Альтернативні професії для юриста
Нижчевикладена інформація призначена для юристів, адвокатів, нотаріусів, суддів і прокурорів, які втомилися від своєї роботи і хочуть її змінити, а також для студентів юридичних факультетів, які ще не визначилися з напрямком майбутньої діяльності.
З нижченаведеного списку ви зможете підібрати собі те, що найбільш підходить саме вам. Більш того, можна особисто переконатися, що величезна конкуренція на ринку юристів - це всього лише міф. У юристів більш широке поле діяльності, ніж у кого б то не було. Головне - бажання і професіоналізм!
Медіатор
Медіатор - фахівець в галузі альтернативного (позасудового) вирішення спорів.
Основні обов'язки: ведення переговорів з метою знайти компромісний варіант виходу з конфлікту (як правило, застосовується в бізнесі, проте в США медіація широко застосовується і в сімейних спорах).
Необхідні навички: знання психології (зокрема, конфліктології), права, вміння знаходити спільну мову з людьми і йти на компроміс.
Плюси професії: поки що на українському ринку праці серед медіаторів практично відсутня конкуренція, тому можна зробити собі гучне ім'я; крім того, ця професія дозволяє реалізувати себе не тільки як юрист, але і як психолог.
Мінуси професії: попит на медіаторів в Україну сьогодні невеликий, оскільки цей інститут кілька чужий романо-германської системи права, проте в Італії з 1 січня 2010 року набрав чинності і вже приносить позитивні результати Закон про медіацію, тому в України теж є шанс виправити положення . Крім того, робота медіатора - це робота "від випадку до випадку", і, як правило, медіаторів доводиться ще й підробляти коуч-тренерами.
Оплата послуг: погодинна; виходячи з відсотка від суми досягнутої угоди; комбінована (в середньому: 1500 - 2000 грн. За операцію).
Колектор (антиколектор)
Колектор - це фахівець по роботі з проблемною заборгованістю. У свою чергу, антиколектор - фахівець, що допомагає домогтися розстрочки кредиту.
Основні обов'язки: забезпечення повернення заборгованості по споживчих кредитах шляхом конструктивного ведення переговорів з позичальником; телефонні переговори з боржниками лізингових, страхових компаній, банків, кредитних спілок, націлені на переконання боржників повернути кредит шляхом роз'яснення наслідків його неповернення; контроль своєчасності подання розрахунків, пояснень та інших матеріалів. Для антиколектора список вимог дещо вужча: необхідно вміти домовлятися з банком та / або колекторськими фірмами про можливість розстрочки кредиту боржника.
Необхідні навички: знання юриспруденції, комунікативність, вміння швидко і впевнено приймати рішення; деякі фірми також висувають вимогу досвіду роботи в силових структурах.
Плюси професії: попит на фахівців дорівнює пропозиції; є можливість працювати неповний робочий день; хороша грошова мотивація (як правило, крім окладу, виплачуються ще й відсотки від повернутого боргу).
Мінуси професії: на даному етапі відсутнє законодавче регулювання колекторської діяльності, що не дозволяє працювати абсолютно "чисто"; перевага віддається чоловікам, оскільки працювати доводиться в постійних стресових ситуаціях.
Оплата послуг: помісячна (в середньому: 5000 - 6000 грн) та / або відсоток від угоди.
GR-менеджер
GR-менеджер - це менеджер по роботі з державними органами, лобіст.
Основні обов'язки: складання та координація планів компанії по наданню й захист інтересів компанії в державних органах; підготовка проектної документації, проведення аналітичного дослідження нормативних актів; аналітика робіт держорганів по цікавого напрямку; аналіз ринку споживачів і конкурентів.
Необхідні навички: юридичну, економічну освіту або освіту в сфері державного управління, знання структур державної влади, громадських організацій і методів роботи з ними; наявність зв'язків у вищих ешелонах влади; володіння як мінімум однією іноземною мовою.
Плюси професії: дуже висока заробітна плата, можливість заробити авторитет і становище в суспільстві, постійне спілкування і встановлення вигідних знайомств.
Мінуси професії: іноді доводиться вдаватися до корупції, пропозиція на ринку праці поки дуже маленьке.
Оплата послуг: помісячна (в середньому: 10000 - 15000 грн).
Юріст-аналітік/судебний журналіст
Юріст-аналітік/судебний журналіст - журналіст з юридичною освітою, що працює в професійному друкованому (або Інтернет) виданні і пише статті на юридичну тематику.
Основні обов'язки: написання аналітичних матеріалів з правових питань; відвідування та висвітлення в пресі різних заходів професійної спрямованості; проведення інтерв'ю з представниками юридичної професії; аналіз ринку юридичних послуг та ін
Необхідні навички: юридичну та філологічне / журналістське (бажано, але не обов'язково) освіта; аналітичне мислення, вміння грамотно і доступно викладати свої думки; оперативність.
Плюси професії: шанс зробити собі ім'я; можливість постійно бути в курсі подій, що стосуються юриспруденції і політики; спілкування з цікавими та відомими юристами і не тільки; розвиток писемного та усного мовлення / ораторської майстерності; корисні знайомства; відпустку в 36 календарних днів; можливість згодом працювати pr-менеджером у приватній компанії або прес-секретарем в держорганах; можливість придбати зброю для самозахисту).
Мінуси професії: професія більше підходить творчим людям, а інакше робота перетворюється на "суху" писанину; часом ненормований робочий графік і постійний поспіх.
Оплата послуг: гонорари та або оклад (у середньому: 3500 - 5500 грн)
Помічник народного депутата
Ця професія особливого представлення не потребує.
Основні обов'язки: допомогу народному обранцеві у правових питаннях, юридичний супровід його діяльності, в тому числі написання та / або аналіз нормативно-правових актів.
Необхідні навички: юридична освіта; аналітичне мислення, вміння грамотно і доступно викладати свої думки; оперативність; досвід громадської діяльності вітається.
Плюси професії: шанс зробити собі ім'я; можливість побачити всю "кухню" законотворчості зсередини, придбати необхідні навички і знання, щоб самому стати народним депутатом.
Мінуси професії: ненормований робочий графік; дуже складно влаштуватися (за рекомендацією або після успішного проходження спеціального стажування в Апараті Верховної Ради України); не завжди заробітна плата відповідає витраченим зусиллям.
Оплата послуг: зарплата (у середньому: 5000 - 6000 грн.).
Джерело: ЛігаБізнесІнформ
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...