Яка корпоративна культура вам підходить?
Якщо ви не затримуєтеся довго на своїх місцях роботи, це ще не означає, що ви поганий співробітник або у вас некомпетентне керівництво. Можливо, у вас просто різні погляди на корпоративну культуру. Як дізнатися з першої співбесіди, чи підходить вам корпоративна культура цієї компанії?
Як визначити, чи підходить Вам корпоративна культура компанії, на інтерв'ю. Невеликий відступ для тих, хто опинився «по інший бік барикади», а від цього багато хто не застраховані.
... Скільки разів, переглядаючи резюме кандидатів на вакансію, стикаєшся з картиною, що людина пішла з попереднього місця роботи дуже швидко, практично через 1-5 місяців після приходу. Цікаво, що частіше за все це пов'язано не з поганими якостями працівника, а з невмінням визначити тип корпоративної культури і зрозуміти, наскільки це місце відповідає Вашим запитам. Кілька слів про те, як це зробити правильно.
«Театр починається з вішалки», а з чого починається комерційна фірма?
Знайдіть відповідь для себе на це питання. А тепер маленька порада: пам'ятайте про те, що найсильніше перше враження на Вас має справити саме те, що Ви назвали.
Якщо reception - то Вам підходить та фірма, де можна побачити і почути ввічливих і коректних співробітників, які самі запропонували Вам допомогу, ввічливо показали, де можна почекати і роздягнутися. Якщо найголовнішим Ви вважаєте «озброєного до зубів» охоронця і неприступну систему контролю, то Вам підійде фірма, де паспорт треба пред'являти мінімум 3 рази. Якщо головне враження для Вас - HR Manager - менеджер з персоналу, то саме він чи вона повинні запам'ятатися найбільше і виробити найбільш сильне враження.
Головне, що немає хороших і поганих компаній - є ті, що підходять Вам особисто або не підходять. Немає хороших і поганих співробітників - є ті, хто відповідає чи не відповідає Вашій корпоративній культурі.
Як підібрати роботу в компанії, що підходить за корпоративною культурою (а тільки за цієї умови Ви зможете досягнути успіху і зробити вдалу кар'єру)?
Перше, що треба зробити, - це визначити для себе оптимальний і прийнятний варіант.
У якийсь момент стало гарним тоном писати в резюме «Able to work under pressure», а от для мене така фраза в резюме служить першим дзвіночком про те, що людина приходить з чужої нашої компанії корпоративної культури. Коли Ви бачите таку вимогу в описі вакансії - робіть висновки, чи підходить це Вам.
Ось так визначила для себе оптимальний колектив і місце роботи одна з наших нових співробітниць під час першого інтерв'ю: «Кожна людина добре знає свою роботу і сама несе за неї відповідальність, немає процесного контролю, люди підтримують один одного, є можливість отримувати додаткові знання, насичена робота, хороший результат помічається і оцінюється ». Для мене це було знаком: ця людина нам підійде за корпоративним духом.
Під час бесіди з менеджером по персоналу або керівником з'ясуйте
Яких цінностей дотримуються в компанії, що прийнято і не прийнято.
Який стиль керівництва прийнятий - демократичний чи авторитарний.
Чи є в компанії традиції.
Які головні очікування від нових співробітників.
Як і які люди роблять кар'єру в компанії.
Що робиться в першу чергу з появою нової позиції: використовуються внутрішні резерви або відразу йде пошук людини з боку.
На що звернути увагу під час першої зустрічі?
Який тип інтерв'ю вибирає менеджер з персоналу: допит, продаж (тобто з ходу починає умовляти Вас) або переговори, в яких і розповідають, і ставлять питання учасники з обох сторін. Як правило, це буде відображати стиль управління в компанії та побудови відносин до новачків. А вже що Ви вважаєте за краще - вирішуйте самі.
У нас, наприклад, інтерв'ю завжди починається з розповіді про компанію та наші очікування, а нерідко стикаєшся з тим, з ходу починається допит про особисте життя, шкідливі звички і т. п.
Чи будуть Вас з ходу тестувати, скільки часу для заповнення вимагає анкета (кожен з нас розуміє, що шанобливе ставлення до робочого часу іншої людини - одна з найважливіших характеристик ділової культури) - все це відноситься тільки до компаній і не відноситься до агенцій (агентство зобов'язане збирати максимум інформації, від цього залежить їх успішність в роботі з клієнтами)
Що Вам сказали в кінці: чи була подяка за витрачений час, чи був зворотній зв'язок. Пам'ятайте, що відповідь: «З вами зв'яжуться в будь-якому випадку», - майже завжди брехливий. А чи хочете Ви, щоб вас обманювали? Вирішіть це для себе.
Цитата: «Коли ви будете працювати з «кастомерами» в цьому «еккаунті», пам'ятайте, що головне - правильно встановити «опініон лідера» (customer, account, opinion leader). - Ми робимо висновок про значний вплив західної культури, можливо, навіть надмірний. Чи подобається це? Інший варіант, з яким я якось зіткнулася, проводячи тренінг для однієї російської компанії, полягав у тому, що невинне слово «бренд» або більш складне «мерчендайзинг» викликало страшне роздратування і неприйняття. Я не хотіла б говорити, «що таке добре, і що таке погано», а просто запропонувати кожному, хто бере участь в інтерв'ю, звернути увагу на мову іншого.
Є інструментальний і гуманітарний (від слова human - людський, а не від гуманності чи назви наук) підхід до управління організацією. У компанії, де люди лише гвинтики і придатки до своїх функцій, Вам майже нічого і не розкажуть і не спитають про колектив, відносини між людьми, про те, які цінності є важливими для компанії. Розмова буде йти навколо професійних навичок і біографії - і тільки. А от інтерв'ю в компанії, де основним капіталом є люди і репутація, мікроклімат і корпоративна культура, буде містити в собі дуже багато запитань про Ваші погляди, переваги у відносинах в колективі, улюблений стиль менеджменту (якщо Ви керівник). Є, звичайно, і проміжні варіанти. Вони не можуть бути хорошими і поганими апріорі, вони тільки підходять або не підходять Вам особисто.
Є багато інших моментів, на які можна звернути увагу, але основу Ви вже зрозуміли. А тепер - головне: якщо Ви не прийшли на роботу, яка не підходить, Ви нічого не втратили, крім часу на інтерв'ю. Якщо ж Ви прийшли і залишилися незадоволеним, то є ризик втратити роботу, нерви і, найголовніше, репутацію. Вибір завжди за Вами (до речі, наостанок, чи давали Вам цей вибір при призначенні зустрічі, часу інтерв'ю і відповідях на питання?)
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18788
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25056 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...