Стажери: 14 програм для початківців фахівців від Google, Microsoft і українських ІКТ-компаній
Для випускника вишу немає нічого важче пошуку першого місця роботи. Впевненість у своїх силах і кваліфікації - це добре, але роботодавці шукають людей з досвідом. А як його отримати, якщо без нього не беруть? Замкнуте коло. Єдиний вірний спосіб - потрапити в компанію мрії на стажування. Часто воно неоплачуване, але з цим можна змиритися, враховуючи, що навчання не теорією, а практикою, проводиться безкоштовно. Спеціально для фахівців, які розпочинають свій шлях у IT- та телеком-галузях, AIN.UA зібрав добірку програм найбільш рейтингових українських компаній, які готові навчити студента або випускника, а потім, можливо, взяти його на роботу.
Телеком
Всі чотири найбільші телеком-компанії в Україні час від часу набирають інтернів. Наприклад, в «МТС Україна» з 2006 року існує програма підтримки студентів «Професіонали майбутнього», в рамках якої учасники навіть отримують стипендії. У програмі беруть участь 11 вишів з різних міст України, по п'ять осіб від кожного. Вони не тільки навчаються, а й працюють над науковими проектами на умовах змагання, а переможці (кожен з п'яти членів команди) отримують гранти в розмірі 25 000 грн.
З 2008 року схожа програма є і у life :), а називається вона «Стрибок у життя :)». Новий набір вже стартував. В рамках програми учасники відвідують професійні тренінги і, залежно від спеціалізації (телекомунікації, фінанси, маркетинг), беруть участь у щоденній роботі різних команд компанії. Протягом курсу кожен учасник проводить 128 годин в life :), а за результатами стажування отримає сертифікат, рекомендації від HR і, можливо, місце в компанії. Партнером life :) цього року стала компанія Huawei, яка також запропонує роботу найкращим інтернам. Цього року програма охопила студентів з Києва, Харкова, Одеси, Львова та Дніпропетровська.
Цього року таку програму запустив і «Укртелеком». В рамках проекту «Кращі з Укртелекомом» 25 інтернів пройдуть 5-ти тижневий безкоштовний освітній курс, працюватимуть над реальними проектами і, як обіцяють в компанії, зможуть отримати не тільки теоретичні знання, а й практичні навички вирішення бізнес-завдань. У програмі передбачені майстер-класи від топ-менеджерів і внутрішніх тренерів «Укртелекому». Після захисту бізнес-проектів учасники пройдуть стажування з перспективою подальшого працевлаштування в компанії. Програма орієнтована на студентів останніх курсів та випускників київських вишів в області телекомунікацій, IT, фінансів, продажів, менеджменту (HR, PR і т.п.). Набір ще триває - заявки можна подати до 7 березня 2015 року.
Глобальна програма стажування була запущена в «Київстар» у 2013 році. Першим пілотний проектом був проект IT-стажування, в рамках якого шестеро студентів навчалися протягом року. В результаті двоє фіналістів отримали пропозицію стати стажерами в департаменті управління відносинами з клієнтами. «Як правило, стажування в компанії оплачується, але може бути і на безоплатній основі, залежно від можливостей і потреб обох сторін. У стажиста є можливість узгодити індивідуальний графік відвідування. У нас немає квот на прийом стажерів так само, як і немає обмежень студентів яких вишів ми можемо брати, а яких ні. Для нас дуже важливий потенціал, здібності і бажання рости і розвиватися», - розповіла AIN.UA спеціаліст відділу підбору персоналу «Київстар» Ольга Косяк.
Є така програма і у «Волі» з березня 2014 року. «Завдяки цій ініціативі, у студентів з'явилася можливість спробувати свої сили при проходженні тримісячної практики в технічному, фінансовому, маркетинговому, а також HR- і PR-підрозділах компанії. На даний момент програмою вже скористалися понад 25 учасників, серед яких, як правило, студенти київських профільних вишів, а також Одеської академії зв'язку ім. Попова», - розповіла AIN.UA Оксана Олійник, директор з персоналу «Воля». Зараз компанія працює над регіональним розширенням програми. Щоб стати учасником програми, кандидату необхідно пройти конкурсний відбір, після чого він починає індивідуально працювати з наставником - діючим співробітником компанії. Кращі кандидати можуть розраховувати на роботу в компанії, якщо є відкриті вакансії.
