Чотирнадцять неординарних способів зняти стрес

Постійна турбота, нервозність, тривожні думки, які бігають туди-сюди... Відчуття чогось неприємного на душі, аж до паніки. Це типові ознаки стресу, який щодня нависає над нами та вибиває зі звичної колії.
Як впоратися? Потрібно навчитися ним керувати – не придушувати емоції всередині, а направляти весь енергетичний потенціал в позитивне русло. Навчіться це робити – і будете набагато менше хворіти й повільніше старіти!
1. Гребінець
Протягом робочого дня, проведеного перед монітором, мімічна мускулатура так напружується, що голова стає важкою і починає хворіти.
Один зі способів уникнути стресу – розчісування волосся протягом 10-15 хвилин. Ця процедура допомагає «розігнати» кров і розслабити м'язи.
2. З'їсти морозиво
Смачна їжа – ефективний антистресовий допінг. Зберегти гарний настрій, зняти стрес допомагає жирна риба, в якій містяться кислоти омега-3, дуже корисні для нервової системи. Якщо не любите рибу, з'їжте морозиво або банан. Ці продукти діють не гірше антидепресантів.
3. Масаж
Щоб зберегти енергію, масажуйте по 30 секунд точки, розташовані під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні.
4. Потерти долоні
Ще один простий спосіб скинути нервове напруження і уникнути стресу. Потрібно щосили потерти долоні одна об одну, поки вони не стануть гарячими. Також корисно гарненько розтерти вуха. Так ви зможете підбадьоритися і зосередитися на роботі.
5. Змити конфлікти й стреси
Справитися з емоційним негативом допомагає 15-хвилинний душ. Встаньте під теплі струмені води, щоб вони масажували голову й плечі. Незабаром ви відчуєте, як вода забирає з собою все непотрібне.
6. 27 предметів
Східні практики вчать: «Хочете позбутися від смутку, пересуньте 27 предметів в будинку». Вважається, що це звільняє простір для енергії, яка зможе безперешкодно ковзати в правильному напрямку. Спробуйте цей метод і самі переконаєтеся, що він допомагає мозку переключитися, відволіктися від проблем і відпочити.
7. Сходи
Влаштуйте 30-секундну пробіжку вгору і вниз – ця вправа посилить приплив кисню до органів, відповідальних за управління емоційним стресом.
8. Фарби
Психологи виявили, що розфарбовування картинок протягом двох-трьох хвилин в періоди підвищеного стресу в п'ять разів збільшує ймовірність завершення роботи в строк. Тобто ви зможете не тільки пережити стрес, але і, можливо, створите який-небудь шедевр.
9. Чай з гібіскусом
При накопиченні вільних радикалів людина відчуває почуття тривоги й панічні стани, характерні для стресу. Гібіскус на дає радикалам концентруватися, як би розріджує їх і таким чином допомагає зняти стрес, не роблячи вас млявими.
10. Помахи руками
У багатьох людей стрес виражається в тому, що затискаються, втрачають еластичність м'язи плечового пояса, шиї і попереково-крижового відділу хребта – звідси й головні болі, і болі в спині. Хорошу допомогу в цьому випадку можуть надати масаж або плавання. Будучи на роботі, можна виконувати нескладні вправи на розслаблення: потрібно робити помахи руками, згинати їх в різні боки, а ще рухати ногами.
11. Прибирання
Розкладання речей по своїх місцях допомагає впорядкувати думки, зосередитися. Крім того, акуратний вигляд полиць, ящиків, шаф дає своєрідний психологічний ефект – зовнішній порядок і організованність людина несвідомо переносить на власне життя.
12. Хвилина на роздуми
Знайдіть можливість залишитися вдома одному, щоб упорядкувати думки. Увімкніть приємну музику, дістаньте з холодильника улюблені ласощі, влаштуйтеся у зручному кріслі. Подумайте, чого б вам хотілося найбільше, і запишіть бажання на папері. Вид чіткого плану допоможе визначитися з подальшими діями.
13. Ароматерапія
Запахи сильно пов'язані з емоційною пам'яттю. Тому дуже корисно мати під рукою аромат, що асоціюється з пережитими хвилинами сильного щастя, захоплення, блаженства. Вдихайте його частіше, це допоможе зберегти гарний настрій.
14. Танці
Обов'язково танцюйте вдома! Ритмічні рухи під музику добре допомагають зняти стрес. До того ж, танці сприймаються як розвага, на відміну від тих же тренувань у фітнес-клубі.
http://bomba.co/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад