Резюме і профіль в LinkedIn: одне і те саме?
Багато хто вважає, що резюме і профіль в LinkedIn - це одне і те саме. Часто в LinkedIn вставляють відомості з резюме - і вважають, що на цьому робота виконана. Якщо ви теж так думаєте - саме час змінити думку. Від профілю в LinkedIn роботодавці хочуть більшого: дізнайтеся, чого саме, щоб підвищити свої шанси на працевлаштування.
Зазвичай рекрутер знайомитися з кандидатом (ще до зустрічі) в такому порядку:
- спочатку резюме,
- потім профіль в LinkedIn і в інших соціальних мережах.
У резюме рекрутер шукає найголовнішу інформацію: про кваліфікацію та досвід шукача, його найсильніші сторони. Тут підхід «технічний»: рекрутер сканує очима резюме, зупиняється поглядом на датах, посадах, навичках і досягнення. Кілька хвилин - і висновок готовий: чи підходить шукач на вакансію, чи варто запрошувати його на співбесіду.
Якщо претендент цікавий, рекрутер постарається знайти більше інформації: в інтернеті, в соціальних мережах і в LinkedIn зокрема. Якщо він побачить в LinkedIn те ж саме, що в резюме - буде трохи розчарований. Перше знайомство відбулося - рекрутер має уявлення про ваш досвід; тепер він хоче дізнатися про вас дещо як про людину.
1. Фото
У резюме фото не обов'язково. У LinkedIn воно вкрай бажано: ваше справжнє фото, витримане в діловому стилі. Не аватарка.
2. Рекомендації
У резюме цього немає: тут ви самі описуєте себе; LinkedIn дає можливість розмістити у вашому профілі рекомендації інших людей. Не нехтуйте цією можливістю. Для рекрутера рекомендації – одне з найнадійніших джерел про вас.
Написати для вас рекомендації можуть ваші нинішні і колишні колеги, колишні керівники, партнери, підрядники, рекрутери, у яких ви приходили співбесіди. Попросіть цих людей додати рекомендації в ваш профіль; якщо буде потрібно, через час нагадайте. Звичайно, не всі знайдуть для цього час. Але наявність навіть 5-ти тлумачних рекомендацій - це краще, ніж нічого.
3. Загальні відомості
У LinkedIn ви можете дати собі більш розширену характеристику, ніж в резюме - у розділі «Загальні відомості». Нехай це буде 1-2 абзаци (на противагу 1-2 рядкам в резюме).
Цим невеликим текстом ви повинні «зачепити» роботодавця. У ньому має бути відображений ваш професійний профіль, досвід роботи (яка її тривалість, значимість); в чому ваша основна перевага перед іншими претендентами.
Якщо результати вашої роботи можна оцінити кількісно, додавайте цифри - про зростання продуктивності завдяки вашій діяльності, про підвищення доходів компанії, зростання частки ринку, зростання мотивації співробітників; про розміри команд, з якими ви працювали; про бюджети, якими ви управляли; використовуйте цифри скрізь, де можете - це найбільш переконливі відомості, що підтверджують вашу кваліфікацію і цінність.
Секрет: у розділі «Загальні відомості» повинно бути не менше 40 слів. Якщо ви залишите поле порожнім, або в ньому буде занадто мало тексту, ваш профіль не буде потрапляти в результати пошуку (пошуку всередині самого LinkedIn).
4. Кількість контактів
Профіль в LinkedIn наочно показує, наскільки активно ви спілкуєтеся з представниками професійного співтовариства. Якщо ваш список контактів пустий, гарно оформлений профіль втрачає сенс - відсутність контактів красномовно свідчить, що ваша персона мало кому цікава.
5. Підтверджені навички
Внесіть в профіль свої навички і попросіть ваших колег їх підтвердити. Чим більше іконок з фотографіями ваших колег поруч з кожним навичкою, тим переконливіше ваш профіль.
Зверніть увагу на важливий момент: дані у вашому резюме і в LinkedIn повинні збігатися.
Розбіжність назв компаній і посад, періодів роботи, функціонала та іншої конкретної інформації - мінус для претендента. З погляду рекрутера, розбіжності у відомостях свідчать або про недбалість шукача, або про бажання щось приховати.
Зверніть особливу увагу на збіг в резюме і профілі LinkedIn наступної інформації:
- періоди роботи на конкретних посадах,
- назви компаній,
- назви посад;
- завдання для кожної посади;
- назви проектів, організацій, імена та прізвища, інші власні назви;
- дані про ваші досягнення (показники кількості, частки/відсотки, бюджети та інше).
Актуалізуйте ваш профіль в LinkedIn: додавайте нові контакти та навички, відзначайте нові досягнення. Ваш профіль завжди повинен бути у всеозброєнні, навіть коли ви не шукаєте роботу. Адже робота може знайти вас сама - якщо ви заявляєте про себе в Інтернеті і використовуєте сучасні інструменти для формування та підтримки професійного іміджу (такі, як LinkedIn).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...