Теорія неправди від шукачів
На тлі кризи та серйозної конкуренції на ринку праці шукачі все частіше використовують «творчий підхід» при складанні резюме. Трохи прикрасити там, додати тут - і одержуємо ідеальне CV. Які пункти професійної біографії шукачів варто розглядати уважніше та критичніше, про що особливо люблять фантазувати в резюме?
Час роботи
Кадровий «профіцит» дозволив роботодавцям посилити умови відбору фахівців, і останні, у свою чергу, намагаються відповідати новим вимогам хоча б на рівні резюме.
«Криза задала шукачам складну задачку - як пояснити потенційному роботодавцеві звільнення з останнього місця та перерву в кар'єрі. Скорочення, звільнення стали темою року, і деякі кандидати приховують факт роботи в компанії протягом декількох місяців», - зазначає Наталя Комарницька, консультант Morgan Hunt.
Ольга Степанова, провідний спеціаліст Penny Lane Personnel, так само звертає увагу: кандидати, які понад два-три місяці шукають роботу, всі як один пишуть, ніби працюють по теперішній час, хоча звільнені досить давно. Роблять вони це з простої і цілком зрозумілої причини: в ейчарів склалася помилкова думка - якщо людина протягом довгого часу не може знайти роботу, виходить, вона недостатньо кваліфікована, а отже, такий працівник компанії не потрібен. Виходить, що цих людей «викреслюють», навіть не розглядаючи їхній професійний рівень!
Володіння іноземними мовами
Це другий за популярністю пункт, який шукачі вважають своїм обов'язком прикрасити.
Варто зазначити, що вимоги багатьох компаній до рівня знання мов невиправдані: далеко не завжди посадові обов'язки припускають вільне володіння італійською, французькою і китайською одночасно. Про це добре знають і шукачі, до того ж базова англійська при певній ретельності швидко перетворюється в гарну розмовну, котра, як правило, і потрібна в більшості випадків.
Посадові обов'язки
Бажаючи справити враження на потенційного роботодавця, кандидати неодмінно приписують кілька, а то й десяток інший обов'язків, які вони нібито виконували на попередньому місці служби. Нормально, коли шукач злегка «підганяє» резюме під вимоги роботодавця, правильно розставляючи акценти, підкреслюючи свої заслуги. Але буває, що та сама людина переробляє резюме то під бізнес-тренера, то під менеджера з продажу і навіть HR-фахівця.
Не дуже давно в Penny Lane Personnel прийшло дуже «смачне» резюме, що ідеально підходило на позицію юриста. З CV, як згадує Ольга Степанова, випливало, що кандидат закінчив МГІМВ, пише дисертацію, володіє декількома мовами, кілька років жив у Торонто та Лондоні. Останні три роки працював старшим юристом у російській компанії. Ольгу відразу насторожило, що при такому послужному списку кандидат працював у невеликій російській компанії, назви якої ніхто не чув. Всі крапки над «i» розставила співбесіда: недбалий зовнішній вигляд шукача, неймовірна історія про загублений диплом, плутанина в юридичних термінах, проблеми з викладом своїх думок. Ось так і був розкритий обман, а горі-кандидат був відпущений додому.
Професійні заслуги
Будь-яка допомога зі складання резюме першою справою радить не бути скромним, а якнайдетальніше описувати свої трудові заслуги. У багатьох CV-шаблонах «Досягнення» рекомендують винести в окремий розділ. Найбільш популярним з них є «організація з нуля»: кожний другий шукач обов'язково створював департамент/проект з нуля. Просто грішно влаштуватися на роботу та не відкрити там новий відділ, який, як з'ясує перевірка, існував у компанії споконвіків.
Серед менеджерів з продажу, маркетологів і інших фахівців, чиї результати праці кількісно вимірювані, прийнято писати про «збільшення у два/три рази» клієнтів, оборотів, відвідуваності й т.д.
Підвищення посади
Для вакансій, які вимагають певного досвіду роботи, спритні шукачі його дописують. Щоб не пускатися у відверту неправду, як правило, вигадану посаду додають до справжньої. У такий спосіб головні бухгалтери маленьких фірм стають фінансовими директорами, менеджери з продажу - керівниками комерційних відділів, а єдиний юрист перетворюється на начальника юридичної служби.
Як розпізнати неправду в резюме?
Кандидатів, які «підмалювали» посаду, приписали собі чужі досягнення, вказали функціонал, який ніколи не виконували, вирізнити просто. Іноді достатньо однієї бесіди - і ошуканець викритий, запевняє консультант Morgan Hunt Наталя Комарницька. Рекрутер, незалежно від освіти, - завжди психолог, і досвід спілкування з людьми допомагає зрозуміти, бреше співрозмовник чи ні. Звичайно, зустрічаються віртуози, викрити яких непросто, але якщо під час співбесіди у вас виникли сумніви - обов'язково перевірте інформацію, зазначену в резюме, тому що неправда кандидата обійдеться компанії дуже дорого, а рекрутер або агентство можуть зіпсувати репутацію.
За матеріалами buildteam.ru.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...