Аутсорсинг
Одна з найбільших аутсорсингових компаній в Україні Luxoft також проводить набір в програму стажування для студентів і випускників. Найближчим часом програма стартує в Одесі, але загалом охоплює всі міста в Україні, де є офіси компанії (Київ, Дніпропетровськ). Програма включає в себе роботу над проектом в команді IT-фахівців і спеціалізовані тренінги від експертів-практиків Luxoft. Залежно від обраної спеціалізації (Java, C ++, Oracle, QA), учасники зможуть вивчитися програмування або тестування ПЗ. Старшокурсники можуть поєднувати роботу і навчання, приділяючи 30 годин на тиждень стажуванню в Luxoft. А після успішного закінчення стажування кращі студенти отримають оффер на позицію молодшого спеціаліста.
Також набирає студентів на стажування компанія EPAM Systems. Наприклад, зараз у Києві стартував відбір на практичний курс веб-додатків Java. Курс триває 120 годин по 4 години три рази на тиждень. Програму курсу вже можна завантажити на сайті. Набори в програму в різний час проводяться також у Львові та Харкові. Вибір дисциплін великий - PHP, .Net, веб і frontend-розробка і т.д. За умови успішного проходження навчання та стажування студенту можуть запропонувати роботу в компанії.
Аналогічна програма є і у компанії SoftServe - називається вона IT-Academy. Навчання проходить на базі представництв компанії у Львові, Дніпропетровську, Рівному, Чернівцях, Івано-Франківську та Києві. Ми також раніше писали про ініціативу Global Logic у співпраці з найбільшими вишами України: GL BaseCamp передбачає безкоштовне навчання талановитих програмістів-початківців і тестувальників, щоб згодом запропонувати їм співпрацю з компанією GlobalLogic. Курс триває близько трьох місяців і завершується проходженням тесту або презентацією власного технічного проекту. Навчання проводиться за додатковою (не університетською) програмою в спеціальному приміщенні університету.
Міжнародні IT- та гейм-компанії
Найбільш амбітні і впевнені в собі можуть замахнутися на «Корпорацію мрії» і спробувати потрапити в Google. «Компанія була заснована студентами, тому у нас особливе ставлення до молодого покоління і дуже багато програм для студентів по всьому світу. Що стосується українського офісу, зараз у нас проходять стажування три інтерна безпосередньо в Києві, і є позиції для українських проектів у Польщі», - розповіла AIN.UA прес-секретар Марина Тарасова. Відслідковувати вакансії для студентів можна на google.com або в спеціалізованому блозі. На жаль, зараз всі позиції для України вже зайняті, але влітку відкриється нове вікно можливостей.
Минулого року компанія Ericsson запустила в Україні щорічну програму Young Professionals, яка спрямована на розвиток молодих фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Стажування розраховане на випускників технічних вишів, які навчаються на профільних спеціальностях, і молодих фахівців з досвідом роботи до трьох років. Курс триває 18 місяців і включає навчальні модулі, освітні комплекси розвитку лідерських якостей та активну проектну роботу. Характерною особливістю цієї програми є підтримка жінок, які обрали технічну професію - більше половини місць у конкурсі надається представницям жіночої статі.
У «Майкрософт Україна», так само як і в інших офісах Microsoft у світі, працює програма MACH (Microsoft Academy for College Hires). Це дворічна програма для кращих випускників українських вишів за напрямками маркетинг, продажі і технічний консалтинг. Програма включає тренінги та різні форми наставництва (менторинг, коучинг та ін.). А головне - реальний досвід роботи і спілкування з клієнтами. «Учасником програми може стати будь-який випускник українського вишу без досвіду роботи або з досвідом роботи не більше 36 місяців. Обов'язкова умова - відмінне знання англійської мови та діючий закордонний паспорт. Також студенти 3-4 курсів можуть пройти дво- або тримісячне стажування в компанії», - розповіла AIN.UA прес-секретар «Майкрософт Україна» Тетяна Плешивцева.
Стажування пропонують і в IBM. Вибір спеціальностей найрізноманітніший, починаючи від розробки ПЗ і закінчуючи продажами. Умов участі та структури відвідувань компанія не афішує. Щоб їх дізнатися, потрібно для початку відправити заявку.
І наостанок гарна новина для тих, хто мріє займатися розробкою комп'ютерних ігор: цього року київська студія компанії Ubisoft вперше приєдналася до міжнародної програми Ubisoft Graduate з працевлаштування випускників. В рамках дворічної програми стажери будуть працювати пліч-о-пліч з командою розробників геймстудіі, а тим, хто успішно пройде всі етапи відбору, компанія запропонує річний контракт на роботу. На жаль, набір цього року вже закінчено, але у тих, хто твердо хоче увірватися в команду творців Assasins Creed, є цілий рік, щоб як слід підготуватися до нового раунду.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...