Що потрібно знати молодому фахівцеві, щоб знайти роботу
Сьогодні на українському ринку праці спостерігається спад активності з боку роботодавців та підвищення активності з боку шукачів. Незважаючи на те, що ситуація на ринку праці зараз плачевна, найпростіше влаштуватися на роботу молодим фахівцям. Про те, що потрібно знати молоді, щоб знайти своє місце під сонцем, дізнавався UBR.ua.
Дорогу молодим
За даними кар'єрного порталу rabota.ua, більшість шукачів - це молодь віком до 25 років. Таких резюме трохи менше половини. На другому місці шукачі трохи старші - від 26 до 35 років. Їх вже 32%. Зрозуміло, що саме молодь прагне знайти роботу завдяки Інтернету та спеціалізованим ресурсам. Тому скромні 7% претендентів у віці "за 45" теж логічні - більшість шукачів цього віку знаходять роботу за рекомендаціями знайомих.
"Звичайно, молоді зараз знайти роботу набагато простіше. Роботодавці відгукуються про молодь як про більш перспективних фахівців, які мають оригінальне бачення, здатні пропонувати нешаблонні рішення і вирішувати завдання, які фахівцям з досвідом здаються нездійсненними", - зазначила контент-експерт кадрового порталу rabota. ua Тетяна Пашкіна.
Досвід поза навчанням
За словами директора з персоналу телеканалу СТБ Михайла Притули, досвід поза навчанням - це єдиний досвід, який може побачити і оцінити роботодавець. "Все роботодавці розуміють, що базово студент довчиться. Але якщо ми хочемо серед студентів вибрати кращого, то ми дивимося, що ще студент робить, крім навчання. Це може бути організація конференцій, проектів, це також волонтерська робота, стажування тощо. Чим більше цього є у студента, тим він кращий для роботодавця", - пояснив він.
Тому експерт радить студентам не гнатися за високими оцінками. У молоді має бути розуміння, що низькі оцінки - це погано, але і якщо одні "п'ятірки", то це теж не дуже добре. В такому випадку в роботодавця виникне питання - чим студент займався окрім навчання. "Це може говорити про те, що ви не вибрали правильний вектор і не знайшли той баланс між науковою роботою і практикою", - сказав директор з персоналу.
Професійний досвід
"Висока якість освітнього процесу - це обов'язкова умова, але воно не достатня. Треба шукати можливість, щоб люди отримували життєвий і професійний досвід. Роботодавці обирають саме досвід, тому ще існує недовіра до вишів", - підкреслив HR-експерт Денис Бродський.
У Франції, додав Жан-Юг Шоша, студенти під час навчання теж, як і українська молодь, не знають, де вони працюватимуть після закінчення вишу. І викладачі не можуть їм дати поради, бо це академічні працівники.
"Молодь не відчуває відповідальності за своє майбутнє. Дійсно їм може допомогти стажування під час навчання. Тоді студент починає працювати і відчувати свою відповідальність. Адже під час стажування з'являється відповідальність за результат. Після стажування студент повертається в університет не дитиною, а досвідченою людиною. Моя порада: розширюйте програми стажувань для студентів, вимагайте, щоб вони звітували про свої реальні результати роботи на стажуванні", - порадив професор.
Активність у векторі спеціальності
Водночас, Тетяна Пашкіна зазначила, що роботодавець, як правило, звертає увагу на профільність освіти та її успішність, якщо це важливо для майбутньої професії. Якщо ні - тоді дивиться навички, а якщо потрібен активний фахівець - то і на активності у вигляді участі в громадському житті інституту, соціальній роботі, волонтерстві і, звичайно, стажуванні.
"За стажуваннями дивляться тему, протяжність і результат. Щодо волонтерства - його наявність і залученість в процес. Якщо роботодавцю потрібен співробітник на повний робочий день, а у волонтера два дні на тиждень зайняті соціальною активністю - може виникнути колізія", - пояснила вона.
Проте, якщо студент активний, і його активність в одному векторі з активностями компанії - це йому тільки в плюс. "Наприклад, якщо він бере активну участь в олімпіадах з фінансових дисциплін, і йому пропонують роботу у фінансовому або аналітичному підрозділі, за наявності відповідної теоретичної підготовки це вагомий аргумент на його користь", - каже Тетяна Пашкіна.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...