Проведення співбесіди

Непогано починати співбесіду не з питань, що безпосередньо відносяться до роботи, а з яких-небудь абстрактних тим, це дозволить дещо розрядити обстановку. Можна трохи розповісти про підприємство, чим воно займається, які його останні досягнення. Потім можна не поспішаючи переходити безпосередньо до бесіди з кандидатом на посаду.
Під час розмови не слід дублювати питання з анкети, можна лише уточнити деякі анкетні дані. Не слід також ставити питання, на які претендент може відповісти односкладово «так» чи «ні». Питання треба ставити так, щоб вони підштовхували претендента до розгорнутих відповідей. Замість питання «Вас влаштовує ваша нинішня заробітна плата?» Краще поставити запитання «Що вас не влаштовує на Вашому нинішньому (останньому) місці роботи?». При цьому постарайтеся не перебивати кандидата, особливо якщо він насилу підбирає слова і зайве хвилюється. Спробуйте бути уважним і ввічливим слухачем.
В процесі співбесіди робіть записи, позначайте зацікавили Вас факти про претендента. Це допоможе Вам при аналізі результатів співбесіди.
На закінчення співбесіди поцікавтеся, чи немає у кандидата питань до Вас. Якщо вже в ході співбесіди ви вирішили, що саме цей кандидат Вам підходить, можна повідомити йому про це відразу і сказати, коли той може приступити до роботи. У будь-якому випадку, кандидатові потрібно сказати точно про те, як і коли він дізнається про те, чи прийнятий він на роботу. При цьому не слід говорити просто «У разі позитивного для Вас рішення ми з Вами зв'яжемося», а потрібно уточнити, як скоро це станеться, тобто «Ми з вами зв'яжемося протягом трьох днів і повідомимо результат».

http://www.comm.webfermer.org.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад