Як реагувати на критику начальника
Одержувати критику, навіть у невеликих дозах, завжди неприємно. Однак якщо ви неправильно відреагуєте на неї, то наслідки можуть бути набагато серйознішими, ніж просто зіпсований настрій. Те, що ви скажете, і як ви це скажете, вплине на ваші відносини зі співрозмовником, а якщо це начальник, то може зашкодити вашій кар'єрі.
Насамперед, необхідно контролювати свої емоції. Якщо ви - людина стримана, то проблем з цим не виникне. Однак якщо ви схильні піддаватися емоціям і найчастіше реагуєте на образу гострим словом, не замислюючись, - цієї звички потрібно якомога швидше позбутися.
Друга рекомендація: звертайте увагу не на емоції критика, а на його слова. Згадайте кілька попередніх ситуацій, коли вас критикували. А ще краще – розділіть аркуш паперу на два стовпчики та у першій запишіть, як ви сприйняли сказане. Після цього постарайтеся дослівно відтворити слова співрозмовника та запишіть їх у другий стовпчик. А тепер порівняйте записи.
Ви, напевно, побачите, що в першому стовпчику ситуація виглядає більш серйозною. А все тому, що ви фокусуєтесь на емоціях - своїх і співрозмовника, замість того, щоб намагатися зрозуміти, що за ними стоїть.
Не поспішайте виправдуватися. Спочатку ви повинні зрозуміти, у чому завинили. Можливо, начальник приписав вам провину іншої людини? Або просто зриває на вас своє роздратування? У цих випадках вибачатися буде недалекоглядно.
Задавайте уточнюючі запитання. Наприклад: яка частина мого звіту вам не сподобалася й чому? Чому вам не сподобалася моя поведінка в цій ситуації? Продовжуйте задавати запитання доти, поки не зрозумієте, що має на увазі співрозмовник і що він ставить вам у провину.
Якщо ви дійсно зробили помилку - визнайте це. Якщо вас критикують за запізнення, яке дійсно було, погодьтеся та вибачтесь. Правда, якщо ви не впевнені, що надалі зможете уникнути запізнень - не обіцяйте цього.
Як показує практика, щиросердне визнання своєї провини додає вам балів в очах практично будь-якої людини. Однак не визнання неіснуючої провини!
І, нарешті, пам’ятайте: критика - це просто невід'ємна частина життя, і ставитися до неї потрібно філософськи. Крім того, завтра на місці критика можете виявитися ви самі.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18788
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25056 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...