Як діяти в ситуаціях емоційного вигорання співробітників

Багато керівників, зіткнувшись з ситуаціями емоційного вигорання, ставлять собі запитання: «Що робити зі співробітником? Чи варто реанімувати співробітника, який «згорів» на роботі і «вигорів» емоційно? Чи ефективно це для бізнесу, чи рентабельно, чи вигідно колективу, керівнику, бізнесу і чи є в цьому сенс?»

Компанії, де співробітники «вигоріли», не вигідні з двох причин:

1. Низька ефективність роботи.

2. Деструктивна поведінка і ставлення до роботи негативно впливають на колектив.

Замінити співробітника чи реанімувати залежить від багатьох факторів.

По-перше, на реанімацію співробітника може піти від одного до шести місяців залежно від причини «вигорання», ступеня його виразності й інших чинників. А на підбір й адаптацію нового співробітника потрібно від 3 до 12 місяців.

По-друге, нерідко заміна передбачає спад в ефективності роботи підрозділу, особливо, якщо функціонал і знання співробітника унікальні в такому разі замінити співробітника буде складно.

По-третє, все залежить від причин вигоряння, цілей та бажань самого співробітника. У ситуаціях, коли у співробітника з'явилися нові професійні цілі, а компанія не може допомогти в їх реалізації, простіше буде розійтися.

Відтак, замінити такого співробітника ефективно в наступних ситуаціях:

1. Посада співробітника для компанії не унікальна є можливість швидко підібрати заміну і перерозподілити функціонал на інших співробітників.

2. Функціонал співробітника простий і типовий новий співробітник швидко увійде в курс завдань і стане ефективним.

3. Співробітник втратив інтерес і мотивацію у нього з'явилися нові професійні цілі, які не можуть бути реалізованими в компанії.

Як можна реанімувати і відновити співробітника, надати йому сил і допомогти відпочити? Чи може «фенікс» повстати з попелу і продовжити приносити вигоду компанії?

Співробітника доцільно реанімовувати у всіх ситуаціях, крім тієї, коли у співробітника виникли інші цілі (пункт 3). Для цього необхідно зрозуміти причини, що передували вигоранню.

Часто причинами втоми і тривалого стресу є:

1. Перевантаженість роботою, ненормований робочий день.

2. Недосяжні цільові показники.

3. Некомфортне робоче місце чи вид діяльності (наприклад у інтровертивного співробітника може виникати стрес при постійній необхідності бути на виду і виступати публічно).

4. Відсутність розуміння чи конфлікт із керівником.

5. Конфлікт у колективі.

6. Причини особистого характеру, які роботи не стосуються тощо.

Розуміння причин дасть вам відповідь, над чим потрібно, і чи можливо, працювати.

Щоб зрозуміти причини, необхідно поспостерігати за співробітником, його робочим днем і реакціями на зовнішні чинники. А далі поговорити зі співробітником, за потреби поділитися спостереженнями й обговорити їхні причини. Обов'язково скажіть, що співробітник цінний для вас, ви піклуєтеся про нього, і вас турбує те, що з ним відбувається, ви хочете допомогти. Це допоможе вийти на відкритий діалог. Запитайте його думку, як йому допомогти і що можна змінити.

Дуже часто співробітник, який перебуває в стані вигорання, не може об'єктивно оцінити причини свого стану. У таких ситуаціях відновитися співробітнику допоможе відпочинок. Надайте співробітнику відпустку, навіть якщо це не входило у ваші плани. Обговоріть, як ви можете його підтримати і чим можна допомогти. Після відпустки домовтеся повернутися до розмови.

http://hrliga.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад