поставлених завдань, визначення кола занять), ризик смерті був знижений. А ось у жінок, які мали такі самі можливості, імовірність ранньої смерті була підвищена.

Одним з обмежень дослідження вчені називають недоступність інформації про зміну обсягу роботи випробуваних, їхніх управлінських повноважень і підтримки колективу за весь 20-річний період. Висновки ґрунтувалися на припущенні, що всі ці фактори залишалися стабільними.

Результати дослідження опубліковані в журналі Health Psychology.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад