Співробітники-бумеранги. Як повернутися у компанію, де колись працював?
Повернення на колишню роботу «по другому колу» – не рідкісний випадок. Топ-менеджери і HR-и ставляться до такого явища досить спокійно. Так, і хороші фахівці зазвичай у дефіциті. При цьому, робота на одному місці 20 або 30 років без будь-яких зрушень і змін перестала бути приводом для гордості.
Фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зібрали поради для співробітників, які повернулися в компанію – як себе поводити з керівництвом, підлеглими і колегами, чого очікувати і як максимально згладити можливі гострі кути.
Головні плюси повернення на колишню роботу:
● вам знайомі стандарти, норми і корпоративна культура компанії. Зв'язки з колегами вже налагоджені, а тип управління керівництва – звичний.
● Ви знайомі керівництву. Всі перевірки пройдені, керівник знає ваші сильні і слабкі сторони. Формальності, звичайно, залишаться, але авторитет вже зароблений.
● Обмін досвідом. В іншому місці ви отримали досвід, навчилися вирішувати якісь робочі питання в іншому порядку, ніж прийнято на «старій новій» роботі. Чому б не об'єднати обидва кейси і прийти до «спільного знаменника»?
Поради «старим-новим» співробітникам:
● не паліть мости – йдіть мирно і підтримуйте зв'язок з колишніми колегами. Наприклад, ви завжди можете обговорити курси підвищення кваліфікації, професійні виставки та інші заходи.
● Відкиньте емоції. Не кажіть нічого негативного про колег і керівництво – ні теперішніх, ні попередніх. Хто знає у який момент і куди доведеться повернутися?
● Обговоріть умови вашого повернення: посаду, фінансові питання. Цілком можливо, що, отримавши досвід на іншій роботі, ви зможете претендувати навіть на підвищення.
● Не «закручуйте гайки». Якщо ви прийшли на посаду керівника і тепер керуєте колишніми колегами, – дайте їм (і собі) час на адаптацію, не вимагайте занадто багато, але і не заохочуйте панібратства.
● Заслужіть довіру керівництва. Погодьтеся, що керівництво має право думати: одного разу покинувши компанію, ви можете зробити це ще раз. Доведіть, що вам цінна ця робота. Будьте готові до того, що перший час вас будуть перевіряти.
● Шукайте перспективу і уникайте критики. «А ось у нас робили так» – не найкраща фраза для фахівця, який повернувся у компанію. Постарайтеся знайти баланс між підходами до вирішення питань у різних фірмах.
● Не розказуйте про те, чому ви взагалі пішли. Але продумайте версію, яка пояснювала б причину вашого звільнення.
І пам'ятайте, що в поверненні на попереднє місце роботи немає нічого поганого. Головне, щоб ви чітко уявляли, навіщо це робите, і бачили перспективу для подальшого кар'єрного зростання.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...