Скільки ви коштуєте на ринку праці?
Визначити свою вартість на ринку праці начебто легко. Подивилися статистику зарплат за фахом – і все. Але чомусь на практиці виявляється, що два фахівця з однаковим досвідом отримують різну зарплату. Спробуємо розібратися, чому.
«Зайві» знання та досвід
Уявімо, ви проводите з роботодавцем переговори про влаштування на роботу і торгуєтесь стосовно оплати. Ви чекаєте, що вам повинні запропонувати більше. Але не пропонують.
У цій ситуації потрібно врахувати, що ваші навички, досвід, особисті якості, які ви вважаєте перевагами – можуть не бути плюсом в очах роботодавця.
Наприклад, у вас широкий кругозір, ви освічені, але вакансія передбачає виконання завдань, які з кругозором не пов'язані, оскільки, ви претендуєте на вакансію адміністратора фітнес-клубу, де важливіші здатність до виконання 10-ти завдань одночасно та вміння приховувати роздратування.
Або ви добре орієнтуєтеся в міжнародних нормах за вашою професією (наприклад, у бухгалтерії), але співбесіду проходите в невеликій фірмі, яка працює на локальному ринку. Ваш професіоналізм буде врахований і, можливо, зіграє роль при відборі кандидатів, але «додаткові» знання не позначаться на зарплаті.
Висновок: при оцінці пропозицій роботодавця порівнюйте свій досвід і переваги з потребами роботодавця.
Загалом візьміть до уваги, що вартість вашої роботи – цифра не абсолютна, а відносна.
Багато знань, мало практики
Ще одна причина, за якою вартість фахівця може бути нижчою, ніж він розраховує.
Прогресивні співробітники компаній давно засвоїли, що в професії потрібно розвиватися, оновлювати запас знань і навичок. Багато людей активно відвідують семінари, тренінги, навчаються онлайн. Це плюс. Мінус – якщо знань багато, але вони не використовуються.
Така ситуація може скластися з двох причин:
1. Спеціаліст недостатньо ретельно обирає навчальні курси і програми. Він, опирається на свої інтереси, при цьому нові знання мало затребувані на ринку праці або занадто вузькоспеціалізовані.
2. Спеціаліст вчиться заради навчання і не використовує знання в роботі. Хтось чекає слушної нагоди, коли від керівництва надійдуть нові завдання, розшириться функціонал. Хтось просто не замислюється про застосування знань. У результаті людина оцінює себе високо і пишається черговим дипломом, але з точки зору ринку праці немає підстав для підвищення доходу або кар'єрного просування.
Висновок: вчіться, за можливості, цілеспрямовано, – розуміючи, навіщо це потрібно, і як нові знання можна конвертувати в гроші.
Якщо знання для вас самодостатні, і ви не думаєте про їх монетизацію, то зізнайтесь собі у цьому, особливо, коли торгуєтеся із роботодавцем.
Як адекватно оцінити свою вартість на ринку праці?
Перегляньте вакансії за вашою спеціальністю. Щоб отримати більш-менш чітке уявлення, перегляньте кілька десятків вакансій, в яких докладно й чітко описаний функціонал і вимоги до претендентів. Випишіть вимоги роботодавців. Оцініть себе за цим списком: у чому ви сильні, за якими напрямками не вистачає знань/досвіду .
Знайдіть статистику зарплат за вашою спеціальністю. Визначіть середній рівень, враховуючи
влассну кваліфікацію та досвід;
вимоги роботодавця (чи всі ваші кваліфікації потрібні);
ситуацію на ринку праці (якщо пропозиція сильно перевищує попит, вартість фахівців знижується).
У результаті отримаєте усереднену цифру, яку можна використовувати як відправну точку у пошуках роботи і переговорах із роботодавцем. На жаль, формули для точного розрахунку зарплати не існує – занадто багато факторів її визначають у кожному конкретному випадку.
Корисно врахувати і такий нюанс. Претендент на вакансію хоче підняти планку зарплати; роботодавець – за можливості, знизити. Результат переговорів у кожному конкретному випадку залежить від сторін, які домовляються. Порада для здобувача: презентувати себе грамотно, говорити про свої досягнення максимально конкретно, переконливо обґрунтовувати зарплатні очікування (чому саме стільки?).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...