Як правильно вести переговори про зарплату
Серед порад і рекомендацій, які дають претендентам рекрутери і HR-и останні півроку один зустрічається регулярно - "будьте гнучкіше при обговоренні зарплати". Так, в середньому зарплати стали нижчими, а конкуренція на ринку праці виросла, але все ж хотілося б отримати гідну оплату своєї праці. Як з'ясувалося, немає нічого неможливого - принципи торгу залишилися тими ж, справа за малим - вміло їх використовувати.
Правильна оцінка
Головне при обговоренні розміру зарплати - знати, що ви вмієте робити і скільки стоїте. Це торг, в якому потрібно відштовхуватися від поточного рівня компенсацій, тому що в 95% випадків це відображення ринкової вартості кандидата, ви стоїте рівно стільки, скільки отримуєте.
Оцініть ситуацію на ринку, відвідавши робітні ресурси, і подивіться, скільки сьогодні роботодавці пропонують за знання та вміння, адекватні вашим.
Наступний етап - з'ясувати, що готовий запропонувати конкретний роботодавець. Якщо ви влаштовуєтеся на роботу через кадрове агентство, то можете сміливо розраховувати на допомогу консультантів. Професіонали в кадрових агентствах завжди мають інформацію про те, яка вилка зарплат надається в компанії. Крім того, в агентстві можна дізнатися, чи готовий роботодавець до підвищення зарплати і на якій підставі. Треба чітко розуміти, що якщо компанією позначений чіткий бюджет, то ні про яке підвищення зарплати понад норми не може бути й мови - вас просто не будуть розглядати як кандидата. До питання про підвищення зарплати завжди можна повернутися після випробувального терміну.
Дізнатися, чи зможе компанія платити вам бажану зарплату, можна на етапі телефонного інтерв'ю. Ситуацію з рівнем зарплатних очікувань перед запрошенням на співбесіду звичайно уточнюють і самі роботодавці, а щоб заощадити час і полегшити взаєморозуміння, можна вказати ці відомості в резюме.
Предметна розмова
Експерти радять кандидатам завжди пам'ятати про три основних точки: комфортному рівні зарплати, бажаному (з нього й треба починати переговори) і мінімальному. Останній роботодавцю краще не озвучувати, але його потрібно знати, і розуміти, на яких умовах ви можете на нього погодитися: або компанія дуже цікава, або обов'язки, або ви йдете на зниження, розуміючи, що не цілком відповідаєте поставленим вимогам.
Що ж стосується безпосередніх переговорів, то основні принципи зводяться до наступного: говорити про зарплату потрібно якомога пізніше, а побажання вимагають вагомих обгрунтувань.
Чим пізніше розпочато предметну розмову про зарплату, тим більше шансів отримати бажане. Керівник буде зговірливішим, якщо ви продемонструєте якості, які допоможуть йому вирішити проблеми, пов'язані з відсутністю фахівця на даній позиції. Принцип такий - ви просите зарплату, яка знаходиться в межах ринкової вилки, але конкретний розмір обговорюєте після того, як дізнаєтесь, які завдання будуть перед вами поставлено, які ресурси виділені і так далі.
Перш за все, потрібно показати зацікавленість в компанії і функціоналі, а роботодавцю важливо зрозуміти і оцінити систему мотивації кандидата. Головне, щоб мотивація показувала ваше бажання рухатися вперед, незважаючи на труднощі, що само собою має на увазі збільшення заробітної плати.
Очевидно, що наскільки більше просити, кожен вирішує сам. Експерти не радять запитувати більше 20% від середнього рівня, пропонованого компанією. Якщо ви просите більше, то є ризик зіткнутися з так званим синдромом нереалізованих бажань керівника.
Зауважимо, що знати ситуацію на ринку, звичайно, потрібно, але не забувати відштовхуватися і від власної кваліфікації. У практиці були випадки, коли кандидати успішно вели переговори про підвищення зарплати більш ніж на 50%. Тут потрібно вагоме обгрунтування, вміння подати себе і стовідсоткова впевненість.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...