Фрази, за якими можна зрозуміти, що колеги вас недолюблюють
У вас бувало таке відчуття, що вас трохи недолюблюють? Коли ви заходите в кабінет, всі замовкають, ніхто не пропонує вам разом пообідати, зате вас часто просять підмінити або почергувати за когось? Як зрозуміти, що у вас проблеми з колективом, і що робити, щоб їх вирішити?
Краще я сам зроблю, а ти займися чимось іншим
Радієте, коли чуєте цю фразу, тому що не доведеться робити багато роботи? А даремно. Якщо вам раз у раз не довіряють складні та серйозні завдання, ймовірно, вас не вважають професіоналом, тим, хто з легкістю впорається з будь-яким завданням.
Як бути?
Проявляйте ініціативу. Якщо не хочете залишитися на задвірках власної кар'єри, беріть все в свої руки, просіть більше відповідальності та доводьте розпочате до кінця. І доводьте якісно. Ви зобов'язані повернути або заново завоювати повагу. Інакше поступово ви взагалі можете стати грушею для биття і отримувати тільки найгірші та нудні завдання.
Я так і знав/я ж казав (в разі невдачі)
Якщо після кожної помилки ви чуєте подібні фрази, це означає, що колеги з самого початку не вірять у ваш успіх. Вони не допускають, що у вас щось може успішно вийти. А ви ж не хочете стати місцевою невдахою?
Як бути?
Присікати подібні висловлювання. Не дозволяйте нікому в вас не вірити. Звичайно без грубості, в спокійній манері. Але давайте зрозуміти, що ви не такі погані, що ви заслуговуєте довіри та адекватної оцінки своїх дій. Наприклад, скажіть:
«Ти не міг знати, що нічого не вийде, тому що не вникав у завдання, у тебе не було деталей, цифр і проекту. Те, що завдання не виконане, моя вина. Але до помилки привів цілий ряд обставин, а не чиїсь прогнози».
Тобі це не знадобиться/не буде цікаво/не потрібно
Коли з вами не діляться інформацією, це не такий явний, але тривожний сигнал. Якщо ви проявляєте ініціативу, цікавитеся процесами, а вам не дають доступу, придумують відмовки, чому вам не варто вникати, є два варіанти – або вас не вважають досить компетентним, або ви дійсно занадто часто цікавитеся тим, що вам не потрібно. І якщо другий варіант можна пережити (хоча він теж вимагає від вас певної роботи), то з першим можуть виникнути проблеми.
Якщо з вами не хочуть ділитися, якщо ваша думка нікому не цікава, є ризик не просто позбутися товаришів по службі, а й зіпсувати кар'єру.
Що робити?
Трохи знизьте загальну зацікавленість і фокусуйтеся тільки на тому, що стосується безпосередньо вашої роботи. Якщо справа безпосередньо стосується ваших обов'язків, продовжуйте вникати в подробиці, ставити запитання і робити правильні висновки. Підвищуйте власну продуктивність, тобто використовуйте отримані відповіді й дані на благо зростання кар'єри, а не просто заради галочки.
А це точно тільки ти можеш зробити?
З вами не хочуть працювати? Варто задуматися. Якщо колеги шукають будь-які обхідні шляхи, аби не мати з вами справ, якщо до вас звертаються тільки в крайньому випадку, пора виправляти репутацію.
Що робити?
Налагоджувати комунікацію. Стати привітніше. З натхненням братися за завдання, навіть якщо дуже не хочеться. Якщо з вами не хоче мати справу більшість колег, мабуть, справа таки в вас. Тому, якщо ви цінуєте роботу, станьте позитивніше. Спробуйте трохи змінитися. Коли такі зміни стануть помітні, вам вдасться розвернути ситуацію на 180 градусів.
Не забувайте, що стосунки з колегами досить важливі, якщо ви хочете розвиватися як професіонал. Тому не варто ігнорувати тривожні дзвіночки, а краще вчасно вжити необхідних.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...