Як знайти "фішку" вишу?
Більшість абітурієнтів, вибираючи навчальний заклад, у першу чергу орієнтуються на спеціальність, що цікавить, у другу - на реальні шанси вступити та пройти за конкурсом. Але на третьому етапі в гру вступають ті маленькі плюси та достоїнства, які є в кожного університету, академії або інституту.
Після того, як ви причепливо порівняли вузівські регалії та репутацію на ринку праці, викладацький склад і набір предметів, оцінили можливості вивчення іноземних мов і вирахували відстань від будинку до аудиторії, коло «фаворитів» зазвичай звужується до двох-трьох основних варіантів. Але саме тут і розпочинаються справжні мучення вибору: і той подобається, і цей гарний, так ще й за два кроки від будинку... А якщо ви поклали око на один з популярних недержавних вишів, стає ще складніше, оскільки їх «внутрішня кухня» відрізняється особливою індивідуальністю.
Як знайти «фішку»?
Незважаючи на загальні риси, пов'язані з освітнім стандартом, і приблизно рівну кількість балів за основними критеріями, кожен виш має свою «фішку». Як неозброєним поглядом побачити приховані можливості?
1. Розвідка боєм. Ще на стартовому етапі необхідно особисто відвідати виші, що сподобалися, бажано - не один раз. При цьому не обмежуйтеся коридором, що веде до приймальної комісії, і швидким оглядом території. Зрештою, вам тут вчитися протягом найближчих 4-6 років, фактично, ви вибираєте собі другий будинок (і на відміну від школи - вибираєте добровільно).
2. Моніторинг мережі. Продивіться ретельно сайт кожного вишу, поспілкуйтеся на форумі з колишніми випускниками, вивчіть відгуки на порталах, присвячених освіті, почитайте пресу. Напевно дізнаєтеся багато цікавого. Перевага досліджень у мережі у тому, що можна задавати будь-які питання, з'ясовувати дрібні деталі, і відповіді будуть «без цензури».
Але робіть знижку на те, що неофіційна інформація про виш може бути суб'єктивною або упередженою. Іноді цікаві відомості про виш можна одержати в дуже несподіваних місцях.
3. Зазирніть в себе. Запитайте себе, на час абстрагувавшись від складності іспитів і батьківських порад: чого ви самі чекаєте від майбутнього навчання? Чим хотіли б наситити золоті студентські роки, де перебувають ваші творчі прагнення? Ураховуйте всі фактори, які здаються вам важливими. І порівняйте результат з тим, що пропонують намічені виші.
Прагматики та романтики: кому що важливо
Як і сто років тому, студенти поділяються на прагматиків і романтиків. Для прагматиків до найважливіших додаткових переваг входить те, що має цінність на ринку праці або відноситься до матеріальної бази навчання:
· перелік конкретних компаній, куди можна з високою ймовірністю потрапити на роботу прямо зі студентської лави;
· сучасний будинок і новітнє обладнання, у тому числі комп'ютерні класи;
· зв'язки із закордонними вишами.
Але якщо для прагматиків вирішальною перевагою стає сама можливість одержати додатковий диплом або сертифікат, що підвищить вартість на ринку праці, то романтики звертають увагу на можливість подивитися світ, завести нові знайомства, розкрити свій творчий потенціал.
Корисне з приємним? Підходить!
Для багатьох студентів навчання у виші передбачає не лише здобуття професії, але й розвинення своїх творчих і спортивних здібностей, одержання додаткових навичок, які можна використовувати вже в студентські роки. І виші йдуть їм назустріч.
Крім цікавих спеціальностей серйозною перевагою вишу є й умови, які створюються для позанавчальної діяльності студентів (кружки, сильні спортивні секції й т. д). Особливо цінуються молодими людьми можливості для серйозних занять спортом, участі в різних міжвишівських першостях і змаганнях.
Найголовніша порада: точно знати, чого ви хочете. Тоді, оцінюючи додаткові переваги того або іншого вишу, ви легко приймете остаточне рішення. І зробите черговий крок до своєї головної мети.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...