Що дратує HR-ів у резюме
Щоб знайти гарне місце в теперішніх умовах «важкого» ринку праці, важлива не лише кваліфікація працівника, але і його «упаковка» — зовнішній вигляд, резюме, рекомендації. Особливо важливе резюме — саме воно створює в майбутнього роботодавця перше враження про кандидата. НR-спеціалісти, які проглядають за день до сотні резюме, стверджують: зіпсувати враження про хорошого спеціаліста може якась дрібничка. Невідповідна адреса пошти, помилка в слові або недбале оформлення документа може стати перепоною для кар'єри. Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу НеаdНunter Україна з'ясовував, чого ж не повинно бути в резюме пошукача.
Резюме повинно створювати якомога краще враження. Іншими словами, до написання резюме слід підходити так само ретельно, як і до вибору одягу для співбесіди. Навіть якщо ви — слюсар-монтажник вищого класу, в описі ваших навичок і досвіду роботи не повинно бути жодної граматичної або синтаксичної помилки. Найкращий спосіб уникнути їх — перечитати резюме перед відправкою роботодавцю.
Більше за все рекрутерів дратують граматичні помилки. Це те, чого однозначно не повинно бути в резюме, адже грамотність говорить про рівень кандидата загалом: про його ерудицію, уважність, уміння чітко й злагоджено викладати свої думки. 87% менеджерів із персоналу дуже негативно оцінюють наявність граматичних помилок у резюме, а це значно знижує шанси пошукача добитись бажаної посади. Байдужий до граматики лише один із десяти рекрутерів.
На другому місці — помилки в датах, цифрах, номерах телефонів. На це негативно реагують три чверті опитаних нами НR-ів. На їхню думку, кандидат, який не в змозі правильно написати свій номер телефону або коректно вказати період роботи в компанії, неуважний і навряд чи зможе коректно працювати з цифрами.
У жодному разі пошукачам не варто вказувати в резюме конфіденційну інформацію про попереднє місце роботи. Це не тільки може зашкодити колишньому роботодавцю, але й справляє погане враження на майбутнього наймача. Така інформація в резюме свідчить про ненадійність та легковажність потенційного співробітника.
Не варто також використовувати стандартні фрази, які можна знайти в шаблонних резюме на різноманітних інформаційних ресурсах. Резюме, що містить банальне «креативний, активний, командний гравець», точно не сподобається кожному третьому НR-спеціалісту. Якщо вашою сильною стороною і справді є креативність — створіть дійсно оригінальне, яскраве резюме. Наприклад, у вигляді інфографіки.
Кожен третій НR-спеціаліст негативно сприйме інформацію про батьків або родичів кандидата. На щастя, ми живемо вже не в СРСР, досьє на вашу тітоньку і прадідуся у більшості випадків роботодавця не цікавить. Якщо рекрутеру важливо знати, ким працюють ваші близькі, він запитає про це на співбесіді, або ж попросить вас скласти автобіографію.
Недостатній опис обов'язків на попередньому місці роботи може не сподобатись 22% рекрутерів. Більшість НR-ів, звісно, уточнять інформацію, що їх цікавить, просто на співбесіді, але краще показати свої головні досягнення відразу, не очікуючи розпитувань.
http://www.dcz.gov.ua/zhy/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...