Шість способів стати незамінним співробітником

Практично в кожному колективі є незамінний співробітник. Такий собі супергерой. Він завжди в курсі подій, знає всі ходи-виходи, його люблять і цінують за професіоналізм і доброзичливість. Ніхто навіть думати не хоче, що станеться, якщо такий цінний кадр коли-небудь звільниться.
Бути таким співробітником – значить мати ряд переваг: вас не скоротять, не звільнять, підвищать зарплату і, в разі чого, першому запропонують підвищення.
Але незамінні члени команди отримують привілеї не просто так, це певна відповідальність і щоденна праця.
1. Поводитися, як спортсмен
Висококласні спортсмени постійно намагаються поліпшити свої результати. Вони щодня вдосконалюють навики, що допомагає їм конкурувати з іншими атлетами на найвищому рівні. І така практика містить цінні уроки для людей, які хочуть стати незамінними на своїй роботі.
Звісно, мається на увазі не сама здатність швидко бігати або високо стрибати, а вміння мислити по-спортивному. Дисципліна, щоденна робота над собою, вміння працювати в команді та в багатозадачному режимі – ось що допоможе вам стати цінним співробітником.
2. Аналізувати себе
Ви можете отримати зворотній зв'язок від керівника, наскільки були ефективні протягом якогось відрізка часу. Це добре. Але як далі використовувати цю інформацію?
Фідбек допоможе проаналізувати, чи збігається те, що ви зробили, з цілями, які ви ставили собі раніше. Слідкуйте за своїми досягненнями, навчанням, проектами, зворотнім зв'язком від начальства, колег і клієнтів. Нам часто здається, що ми запам'ятаємо ці важливі речі, але вони легко забуваються.
Періодично переглядайте свій прогрес, пропонуйте нові цілі й плануйте, що потрібно зробити, щоб досягти наступного етапу. Така самоперевірка покаже ваші сильні та слабкі сторони, допоможе в наступний раз, коли ви будете просити про підвищення зарплати або новій посаді. Тримайте дані в одному файлі, щоб в потрібний час надати керівнику докази, що ви дійсно фахівець своєї справи і просто незамінний співробітник.
3. Підвищувати планку
Встановлюючи нові цілі, подумайте, яких ще показників вам потрібно досягти, щоб вони допомогли стати незамінним. Включіть ці завдання в свій план дій. Орієнтуйтеся на той факт, що в будь-якому колективі особливо цінують тих співробітників, які задовольняють потреби роботодавця на всі 100%.
4. Говорити
Вчіться ефективно спілкуватися з керівництвом і колегами, пропонуйте нові ідеї. Комунікативні навички важливі для того, щоб ви добре робили свою роботу.
А ось коли співробітники бояться показати, що вони недосконалі або чогось не знають, це заважає їх розвитку. Тому задавайте багато питань, нехай і безглуздих, з'ясовуйте кінцеву мету.
5. Працювати так, як ніби ви власник компанії
Що б ви не робили (чи це проектна робота або складання електронної таблиці), ставтеся до своєї роботи так як власник компанії. Таке ставлення допомагає стати безцінним співробітником. Також не бійтеся брати на себе відповідальність у будь-якій справі. Але не кладіть власні інтереси на вівтар роботодавця, дійте, виходячи зі своїх цілей.
6. Допомагати керівництву та колегам
Одна з найбільш важливих речей, яку ви можете зробити, щоб бути незамінним, допомогти керівнику та колегам досягти успіху в якійсь справі. З таким підходом ви потрапите в свідомість людини, з якою працюєте, і зрозумієте, чого вона хоче досягти. А люди, як відомо, цінують тих, хто допомагає їм краще виконувати свою роботу. До того ж, допомагаючи людям, ви допомагаєте собі.
https://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад