5 способів збадьоритись на робочому місці без допомоги кави
Всім нам знайомі моменти, коли вся енергія зненацька вичерпується, і продуктивний робочий день перетворюється на виснажливе очікування, коли ж нарешті можна буде піти додому і завалитись спати. Причини для цього бувають різні: недостатня тривалість нічного сну, сімейні проблеми, професійне вигорання тощо. Однак, якими б не були причини втоми, аби закінчити роботу, потрібно швидко відновити запаси енергії.
Більшість з нас, відчуваючи брак сил, звикли одразу ж йти заварювати собі каву. Однак це дуже короткочасний засіб, і після закінчення дії кофеїну втома може охопити вас з подвійною силою. Коли це можливо, краще вдатись до прийомів з більш тривалим ефектом. Пропонуємо вам п’ять варіантів, як можна повернути бадьорість без допомоги кави.
Пийте воду
Навіть незначне зневоднення може викликати цілу низку неприємних симптомів: нездатність зосередитись, головний біль, нудоту, сонливість. Споживаючи достатню кількість води, ви збережете бадьорість та активність впродовж дня. Коли відчуваєте, що розумові сили вичерпуються, замість того, щоб прямувати до кавоварки, спробуйте спершу випити склянку води.
Сидіть рівно
Втомлюючись в процесі роботи, багато хто починає горбитись перед комп’ютером. Шия, плечі та верхня частина спини округлюються, і ми все глибше осідаємо в кріслі. Сутулячись, ми перешкоджаємо притоку крові до мозку, що призводить до посилення сонливості.
Кожного разу, як помічаєте, що починаєте горбитись, поправте осанку. Таким чином, енергія матиме можливість циркулювати вашим тілом. До того ж, правильна постава знімає навантаження з хребта. А ще краще, коли починаєте сутулитись і блукати думками деінде, встаньте з-за столу і зробіть невеличку розминку. Коли закінчите – повертайтесь на робоче місце.
Перекусіть
Один з найкращих способів поповнити запаси сил – поживний перекус. Найкраще віддати перевагу батончику з мюслі, горішкам чи фруктам. Однак дуже не захоплюйтесь, аби це не переросло у звичку постійно щось жувати за комп’ютером.
Пройдіться
Щоб відчути приплив енергії, встаньте з-за столу та пройдіться. Якщо не маєте змоги вийти на свіже повітря, то хоча б прогуляйтесь по офісу. Це покращить циркуляцію крові та вивільнить хімічні елементи, що відповідають за відчуття бадьорості. Крім того, доведено, що такі короткі прогулянки позитивно впливають на здатність мислити творчо та справлятись зі складними завданнями і настроюють на позитивний лад.
Викресліть один пункт зі списку запланованих завдань
Постійний стрес та відчуття перенавантаження роботою – це одні з найбільш вагомих чинників, що призводять до виснаження. Занадто щільний робочий графік сприяє прискореній втраті енергії і веде до професійного вигорання. Тому один з найшвидших способів відчути полегшення та повернути ентузіазм – звільнення від одного з цілої низки завдань, які очікують виконання.
Почніть з меншого: делегуйте обов’язки іншим людям, якщо є така можливість, попросіть колегу приєднатись до роботи над особливо великим проектом, поговоріть з начальником про оптимізацію вашого навантаження на роботі. Як тільки позбудетесь одного з обов’язків чи побачите, що ваш шеф сприяє оптимізації вашої завантаженості роботою, одразу ж відчуєте приплив сил.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...