Питання на засипку: "На яку зарплату ви розраховуєте?"
На співбесіді з імовірністю 99% роботодавець задасть вам питання: «Яку зарплату ви хотіли б отримувати?». Від відповіді, яку дає шукач, багато в чому залежить рівень його зарплати у разі працевлаштування.
Експерти рекомендують намітити для себе три цифри:
Комфортний рівень зарплати (який дохід вам потрібен, щоб покривати поточні витрати, відкладати на майбутнє і відчувати себе більш-менш впевнено в завтрашньому дні).
Бажаний рівень зарплати (скільки ви хотіли б отримувати на даному конкретному місці роботи).
Мінімальний рівень (нижче якого ви не готові опуститися в принципі).
На співбесіді має сенс відштовхуватися від бажаного рівня. З кількох причин:
Крім ваших уявлень про ідеальну зарплату, є ще ринкова кон'юнктура. Якщо в даний момент часу попит на фахівців вашого профілю нижче, ніж півроку тому, то планку доведеться опустити. Щоб привести свої побажання у відповідність з поточним станом речей, проведіть моніторинг - перегляньте оголошення про вакансії, опитайте знайомих, які працюють в цікавій для вас професійній області, проконсультуйтеся в агентстві з працевлаштування - і з'ясуйте, який рівень зарплати є реальним.
Озвучуючи з ходу мінімальний рівень, ви ризикуєте, що він і стане вашою стелею. Важливо позначити мінімум для себе, щоб відразу відсівати невідповідні пропозиції про роботу. Але ділитися цією інформацією з потенційними роботодавцями необачно.
А що, якщо спробувати завищити вимоги? Уявімо, що у роботодавця є жорсткий бюджет, і оплатити вашу роботу вище певного рівня він не може. Якщо ви проявляєте категоричність, роботодавець перестане розглядати вас як кандидата. Розумніше все-таки відштовхуватися від середнього рівня оплати, а після випробувального терміну, зарекомендувавши себе, можна повернутися до цього питання.
Відповідати на запитання роботодавця «Скільки ви хотіли б отримувати?» має сенс після того, як ви отримали чітке уявлення про обсяг і характер обов'язків, які вам потрібно буде виконувати на новій роботі. Якщо вам пропонують озвучити свої побажання по зарплаті прямо з порога, не піддавайтеся і детально розпитайте, чого очікують від вас як від фахівця, який обсяг відповідальності на вас збираються покласти. Якщо необхідно, зробіть поправку до тієї цифри, яку ви збиралися назвати до того, як прийшли на співбесіду.
Чи варто вказувати в резюме бажаний рівень зарплати?
Більшість менеджерів з підбору персоналу відповідають на це питання ствердно. Вказуючи бажану зарплату, ви відсіваєте пропозиції про роботу, які вам свідомо не підходять. Але, якщо заради цікавої та перспективної роботи ви готові опустити планку, додайте в резюме фразу «Готовий (а) розглянути ваші пропозиції».
Важливо! На питання про зарплату бажано відповісти чітко і впевнено. Якщо претендент сумнівається, мнеться, коливається, це, з точки зору рекрутерів, свідчить про невпевненість у своїх професійних якостях. Так що відповідь на питання про матеріальну винагороду підготуйте заздалегідь і відповідайте так, щоб ваш співрозмовник відчув - ви знаєте собі ціну.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...