П’ять хитрих запитань на співбесіді та відповіді на них
Здавалося б, для чого готуватися до співбесіди? Мета шляхетна, розмови приємні, питання легкі. Легкі, але тільки на перший погляд – більшість з них мають прихований сенс.
1. «Розкажіть про себе/Як би ви описали себе?»
Випала нагода поговорити про себе? Прекрасно! Але почекайте секундочку. Це може бути пастка. Це і є пастка.
Відповідаючи на хитре питання про себе, врахуйте такі моменти:
· Це не запрошення хвалитися всім, що ви коли-небудь робили в професійному або особистому житті. Намагаючись виглядати занадто крутим, ви можете здатися зарозумілим, а це нікому не подобається.
· Під час співбесіди інтерв'юера не цікавить, як смачно готує ваша бабуся, або успіхи ваших домашніх тварин. Говоріть більше про професійне життя.
· Не використовуйте банальні фрази й кліше типу «Я товариська людина» або «Я командний гравець». Здобувачі так часто їх кажуть, що всі вони вже втратили сенс.
Ейчар просить «Розкажіть про себе», але хоче почути «Що робить вас кращим для цієї роботи?». Тому зберіть інформацію про себе, з'єднайте з важливими для компанії цінностями і переконайте потенційного роботодавця, що ви саме той, кого він шукає.
2. «Назвіть ваші недоліки»
Чудово, коли вас питають про достоїнства, тому що це зелене світло, що дає право себе хвалити. Але пам'ятайте, що за цим питанням піде питання про недоліки. Якщо ви не будете обережні, відповіді можуть виставити вас у негативному світлі.
Можливо, ви боретеся з непунктуальністю або вам дійсно не подобається працювати в командних проектах. Хочете вірте, хочете ні, але на співбесіді про це краще не говорити.
Не виділяйте недоліки, які можуть позбавити вас роботи ще до її отримання.
Будуйте свою відповідь не на тому, що ви робите погано, а що бажаєте вдосконалити.
Наприклад, ви хочете поліпшити ораторські здібності. Скажіть, що говорити красиво – не ваш «коник», але ви працюєте над цим і вже записалися на відповідні курси.
3. «Чому ви хочете звільнитися з поточного місця роботи?»
Якщо ви шукаєте нову роботу, не звільняючись зі старої, це ознака того, що в ній вас щось не влаштовує. Відповідаючи на питання з підступом, потрібно бути дуже акуратним і дипломатичним.
Ось деякі неправильні відповіді і варіанти, як їх інтерпретує інтерв'юер:
1. «Я терпіти не можу свого керівника». Цікаво, що ваш керівник скаже про вас? Адже в будь-якій ситуації є дві сторони.
2. «Мені мало платять». Так справа тільки в грошах? Це може означати, що ви не дуже захоплені своєю роботою і цікавитеся тільки фінансами.
3. «Це погана компанія». Ви тікаєте з корабля, якщо не згодні з курсом, якого дотримується ваш роботодавець, і наговорюєте на нього.
4. «Мене змушували робити роботу, яка не входила до моїх посадових обов'язків». Ви не бажаєте допомагати колегам і виходити за рамки приписів. Не командний гравець.
А як потрібно відповідати?
Всі причини цілком обгрунтовані, але не варто говорити про них так прямо. Це питання не про те, де ви були, а про те, куди хочете рухатися далі. Тому уникайте будь-яких відповідей, які очорнюють ваше поточне місце роботи або колег. Краще розкажіть, що на попередній посаді ви досягли всіх висот і готові розвиватися, рости, в загальному, перейти на наступний кар'єрний рівень.
4. «Розкажіть, як ви впоралися з важкою ситуацією»
Швидше за все, ви робили помилки, стикалися з незручними, важкими і, можливо, навіть небезпечними ситуаціями на роботі. Те, як ви з ними впоралися, багато говорить про вас як про людину та співробітника.
Ключ до відповіді на це складне питання простий: говорите про ситуацію, яка не була вашою прямою помилкою. Згадайте момент, коли якісь зовнішні сили, такі як погода або клієнти, створили стресову ситуацію. Ви все виправили? Прийняли рішення, яке зробило всіх щасливими? Розповідайте. Це ваш шанс показати, що у вас є навички вирішення проблем.
5. «Чому ви хочете у нас працювати?»
Може бути тисяча причин, чому ви хочете працювати в компанії, в якій зараз проходите співбесіду. Можливо, це розвиток, приваблива зарплата, пільги або навіть імідж потенційного роботодавця. Вагомі приклади. Однак, не варто говорити, що вас мотивують тільки гроші або престиж.
Посадіть себе на іншу сторону столу. Якби ви проводили співбесіду, що запитали б у кандидата і які відповіді хотіли б отримати?
Фактично вас запитують: «Чому ми повинні вас найняти?». Зосередьтеся на компанії. Якщо перед інтерв'ю ви вивчили інформацію про організацію, розкажіть про ті справи, які вона зробила. Поговорити про конкретну позицію і про те, що в ній вас цікавить. Обговоріть свій можливий внесок у просуванні компанії, яка візьме вас на роботу.
Хитрі питання – частина майже кожної співбесіди. Тому не лінуйтеся готуватися, продумувати план відповідей і зосереджуватися на позитиві. І тоді кожна ваша відповідь буде малювати картину, чому саме ви ідеально підходите для роботи, за яку боретеся.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...