Коли необхідно відмовлятися від пропозицій нової роботи

Як зрозуміти, від яких пропозицій роботи потрібно відмовлятися відразу, а які варто обміркувати? Ось кілька сигналів, які допомагають вчасно відхилити невідповідний вам варіант.
Первісне спілкування з роботодавцем виглядає непрофесійно
Якщо комунікації та контакти з компанією, де ви проходите співбесіду, мізерні, якщо обстановка нешаноблива, непрофесійна, або нормального контакту просто немає, це серйозне попередження. Якщо ваш потенційний начальник занадто зайнятий, щоб дати вам адекватну інформацію про позицію або відповісти на якісь термінові питання, хто знає, на що ще йому буде наплювати.
Зустріч з менеджером залишає негативне враження
Звертайте увагу на тон і атмосферу. Коли ви в перший раз зустрічаєтеся з потенційним керівником та іншими співробітниками компанії, постарайтеся відчути їх особистості, стилі, підходи. Якщо вам не здається, що ви будете почувати себе в компанії на своєму місці або що не зможете виробити здорові, позитивні відносини з начальником, вважайте це ознакою, що робота, дуже може бути, не для вас.
Умови фінальної пропозиції далекі від того, що описувалося на початку при рекламі позиції
Зарплата менше, ніж ви очікували - це зустрічається досить часто. Хоча з грошима зараз непросто, ніколи не можна погоджуватися на позицію, де пропонується значно менше, ніж вас могло б влаштувати. Якщо ви впевнені (після необхідного конкурентного і ринкового аналізу), що ви можете вимагати значно більше за свої навички та досвід, не бійтеся піднажати. На практиці певний торг найчастіше доречний, особливо на більш високих позиціях. Однак якщо пропозиція істотно відрізняється від того, що вам спочатку говорили, це серйозний негативний сигнал про роботодавця.
Реальні обов'язки відрізняються від початкового опису
Коли ви отримуєте формальну пропозицію про роботу, найчастіше в ній зазначається назва позиції і безпосередній керівник. Якщо і те, і інше відповідає вашим очікуванням, і ви спілкувалися з цим конкретним менеджером, швидше за все, все в порядку. Якщо ж там звучить щось інше, варто з'ясувати побільше, щоб зрозуміти реальні обов'язки та ієрархію в організації. Не залишайте нічого на волю випадку. Запитайте, наприклад, якими є повсякденні обов'язки або «чим займається найуспішніший [носій цієї посади] у вашій компанії». Якщо ви очікуєте, що будете керувати людьми, а реальні обов'язки, схоже, полягають у тому, щоб скріплювати документи і відправляти їх факсом, треба розібратися.
Робота не зіграє вам на руку в довгостроковій перспективі
Якщо позиція, на яку ви проходите співбесіду, здається глухим кутом, дуже ймовірно, що так і є. Одна з найважливіших речей, які потрібно зрозуміти, коли вам пропонують роботу - куди вона приведе вас надалі. Чи дасть вона вам безцінні зв'язки і знання, які допоможуть вам рушити далі в майбутньому? На що ця позиція може перетворитися? Які нові навички ви опануєте?
Відступите на крок назад і оцініть загальну картину: як ця робота не тільки підсилить ваші кар'єрні можливості, але і піде на користь вашому життю в довгостроковому плані? Потрібно серйозно думати про свою кар'єру і ясно бачити, до чого робота приведе через рік, три роки, п'ять років. Не витрачайте час на позицію, яка не принесе вам зростання, не розширить ваше життя в якихось аспектах. Ваш час, енергія і зусилля занадто цінні для цього.
Зрештою, якщо ви повноцінно осмислили пропозицію і вам здається, що в ній проглядаються описані сигнали, дуже ймовірно, що варто відразу відмовитися - і це набагато простіше, ніж здається. Просто будьте щирі, короткі та поважні. Подякуйте за пропозицію, коротко і просто поясніть відмову, а свої негативні думки залиште при собі. І не забудьте залишатися з роботодавцем на зв'язку (якщо відмова прийнята професійно і людяно) - ніколи не знаєш, раптом щось зміниться, і ця компанія в майбутньому стане для вас більш позитивним шансом.
Можна додати, що люди часто поспішають відмовитися від «горизонтального» зростання - пропозиції, яка не передбачає підвищення на посаді. Їхнє его кричить: «Я вже цим займався! Це для мене недостатньо масштабно!» Але насправді й такі кроки бувають позитивними, якщо вони допомагають вам зростати і розвиватися в бажаному напрямку. Не відкидайте таку роботу відразу - вона може стати хорошим трампліном для того, про що ви в кінцевому рахунку мрієте. Ретельно досліджуйте такі можливості і приймайте рішення обдумано та виважено.

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад