Як побороти млявість на роботі в холоди: 5 простих способів
В холоди так і хочеться влаштуватися на дивані і дрімати, але коли ви доросла людина, така поведінка не прокатує — є робота та інші зобов'язання, інформує Ukr.Media.
Осінньо-зимовий період — не найкращий час, коли справа стосується продуктивності. Холод, сірість, короткий світловий день — і ось вже не хочеться нічого, крім як впасти в сплячку. Так, навіть тим, хто ніби як висипається вночі. Постійна сонливість — справжній бич сучасності, і страждають від неї більшою мірою жителі мегаполісів. Про що говорить сонливість? Про те, що спосіб життя залишає бажати кращого. Найчастіше побороти млявість можна, змінивши звички. Ось п'ять способів боротьби з сонливістю, які підійдуть навіть ледачим.
Налагодьте сон
Мінімальна норма сну у кожного своя. Один цикл сну — це півтори години, тобто кожні 90 хвилин змінюються всі фази сну. Щоб днем вистачало сил на все, тривалість сну повинна бути кратна 1,5. Оптимальний розклад — 7,5 години або 9 годин. Якщо є проблеми з сонливістю, експериментуйте з тривалістю сну. Можливо, є якась індивідуальна особливість і пряма потреба вашого організму, наприклад, в 10-годинному сні. Важливо лягати до півночі (а краще — до 11 години вечора), щоб не порушувати циркадні ритми.
Проаналізуйте, чим харчуєтеся
Раціон повинен бути різноманітним, ну а ті, хто сидять на строгих дієтах, не з чуток знають, що буває, коли відмовляєш організму в жирах і вуглеводах.
Дуже важливо, щоб харчування було повноцінним, організму потрібно різноманітність. Тих, хто дотримується суворої дієти, низькокалорійного харчування або відмовився від жирів і вуглеводів, може постійно хилити в сон. Не забувайте, що калорії — паливо, з якого ми отримуємо енергію.
Не забувайте про фізичну активність
Спорт важливий, особливо для тих, хто годинами сидить перед комп'ютером. Підійде навіть легке аеробне навантаження — танці, ходьба або плавання, вибирайте, виходячи з власних уподобань. При фізичному навантаженні легені насичуються киснем, він активніше надходить в тканини м'язів і мозок, пробуджує організм.
Провітрюйте приміщення, в яких перебуваєте
Провітрювання приміщень, як і очищення повітря, допоможе побороти сонливість.
Протяг влаштовувати, звичайно, не треба, а то і застудитися можна, але звичайне провітрювання — цілком собі спосіб боротьби з сонливістю. Так що час від часу вдень відкривайте вікна в офісі і не забувайте провітрювати в спальні, коли готуєтеся до сну.
Змініть звички
Причиною сонливості може бути щоденна рутина. Коли людина зайнята по-справжньому цікавою справою, вона не помічає ходу часу, та й втоми не відчуває. Якщо ж робота і щоденні справи не в задоволення, відбувається зворотне: ми підсвідомо "ховаємося", буквально засипаємо, інформація гірше засвоюється. Проаналізуйте, як себе почуваєте протягом дня і чи можна щось змінити.
https://ukr.media/business/448446/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18646
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23250 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...