Три речі, які можна обговорити з керівником (замість того щоб ображатися)
Адже керівник, при всіх його якостях, не вміє читати думки.
Наприклад, ви «помираєте» від головного болю, але додому не йдете (до кінця робочого дня ще 3 години). Вам погано, продуктивність нульова, ви ненавидите в цей момент свою роботу (і керівника теж), але все одно сидите та робите вигляд, що працюєте.
Є ситуації, у яких мовчати не потрібно. Треба сказати керівнику про проблему та попросити про сприяння в її вирішенні. У багатьох випадках це спрацює. Ось три приклади – і поради про те, які формулювання використовувати в розмові з керівником.
Ситуація 1. Вам не подобається працювати в ритмі вашого керівника
Тобто він приходить на роботу о восьмій, йде о дев'ятій – і весь цей час ви сидите в офісі. Новачок може так робити, тому що хоче пройти випробувальний термін – соромиться піти раніше; «раптом керівник косо подивиться?»
Неновачок може наївно думати, що чим більше часу він проводить на роботі – у керівництва на виду – тим більше шансів залишатися потрібним, затребуваним (це значить не потрапити під скорочення).
Якщо ви працюєте синхронно з вашим керівником, а він працює позаурочно – ви ніколи не думали, що йому це не потрібно? Можливо, для нього важливий результат, що корисного ви робите – а не ваша присутність?
Як це обговорити? Найпростіший варіант – запитати прямо. Наприклад, так:
«Валерій Павлович! Протягом останніх трьох років я намагаюся завжди перебувати на роботі, коли ви тут, незалежно від офіційного графіка. Найчастіше я приходжу на роботу о 8 ранку і йду після 8-ї вечора. Насправді, я можу працювати продуктивно, дотримуючись робочого графіка (зрозуміло, якщо немає форс-мажорів) у складній ситуації я завжди готовий затриматися. Скажіть, чи є необхідність у тому, щоб я перебував на роботі завжди, коли ви тут?»
Якщо керівник скаже: «Ні, це не обов'язково», видихайте і звикайте до нормального графіка роботи.
Якщо керівник скаже: «Так, мені так зручно», думайте, чи потрібна вам робота, яка замінює будинок (якщо робота улюблена та добре оплачувана, чому б і ні).
Ситуація 2. Ви хочете попрацювати вдома
Таке ж буває. Наприклад, ви о 6-ій ранку повернулися з відрядження – і відразу на роботу. І вам страшенно хочеться спати. Ви йдете на роботу, тому що там є термінові запитання, і ви не хочете підвести керівника та колег (ну, і за роботу тримаєтеся, само собою).
Самопочуття в такі дні не дуже, продуктивність теж залишає бажати кращого. То чи не запропонувати керівнику, щоб ви попрацювали з дому?
Як це обговорити? Бажано не просто відпроситися, а показати, що ви дійсно маєте намір вирішити термінові завдання (як мінімум). Можна зателефонувати керівнику або написати лист і сформулювати пропозицію таким чином: «Шановна Марія Іванівна! Я планувала відразу після відрядження повернутися до роботи, але поїздка виявилася стомлюючою, ніж я очікувала. Думаю, що, якщо завтра я буду працювати з дому, день буде продуктивнішим.
Моє пріоритетне завдання на завтра – (опишіть найважливіше завдання, над яким ви плануєте працювати).
Крім того, я маю намір: (пишемо ще 2-3 завдання, над якими ви плануєте сконцентрувати увагу)».
Якщо керівник погоджується, у вас є можливість попрацювати з дому – і заодно довести, що ви вмієте працювати віддалено з такою ж продуктивністю, що й в офісі. Це може стати в нагоді в майбутньому – коли ви знову захочете працювати з дому.
Якщо відповідь негативна, залишається лише їхати в офіс. Замість того щоб злитися на керівника, подумайте про те, що в найближчому майбутньому ви спробуєте обговорити питання про віддалену роботу в певні дні – коли підготуєте більше аргументів, і у керівника буде час подумати та все зважити.
Ситуація 3. Ви хочете піти з роботи раніше
Наприклад, вам потрібно потрапити на шкільний спектакль до дитини, або у вас болить зуб, і якщо вийти з роботи раніше, то можна встигнути на прийом до свого стоматолога.
Багато хто відкинуть ідею про те, щоб відпроситися з роботи, оскільки не прийнято вирішувати в робочі години особисті проблеми. Даремно. Керівники – теж люди, і у них теж іноді болять зуби.
Як це обговорити? Просто поясніть, що сьогодні – не ваш день. (Якщо це ще не стало очевидно для керівника).
«Шановний Сергію Петровичу! Зізнаюся чесно – сьогодні я не можу зосередитися на сто відсотків на вирішенні робочих питань, з особистих причин.
Прошу дозволити мені закінчити робочий день раніше. Протягом найближчих двох днів я компенсую цю втрату робочого часу – всі завдання, заплановані на сьогодні, будуть виконані. Термінові питання вже вирішені сьогодні; моя відсутность не створить проблем для клієнтів і колег.
У разі форс-мажорних ситуацій можете зателефонувати на мій мобільний телефон».
У більшості випадків відповідь керівника буде позитивною. Якщо ні – подумайте, чи потрібна вам робота, через яку ви не можете сходити на шкільний спектакль до дитини.
Ситуацій, у яких варто порозумітися з керівником замість того щоб нервувати, набагато більше. Важливо, щоб ви взяли на замітку наступну ідею: якщо знайти правильні слова й аргументи, багато проблем можна вирішити за обопільною користю. Головне – взяти ініціативу в свої руки та поговорити.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...