Як комфортно вийти з відпустки
Літо закінчується, а відпускний період в розпалі - офіси напівпорожні, але в стрічці Фейсбук колеги - засмаглі, веселі, відпочиваючі. Пройде всього кілька днів - і вони з'являться в офісі, щоб буквально на наступний день з вимерлим поглядом копатися в накопичених стосах документів. Так зазвичай виглядають жертви «поствідпускного синдрому».
Дійсно, багато офісних співробітники відчувають труднощі з виходом з відпустки. Як правило, їм складно в перші післявідпускні дні включитися в роботу, переключитися з неспішного відпускного режиму в метушливий офісний. Крім психологічного дискомфорту, такого як розгубленість від великої кількості роботи, аж до зневіри і навіть депресії, у таких людей можуть з'являтися фізичні прояви - безсоння, головні болі, втому, занепад сил і багато іншого.
З одного боку, це зрозуміле явище, оскільки ми з яскравого відпускного періоду повинні швидко перебудуватися в пастельні офісні тони і діловий ритм. Але не всім вдається це робити швидко і безболісно. Як правило, у співробітника йде в середньому 5-7 робочих днів на повернення в робочий ритм і адаптацію до ділового спілкування.
Невже тепер зовсім не ходити у відпустку? Як комфортно вийти з відпустки, щоб відпочинок був на користь, а не на шкоду?
Ми пропонуємо вам кілька рекомендацій щодо зменшення «поствідпускного синдрому»:
Найкращий варіант - це заздалегідь повернутися з відпустки. Звичайно, хочеться використовувати відпустку «на повну», але не всі можуть повноцінно працювати в офісі, приїхавши в нього з аеропорту. Тому для організму комфортніше повернутися і з відпустки за кілька днів до виходу на роботу. Як правило, такий домашній «передих» дає можливість навести порядок вдома в післявідпускним справах, а підготуватися до робочого ритму без поспіху і надриву. Якщо ж ви «влітає» в роботу відразу після відпустки, завжди є шанс впасти в паніку, дивлячись на кількість робочих справ, які чекають вас в офісі, і домашніх клопотів, зачекався вас вдома.
Невелика календарна хитрість - на роботу з відпустки краще виходити в середині тижня. І психологічно, і за кількістю термінових і раптових завдань понеділок як ніколи важкий для тих, хто виходить з відпустки. Якщо ж на роботу є шанс вийти ближче до кінці тижня - є можливість зробити вхід в роботу більш комфортним і зробити паузу на вихідних, не доводячи себе до істерики офісної «запарки».
3.Третья рекомендація трохи пов'язана з попередньою - в роботу краще занурюватися, як в холодну воду, поступово. Звичайно, не потрібно зволікати рішення термінових і важливих справ, але психологічно легше до них буде приступити після успішного вирішення невеликих або простих завдань. Тому рівномірний розподіл робочого навантаження - від більш легких до більш складних справах - знизить дискомфорт від «післявідпускного синдрому». А якщо ви ще й похваліть себе за оперативно і якісно вирішені виробничі питання, завдання складніше вирішувати буде не так страшно.
Якщо ж в робочий ритм ви більш-менш втягнулися, але вечорами виявляєте у себе нудьгу, тоді потрібно згадати або винайти свій спосіб боротьби з нею. Можливо, вам не вистачає неформального спілкування з друзями або близькими - в кафе, на природі або просто вдома на дивані. Можливо, треба себе побалувати приємною дрібницею - від походу в кіно або покупки цікавої книги до букета квітів або цукерок. Знаю варіанти, коли нудьгу виганяють в спортзалі, на тенісному корті, на танцпол або пілоні. Комусь доводиться пити вітаміни або заспокійливі трави ... Варіантів власного порятунку предостатньо, було б настрій і бажання це робити.
Деякі джерела радять - якщо «відпускний синдром» буквально «тисне», не потрібно йому чинити опір - краще піти у відпустку або на лікарняний. Ми дотримуємося протилежної точки зору, оскільки вважаємо, що це затягне адаптацію і посилить відпускний синдром.
Слід визнати, що в деяких випадках наявність поствідпускного синдрому - це один з маркерів того, що робота перестала приносити колишнє задоволення, стала набридлого і рутинної. Давайте зізнаємося самі собі - якщо робота цікава і приносить задоволення, тоді з відпустки ви виходите з легким серцем і передчуттям нових професійних горизонтів. І з «відпускний синдромом» ці почуття не мають нічого спільного.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...