Чому ви хочете працювати у нас? Як не розгубитися і відповісти на питання рекрутера
Проблема
Я пішов на співбесіду, і все було добре, доки рекрутер не спитав: «Чому ви хочете працювати у нас?» Я такого не очікував, тому зам’явся, задумався. І тут співрозмовник щось відмітив у своїх паперах, а я зовсім розгубився і, здається, наговорив дурниць.
Тепер чекаю на відповідь, хвилююся. Невже я все зіпсував? Не хочу більше потрапляти в такі ситуації. Що мені робити?
Чому виникає проблема
Причин того, що запитання «Чому ви хочете працювати у нас?» / «Чому ви вибрали нашу компанію?» загнало вас у глухий кут, може бути кілька:
- Занадто сильне хвилювання під час зустрічі з рекрутером. Звичайно ж, співбесіда — справа відповідальна і було б дивно, якби ви зовсім не хвилювалися. Але якщо не взяти свої переживання під контроль, затнутися можна на будь-якому питанні.
- Недостатня підготовка до співбесіди. У багатьох статтях Work.ua про співбесіду повторюється порада «Готуйтеся до зустрічі з рекрутером». І це дійсно важливо, адже розібратися з тим, чому ви хочете працювати в певній компанії, потрібно саме на етапі підготовки до співбесіди, коли ви шукаєте інформацію про роботодавця і переконуєтеся, що компанія вам підходить.
- Неуважність у виборі вакансій для відгуку. Буває, в прагненні якнайшвидше знайти нову роботу шукач робить ставку на кількість, а не на якість і починає відправляти резюме на всі вакансії підряд — щось та вистрілить. І ось, телефонують вам з компанії, запрошують на співбесіду і ви, звичайно ж, погоджуєтеся. А що за компанія, що за вакансія — хтозна, ви ж тільки за вчора 30 резюме надіслали. Говорити рекрутеру «хочу працювати у вас, тому що ви запросили на співбесіду» — теж якось не дуже, ось і доводиться вигадувати на ходу.
Рішення
Для тих, хто одного разу не знайшов, що відповісти на питання «Чому ви хочете працювати у нас?», і більше не хоче подібного досвіду:
- Уважно вивчайте вакансії перед тим, як надіслати резюме. Переконайтеся, що вам підходять не тільки зарплата та обов’язки, а й сама компанія. Перед тим, як відгукнутися, радимо не тільки ще раз уважно прочитати вакансію, але й перейти на сторінку компанії на Work.ua. Там ви знайдете загальну інформацію про компанію, посилання на її сайт, а ще фото і відео про роботу в компанії.
- Резюме надіслано і вас запросили на співбесіду? Отже, потрібно готуватися. Копніть глибше — сходіть на сайт і в соцмережі компанії, якщо не зробили цього раніше, пошукайте додаткові дані в інтернеті. Але будьте уважні й фільтруйте інформацію.
- Заздалегідь підготуйте відповідь. Перед співбесідою краще продумати відповіді на популярні запитання, «Чому ви хочете працювати у нас?» — одне з них.
- Намагайтеся менше хвилюватися на співбесіді. Підготовка до зустрічі з рекрутером вже зробить її не такою стресовою. Також менше хвилюватися допоможе усвідомлення того, що співбесіда — це звичайна ділова зустріч, від її результату не залежить, жити вам або померти, тому варто розслабитися.
Для тих, хто вже сидить перед рекрутером і судомно шукає відповідь на питання «Чому ви хочете працювати у нас?»:
- Видихніть і заспокойтеся, ситуація складна, але не безнадійна.
- Для початку візьміть маленьку паузу, випийте води, вигравши кілька секунд, ви дасте мозку можливість підшукати правильну відповідь або хоча б ниточку, за яку можна вхопитися. Наприклад, згадайте, що було сказано у вакансії про корпоративну культуру.
- Скористайтеся інформацією, отриманою під час співбесіди. На її початку рекрутер розповідав про компанії, згадайте, що вам сподобалося та які збіги за цінностями ви помітили. Які можливості для вашого розвитку в компанії описав ейчар, якщо вони вам підходять, згадайте і це.
- Не брешіть і не вигадуйте. Нехай краще ваша відповідь буде лаконічною, ніж нещирою.
Що ж все-таки говорити
Ось кілька прикладів того, як відповісти на питання «Чому ви хочете працювати у нас?».
✅ «Завжди хотілося попрацювати у великій компанії з багатою історією. Думаю, я вже до цього готовий». / «Мені хотілося б професійно зростати та розвиватися разом з компанією. Я впевнений, що у вашому стартапі в мене буде така можливість».
✅ «Проєкти, які ви розвиваєте, здаються мені дійсно цінними та потрібними людям. Я буду радий долучитися».
✅ «Мені імпонує прагнення вашої компанії допомагати людям. Я читав про вашу благодійну програму в соцмережах і хотів би бути причетним до такої доброї справи».
✅ «Мені подобається, що ви як роботодавець дбаєте про співробітників. Прийшовши до вас в офіс, я тільки переконався в цьому».
✅ «Мені сподобався сайт вашої компанії...» (Розкажіть, чому.)
✅ «У мене є багато ідей, реалізувати які я б хотів саме тут. З нашої розмови я зрозумів, що ви даєте співробітникам творчу свободу і підтримуєте їхні починання. Це важливо для мене».
І головна порада: ходіть на співбесіди до компаній, де точно хочете працювати, і з відповідями на подібні запитання складнощів не виникне.
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2552/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...