Чому вас не підвищують по службі

Одні працівники піднімаються кар'єрними сходами семимильними кроками, а іншим ніяк не вдається заслужити схвалення начальства, незважаючи на старанну роботу.
Засиділися?
Можливо, в тому, що начальство не цінує ваші заслуги, частково винні ви самі. І справа зовсім не в тому, що ви працюєте погано. Ймовірно, те, що ви робите, вже давно перетворилося на рутину. А якщо робота не в радість, то й ентузіазм знижується сам собою.
Крім того, у людей, які довго зайняті одним і тим же, часто, що називається, змальовуються очі. Вони виконують свою роботу подібно автомату, не замислюючись і не намагаючись щось поліпшити. А адже для багатьох керівників одне з головних достоїнств співробітника - здатність проявити ініціативу і небайдуже ставлення.
Якщо це ваш випадок, кращим виходом з ситуації буде зміна роботи. Зміни допоможуть уникнути професійного вигорання. Саме тому фахівці радять підшукувати собі нове місце раз на 5-7 років, навіть якщо колишня робота вас повністю влаштовує.
Якщо ж звільнення не входить у ваші плани, спробуйте попросити начальство про підвищення. Найбільш підходящий момент - відразу після того, як ви виконали складне завдання або виконали великий обсяг роботи. Перед тим як поговорити з шефом, продумайте аргументи на свою користь. Не соромтеся нагадати начальству про свої заслуги, говоріть твердим голосом, уникайте прохальних інтонацій. Зрештою впевненість у собі - половина успіху!
Не спрацювалися?
Ще одна причина того, що вас не цінують,   - погані відносини з колективом. Якщо не вдалося потоваришувати з товаришами по службі, отримати схвалення шефа буде складніше - начальство не дуже шанує «білих ворон». Адже, якщо людина насилу взаємодіє з колегами, це, швидше за все, відіб'ється на результатах її роботи. До того ж начальники - теж люди, і у них часом спрацьовує «стадне почуття», яке змушує їх приєднуватися до невтішної думки колективу про якогось співробітника. Що ж робити, щоб потоваришувати з колегами? Для початку придивіться до себе і спробуйте з'ясувати причину нелюбові до вас. Можливо, ви порушуєте якісь негласні правила, що склалися в колективі, занадто часто скаржитеся товаришам по службі або, навпаки, спілкуєтеся з ними зверхньо.
Але часто єдиною причиною нелюбові колег стає брак впевненості в собі. Іноді за допомогою нападок товариші по службі перевіряють новачка на міцність, і, якщо перевірка пройшла невдало, завоювати прихильність колег стає дуже складно. Єдиний спосіб боротися з таким ставленням - зберігати спокій. Якщо нападки не викликають у жертви емоцій, товариші по службі швидко залишають її в спокої. Звичайно, зберегти хорошу міну при поганій грі непросто, однак постарайтеся не давати виходу своєму роздратуванню. Відповідати образою на образу теж не варто. Ваш гнів - показник вашої слабкості, і товариші по службі не забаряться цим скористатися.
Нелюбов колег іноді виявляється і повною байдужістю. Для просування службовою драбиною це нічим не краще відкритого конфлікту, однак, у цьому випадку завоювати прихильність колективу набагато простіше. Постарайтеся трохи змінити свою поведінку. Частіше посміхайтеся, посмішка - найкращий спосіб потоваришувати з співрозмовником.
Не забувайте про компліменти, причому дія похвали в чомусь залежить від того, до кого вона відноситься. Виявляється, груба лестощі добре діють на людей з високою самооцінкою. Ваші похвали ніби підтверджують думки людини про самого себе, тому навіть перебільшені компліменти сприймаються за чисту монету. Якщо ж самооцінка вашого співрозмовника низька, він буде ставитися до похвал більш підозріло. Тому, перш ніж сказати комплімент, спробуйте визначити, як співрозмовник ставиться до самого себе. Чим скромніший ваш візаві, тим стриманіше і тонше повинна бути похвала.
Злякалися?
Буває, що співробітників недооцінюють через те, що вони не зовсім правильно реагують на доручення начальства. Особливо це властиво новеньким. Переляк в очах і відсутність упевненості в тому, що завдання буде виконано в термін, змушують шефа засумніватися в компетентності співробітника.
А раз так, щоб завоювати прихильність боса, потрібно навчитися не боятися нових справ. Якщо вас чекає якась «страшна» справа, наприклад, опанувати нову комп'ютерну програму або зробити звіт за новою схемою, трохи відкладіть занурення в роботу. Почніть день з чогось більш простого. Займаючись менш складними справами, ви, по-перше, справляєтеся з поточною роботою, на яку довелося б відволікатися потім, а по-друге, ніби «розгонитеся» і налаштовуєте себе на робочий лад. Тільки не ухилятися занадто довго! Приступаючи до опанування чогось нового, не прагнете зрозуміти все відразу і не нервуйте, якщо якісь речі вам не даються.

http://www.aif.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад