П’ять головних страхів перед зміною роботи: способи їх подолання
Уже пройшли ті часи, коли один-два записи у трудовій книжці вважалися показником професійності та компетентності. Сьогодні спеціалісти радять змінювати роботу кожні 2-4 роки. Це допомагає отримувати нові знання та вміння, заводити корисні знайомства, зростати професійно та збільшувати свій фінансовий потенціал. Але що робити, коли страх змін, якими супроводжуватиметься нова робота, не дозволяє вам покинути насиджене місце і крокувати назустріч успішному майбутньому? Ми знаємо найпоширеніші страхи та наведемо способи їх подолання.
- Страх невизначеності
Більшість людей бояться опинитися біля розбитого корита. Коли ви покидаєте роботу, колектив, керівництво, яке добре знаєте, то вас очікує період невизначеності. Начитавшись сумних статистик по безробіттю в Україні, у вас може скластися думка, що ви взагалі не знайдете собі нової роботи.
Що робити?
Наведемо вам іншу статистику, згідно з якою кожному, хто знаходиться в пошуках кращої роботи, вдається її знайти протягом 3-6 місяців (тут все залежить від сфери пошуку та ваших фінансових очікувань). Щоб викоренити страх невизначеності між старою роботою та незрозуміло якою новою, не спалюйте одразу всі мости – спочатку знайдіть компанію та посаду, які будуть повністю вас влаштовувати, і лише потім пишіть заяву про звільнення.
- Страх невідомості та змін
Нас завжди лякає щось невідоме чи нове, тому під час зміни місця роботи цей страх є природнім. Незнайомий офіс, нові обов’язки, чужий колектив та непривітний директор – як дитячий страх про монстра під ліжком весь час кружляє у вас в голові і не дозволяє «висунути ногу з-під ковдри» назустріч новим можливостям. Саме цей страх змушує сотні тисяч людей щодня йти на нелюбу роботу, аби тільки не довелося зустрітися віч-на-віч з їхнім «монстром».
Що робити?
Найперше, що потрібно зрозуміти – це те, що перспектива залишити все як є набагато страшніша, ніж зміни, які чекають попереду. Далі не прокручуйте в голові всі негативні сценарії, а думайте, що все складеться якнайкраще. Не забувайте про плюси, які очікують вас на новій посаді, і чого ви ніколи не отримаєте на старій: кар’єрний ріст, фінансові заохочення та, навіть, місце розташування нового офісу. Коли негативні думки все ж прокрадатимуться у вашу свідомість, скористуйтеся правилом Скарлетт О’Хара: «Я не буду думати про це сьогодні, я подумаю про це завтра».
- Страх розчарувати керівництво
Під час переходу на нову роботу ви боїтеся, що розчаруєте не лише свого теперішнього начальника, але й майбутнього. Якщо у вас із керівництвом склалися дружні відносини, то повідомити про свій перехід на нове місце роботи не так і просто. Ви не можете уявити як компанія справлятиметься без вас і начальник, який з надією в очах запитує: «Може ви ще передумаєте?», відразу руйнує всі ваші мрії про нове місце роботи. Але якщо ви все ж залишаєтеся непохитними, то з’являється інший страх – ви боїтеся, що розчаруєте нового роботодавця і вас звільнять.
Що робити?
У першому випадку вам потрібно усвідомити, що незамінних людей немає, і на ваше місце компанія обов’язково знайде гарного спеціаліста, який не знищить все зроблене вами. До того ж подумайте, чи ваш керівник настільки переживає за вас, як ви за нього, і чи не підміняє своєю дружбою фінансові бонуси, на які ви заслуговуєте.
Згадайте свої досягнення на минулому місці роботи, похвалу від керівництва і клієнтів, та зрозумійте, що повністю відповідаєте запропонованій посаді. Заспокойте себе, що з усім впораєтесь, адже ви – професіонал своєї справи.
- Страх невідповідності очікуванням
Вам здається, що ви знайшли свою ідеальну роботу, але раптом ви починаєте думати, що робота буде нецікавою, зарплатню будуть затримувати, а начальник тільки на співбесіді був люб’язним, а насправді він ще той тиран.
Що робити?
Запевнити себе, що ідеалів не існує і, можливо, ваша майбутня робота виявиться не такою крутою як ви собі її намалювали, але в цьому немає нічого страшного. Адже завжди можна залишити те, що вас не влаштовує, і цього не потрібно боятися.
- Страх спілкування
Багатьом людям під час пошуку нової роботи найважче дається постійне спілкування з рекрутерами та нові співбесіди. Коли ви уявляєте як йдете на чергову співбесіду, у вас пересихає в роті, мокріють долоні, тремтять ноги, а через надмірне хвилювання ви ще й бовкнули якусь нісенітницю – шукати нову роботу відразу пропадає бажання.
Що робити?
Цей страх не повинен вас зупиняти. Вчіться правильно висловлювати свої думки: для цього можна стати перед дзеркалом і репетирувати промову. Обов’язково підготуйтеся до співбесіди, вивчіть відповіді на типові запитання та придумайте, що спитати у роботодавця.
https://thepoint.rabota.ua/pyat-holovnyh-strahiv-pered-zminoyu-roboty/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...