Як у перший раз. Як новачку освоїтися на новому місці
Новий колектив, новий керівник, нові правила, незвична обстановка... Перший день на новому місці – завжди стрес, чи це дитячий садочок, школа, інститут або робота, навіть п'ята або десята в житті. Як подолати страхи й легко освоїтися на робочому місці?
1. Подивіться своїм страхам «в обличчя» – сформулюйте їх. Найстрашніше – боятися невідомості, тому спробуйте заздалегідь визначити, чи мають ваші страхи якусь підставу. Наприклад, ви боїтеся не сподобатися колегам. Запитайте себе – чому? Можливо, половина ваших побоювань – безпідставні. Коли «ворогів» в два рази менше, боротися стає значно простіше.
2. Подумки програйте ситуацію з ваших страхів. Уявіть, що найгірше з вами вже сталося – вас не злюбив керівник. Що ви будете робити? А якщо все піде за кардинально протилежним сценарієм: керівник – мудрий і тактовний, колеги – ввічливі й доброзичливі, робоче місце – сучасне й зручне? Зафіксуйте в своїй голові саме таку картинку.
3. Будьте бездоганні – від костюма до манер. Підготуйте одяг заздалегідь, беручи до уваги особливості саме цього місця роботи. У перший день – ніяких веселих принтів і джинсів з дірками на колінах (так само як і в другий, і в наступні, особливо якщо це – класичний офіс). Так ви будете почуватися впевненіше, і це помітять колеги й керівництво.
4. Будьте відкриті та доброзичливі, але не нав'язливі. Не варто в перший день намагатися заручитися підтримкою всіх, відразу ж з кимось подружитися, тим більше підлещуватися і лізти зі шкіри геть. Те ж саме стосується роботи – не звалювати на себе занадто багато, ніхто не чекає від вас зірок з неба в перший же день.
5. Більше слухайте й будьте уважними, дізнавайтеся нову інформацію. Покажіть, що ви зацікавлені в цій роботі й хочете зрозуміти всі нюанси. Не намагайтеся втримати в голові все, записуйте.
Три моменти, які варто з'ясувати в перший же день:
• посадові інструкції: які обов'язки на вас покладаються і в якому обсязі;
• правила внутрішнього розпорядку, наприклад, чи можна пити чай-каву на робочому місці, скільки разів можна вийти на «перекус»;
• дрібниці, які безпосередньо не відносяться до роботи, наприклад, говорити по телефону на особисті теми в загальному кабінеті тощо.
6. Не запізнюйтесь ні в перший день, ні в другий. Точність – ввічливість королів.
7. Заведіть нову звичку, наприклад, прагнення до порядку. Перші дні на новій роботі – прекрасна можливість подолати слабкості з вашого минулого досвіду. Наприклад, удосконалює навички тайм-менеджменту.
8. Проявляйте активність. Будьте присутніми на зборах і не бійтеся висловлюватися. Стати експертом у своїй сфері, і колеги будуть знати, до кого звертатися в майбутньому.
А ось чого не варто робити ні в якому разі – погано відгукуватися про колишніх колег і клієнтів, навіть якщо це роблять ваші нові колеги. Так ви не тільки не «увіллєтеся» у колектив, а й заробите славу пліткаря.
Головне – пам'ятайте: усі досвідчені співробітники колись були новачками!
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...