Як побороти млявість на роботі в холоди: 5 простих способів

В холоди так і хочеться влаштуватися на дивані і дрімати, але коли ви доросла людина, така поведінка не прокатує — є робота та інші зобов'язання, інформує Ukr.Media.

Осінньо-зимовий період — не найкращий час, коли справа стосується продуктивності. Холод, сірість, короткий світловий день — і ось вже не хочеться нічого, крім як впасти в сплячку. Так, навіть тим, хто ніби як висипається вночі. Постійна сонливість — справжній бич сучасності, і страждають від неї більшою мірою жителі мегаполісів. Про що говорить сонливість? Про те, що спосіб життя залишає бажати кращого. Найчастіше побороти млявість можна, змінивши звички. Ось п'ять способів боротьби з сонливістю, які підійдуть навіть ледачим.

Налагодьте сон

Мінімальна норма сну у кожного своя. Один цикл сну — це півтори години, тобто кожні 90 хвилин змінюються всі фази сну. Щоб днем вистачало сил на все, тривалість сну повинна бути кратна 1,5. Оптимальний розклад — 7,5 години або 9 годин. Якщо є проблеми з сонливістю, експериментуйте з тривалістю сну. Можливо, є якась індивідуальна особливість і пряма потреба вашого організму, наприклад, в 10-годинному сні. Важливо лягати до півночі (а краще — до 11 години вечора), щоб не порушувати циркадні ритми.

Проаналізуйте, чим харчуєтеся

Раціон повинен бути різноманітним, ну а ті, хто сидять на строгих дієтах, не з чуток знають, що буває, коли відмовляєш організму в жирах і вуглеводах.

Дуже важливо, щоб харчування було повноцінним, організму потрібно різноманітність. Тих, хто дотримується суворої дієти, низькокалорійного харчування або відмовився від жирів і вуглеводів, може постійно хилити в сон. Не забувайте, що калорії — паливо, з якого ми отримуємо енергію.

Не забувайте про фізичну активність

Спорт важливий, особливо для тих, хто годинами сидить перед комп'ютером. Підійде навіть легке аеробне навантаження — танці, ходьба або плавання, вибирайте, виходячи з власних уподобань. При фізичному навантаженні легені насичуються киснем, він активніше надходить в тканини м'язів і мозок, пробуджує організм.

Провітрюйте приміщення, в яких перебуваєте

Провітрювання приміщень, як і очищення повітря, допоможе побороти сонливість.

Протяг влаштовувати, звичайно, не треба, а то і застудитися можна, але звичайне провітрювання — цілком собі спосіб боротьби з сонливістю. Так що час від часу вдень відкривайте вікна в офісі і не забувайте провітрювати в спальні, коли готуєтеся до сну.

Змініть звички

Причиною сонливості може бути щоденна рутина. Коли людина зайнята по-справжньому цікавою справою, вона не помічає ходу часу, та й втоми не відчуває. Якщо ж робота і щоденні справи не в задоволення, відбувається зворотне: ми підсвідомо "ховаємося", буквально засипаємо, інформація гірше засвоюється. Проаналізуйте, як себе почуваєте протягом дня і чи можна щось змінити.

 

https://ukr.media/business/448446/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад