Змінити професію і не пошкодувати: 6 кроків до дії
Міняти роботу складно завжди, а іноді виникає відчуття, що і зовсім неможливо. Але навіть якщо ви не можете зайнятися улюбленою справою прямо зараз, це не привід сидіти склавши руки.
Крок 1: візьміть відпустку
Якщо на роботі вас все дратує, енергія і сили закінчуються, змініть обстановку. Навіть коротка відпустка допоможе привести думки в порядок, проаналізувати ситуацію і вирішити, чи хочете ви залишитися на колишньому місці роботи або готові до змін.
Немає можливості взяти відпустку – гуляйте вечорами, відверніться від думок про побут. Не виключено, що бажання змінити сферу діяльності пов'язано з тим, що вам просто не подобається керівник або компанія, у якій ви працюєте.
Крок 2: визначте мету
Проаналізуйте ринок праці, вивчіть рівень доходів в галузях, які вас цікавлять. Насамперед зверніть увагу на суміжні галузі або вакансії, які відкриті у вашій компанії.
Ознайомтеся з вимогами роботодавців і тверезо оцініть свої шанси. Важливо чітко розуміти, на що ви зможете розраховувати.
Крок 3: подбайте про непорушний запас
Не поспішайте кидати стару роботу. Більшість живе в режимі «від зарплати до авансу», тому необхідно створити надійний фінансовий буфер. Прорахуйте, скільки грошей піде на те, щоб встати на ноги. Якщо є можливість, починайте вчитися якомога швидше.
Крок 4: вчіться
Часи, коли можна було отримати диплом про вищу освіту та більше не вчитися, пройшли. Вам потрібно постійно розвиватися в тій сфері, яка для вас важлива. На ринку праці багато людей, у яких є досвід роботи й освіта за спеціальністю, і з ними доведеться конкурувати.
Якщо можливості отримати другу вищу освіту немає, варто записатися на професійні курси, ходити на семінари, читати книги. Будьте готові до того, що доведеться поєднувати навчання і роботу – адже ви налаштовані серйозно? А свіжий диплом допоможе вам переконати потенційного роботодавця, що ви стоїте на своїх рішеннях.
Крок 5: складіть нове резюме
Мало хто з роботодавців мріє найняти співробітника без досвіду. Вам потрібно пояснити, як ваші навички знадобляться на новій роботі.
Наприклад, ви працювали в ЗМІ, а вирішили податися в піар? Ви знаєте, як підготувати грамотний прес-реліз і відповісти на запитання журналіста. А якщо ви півжиття викладали мову та літературу, швидше за все, з вас вийде непоганий копірайтер. Колишній бухгалтер може спробувати себе в якості аудитора.
Спробуйте створити резюме, подивіться, як на нього відреагують. Подумайте, чи зможете ви знайти місце, щоб попрактикуватися.
Крок 6: співбесіда
Вас обов'язково запитають, чому ви зважилися на такі серйозні зміни. Відповідайте коротко, але інформативно, будьте впевнені в собі.
Приготуйтеся переконати роботодавця, що ваші минулі навички та кваліфікація будуть дуже доречними на новій посаді, привнесуть в компанію нові ідеї, а що стосується необхідних навичок, то ви як раз тільки закінчили курси та володієте найсвіжішими знаннями в цій області.
Не розраховуйте на миттєвий результат
Щоб увійти в нову професійну сферу, часом потрібні місяці та роки. Те, що вас не взяли на роботу після першої ж співбесіди, не характеризує вас як невдаху.
Запасіться терпінням і планомірно йдіть до мети.
Головне, не бійтеся змін, прагніть до нових знань, робіть те, що вам подобається, і тоді нова робота буде дійсно радувати вас більше колишньої.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...