Як відповідати на особисті питання рекрутера?
Запитання про особисте життя нерідко ставлять шукачів у незручне положення. Однак залишати їх без відповіді не варто.
Існує декілька точок зору на особисті питання на співбесіді. Деякі вважають їх неприпустимими, оскільки це втручання в особисте життя. Однак варто враховувати, що ступінь «особистості» таких питань буває різною: одна справа цілком закономірне запитання про родинний стан кандидата, зовсім інше - спроба з'ясувати причини розлучення. Для рекрутера, як правило, важливо довідатися, чи входить у плани співробітника розширення родини. Зрозуміло, що виховання дітей вимагає багато часу та сил, які співробітник без дітей може витратити на роботу.
Іноді запитання на співбесідах доходять до дуже високого ступеня «особистості». Наприклад, рекрутер може поцікавитися, чому ви розлучилися або які у вас стосунки з чоловіком. Це стереотипний підхід рекрутерів-психологів. За поведінкою в родині вони роблять висновки щодо поведінки співробітника в діловому житті. Наприклад, довідавшись, як довго шукач був одружений, вони можуть вирішити наскільки він буде лояльний компанії, як довго зможе пропрацювати.
Питання про взаємини в родині проектується на те, як людина буде будувати відносини всередині колективу — через що розлучився, наскільки він може бути конфліктним. Якщо з'ясується, що розлучення було через сварку, рекрутер може зробити висновок, що схожі конфлікти можуть бути й на роботі.
Зрозуміло, не можна трактувати особисті відомості настільки однозначно. Практика показує, що найчастіше люди, які схильні проявляти вольові якості на роботі, у родині можуть виявитися неавторитарними. І навпаки.
Як відповідати на такі запитання? Виходячи з того, наскільки виправдана цікавість рекрутера.
Припустимо, якщо вас запитують про ваше віросповідання, щоб з'ясувати чи можете ви, наприклад, виходити на роботу по суботах або чи не збентежить вас неможливість робити намаз в офісі, відповідати потрібно прямо та чесно. Якщо співрозмовник цікавиться, як часто ви відвідуєте церкву, це суто особисте питання ви можете залишити без коментарю.
Але й тут є виключення. Якщо ви влаштовуєтеся в християнську компанію, цілком зрозуміло, для чого вас запитують про те, чи причащаєтеся ви та чи дотримуєтеся постів. Чи погоджуватися на роботу в компанії, де особиста та ділова сфери так міцно пов'язані, вирішувати вам.
За матеріалами http://trud.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...