Скільки ти коштуєш? Як вирахувати свою «вартість» на ринку праці?
«На яку зарплату ви розраховуєте?» – це запитання є одним із ключових на співбесіді. Іноді передбачуваний рівень зарплати просять вказати вже в резюме. І тут пошукач замислюється: з одного боку, не хочеться продешевити й отримувати менше, ніж колеги на аналогічній посаді, з іншого – боязно відлякати роботодавця завищеними вимогами «зі старту».
1. Промоніторте ринок
Перегляньте оголошення про вакансії і резюме колег з вашої спеціальності. Вивчіть сайти з працевлаштування. При цьому майте на увазі, що зарплата у працівників однієї і тієї ж спеціальності може відрізнятися від 10 до 60% залежно від регіону: в райцентрі, наприклад, няня для дитини може заробляти 30 гривень на годину, тоді як у столиці – вже 90 гривень.
2. Досвід роботи
Досвід роботи прямо пропорційний вашій зарплаті. Так, за кожні 5 років роботи можете сміливо додавати собі 10% до базової зарплати. Якщо ж досвіду немає взагалі – 10-20% доведеться відняти, адже роботодавець навряд чи погодиться платити вчорашньому, нехай навіть дуже здібному студенту, стільки же, скільки фахівцю з 5-річним стажем.
3. Вища освіта
Наявність диплому про вищу профільну освіту також може вплинути на зарплату, але для більшості спеціальностей диплом – само собою зрозумілий факт, і без нього на роботу вас просто не візьмуть. А ось оцінки в дипломі, так само, як і наявність наукового ступеня, навряд чи додадуть вам балів в очах роботодавця.
4. Підвищення кваліфікації
Курси, семінари, тренінги. А ось сертифікат про проходження спеціалізованих курсів знадобиться більше. За кожен сертифікат можете сміливо додавати собі 5% заробітної плати.
5. Друга вища освіта
Другу вищу освіту можливо монетизувати лише в тому випадку, якщо вона за суміжною спеціальністю. Наприклад, бухгалтер і аудитор – в цьому випадку можна розраховувати на надбавку до зарплати на 10%. А ось наявність диплома режисера-постановника масових заходів Інституту культури та мистецтв у бухгалтера навряд чи спонукатиме роботодавця додати йому зарплату.
6. Знання мов
Те ж саме стосується і знань англійської (або будь-якої іншої іноземної) мови. Безумовно, ці знання важливі й цінні, але плюс до зарплати можуть додати тільки в тому випадку, якщо вони потрібні для роботи в даній компанії.
7. Знання програм
Знання додаткових програм, наявність зв'язків і знань у суміжних професіях швидше вплинуть на підвищення зарплати надалі, ніж на її первісний рівень, однак вигідно виділять вас серед інших пошукачів.
Таким чином, дотримуючись цих порад, можна вирахувати свою вартість як фахівця на ринку праці.
І останнє: щоб отримати бажану зарплату, 5-10% завжди слід залишити «на торг», адже завдання потенційного керівника або HR-менеджера «оптимізувати» вашу зарплату, а ваше – отримати бажану суму. Тому завжди трохи завищуйте свої зарплатні очікування.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...