Пошук роботи з переїздом: до чого готуватися

Перш, ніж зважитися на переїзд, дайте собі відповідь на питання «Чому я хочу переїхати?». Часто до переїзду вдаються тоді, коли хочуть змінити життя, втекти від нереалізованості. Тому це рішення швидше психологічне, ніж кар'єрне.

У кардинальній зміні кар'єри, ще й зі зміною місця проживання, багато позитивних моментів, як і в будь-яких інших змінах: нові можливості, знайомства, перспективи, старти. Але надягати рожеві окуляри не варто. Якщо прийнято рішення про пошук роботи з переїздом, будьте готові ось до чого.

Вас ніхто не чекає

Якщо ви їдете шукати щастя в інше місто, щоб змінити своє життя, а не на запрошення на конкретну роботу, будьте готові, що вас ніхто не чекає. Навіть якщо друзі і знайомі обіцяють допомогти, спочатку буде точно важко. Ярлик «того, який понаїхав» забезпечений.

Висока конкуренція

Особливо, якщо мова йде про мегаполіс. Те, що на вас працювало в рідному місті - ім'я, зв'язки, знайомі, - в чужому місті цього не буде. Вам доведеться заново доводити ваші навички та брати участь у конкурсі на тому ринку праці, який вам мало відомий.

Якщо ви переїжджаєте з провінційного містечка у велике місто, ви можете програвати місцевим на першому етапі, тому як вони звикли правильно себе позиціонувати.

Зарплатні очікування можуть відразу не виправдатися

На першому етапі зарплата може бути менше, ніж ви очікуєте. Але кандидати в чужому місті ростуть швидше, тому що мотивація сильніше. Тому різницю в зарплаті відіграють протягом року.

Пошук роботи після переїзду або до нього

Звичайно, ви можете починати шукати роботу до переїзду, надсилати резюме і проходити співбесіду за допомогою мультимедійного найму. Але складність у тому, що не завжди рекрутер шукає кращого кандидата. Іноді пошуки зупиняються на першому відповідному, коли вакансію потрібно закрити «на вчора». Чекати вашого переїзду просто ніхто не буде.

Якщо ви внутрішньо готові до переїзду, заробіть деяку суму грошей, яка дозволить вам прожити кілька місяців до того, як ви знайдете роботу і отримаєте першу зарплату. І з наявністю матеріальної підстраховки пускайтеся в пошук.

Особливості підбору

Великі міста в плані рекрутингу працюють в основному за західними методиками, зокрема за принципом KPI (Key Performance Indicators - ключові показники ефективності). Недостатньо написати в резюме посадові досягнення у вигляді: «Працював там-то і робив те-то». Зараз потрібно детально і точно показувати, що в результаті вашої діяльності змінилося в компанії. Наприклад: «Підняв прибуток на стільки, сформував нові продукти, які ось так вплинули на цінність, капіталізацію і впізнаваність компанії». У кінцевому рахунку все має бути виражене в грошах, і не тільки для продажників.


http://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад