Як зрозуміти, що ви готові стати керівником
Керівна посада виглядає заманливо: нові зв’язки, хороша зарплата та інші переваги. Ви розширите світогляд, отримаєте новий досвід. Але, разом з цим, доведеться прийняти і інші, не дуже приємні зміни.
Тверезо оцініть свої можливості
Щоб команда працювала ефективно, керівник повинен бути справжнім лідером і володіти організаторськими здібностями. Значить, без наступних рис характеру не обійтися:
-
Психологічний такт. Це уміння підбирати правильну форму спілкування з людиною залежно від її психологічного стану. Він необхідний для вибудовування нетоксичного середовища в колективі. Треба буде в найкоротші терміни зрозуміти, хто яка людина, знайти до всіх підхід.
-
Критичність. Здатність проаналізувати виконану роботу всієї команди, дати обгрунтований зворотний зв’язок і на основі отриманої інформації коригувати плани робіт.
-
Вимогливість. Ви будете давати завдання, отже, щоб не виконувати все самому, виставте свої вимоги до роботи залежно від ситуації. Але тут важливо дотримуватися балансу і не перетворитися на тирана.
-
Готовність брати відповідальність. Причому, не тільки за себе, але і за дії всієї своєї команди.
-
Здатність швидко навчатися. Вам буде надходити величезна кількість інформації, в яку потрібно занурюватися з головою. Можливо, доведеться освоїти ази якоїсь нової сфери діяльності.
-
Енергійність. Ви – головний мотиватор команди. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то і колектив не зможе досягти цілей, які перед ним поставлені. Просто вдавати, що ви енергійні та повні сил, не вийде, тому що нещирість завжди відчувається і демотивує.
-
Ну, і без харизми, комунікабельності, емпатії та професійних навичок не обійтися.
Обміркуйте, з чим ви зіткнетеся
Ви зіткнетеся з тим, що спочатку вас можуть не сприймати як керівника.
Треба завойовувати авторитет, показувати свою компетентність. Чи готові ви своєю щоденною наполегливою працею доводити протилежне? Всі зусилля будуть винагороджені повагою команди й інших керівників, але чи є у вас сили на перший ривок? Водночас на початку вам треба буде розпізнати та попрощатися з уявними професіоналами, підлизами та ледарями.
У вас зміниться розпорядок дня. Більша частина часу перетвориться в наради та обговорення різних проблем. Всім від вас буде щось потрібно. Ви будете спілкуватися з людьми набагато частіше, ніж до підвищення. Це буде вас виривати з потоку роботи й доведеться витрачати додатковий час, щоб знову налаштуватися на виконання завдання.
Треба завжди пам’ятати, що з великою силою приходить і велика відповідальність. Ви повинні переконатися, що готові її прийняти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...