Як зацікавити роботодавця: топ-5 способів
Велика частина шукачів при пошуку роботи користуються простим, але малоефективним методом. Суть його така: резюме (одне і не найкращої якості) розсилається на всі вакансії, які здаються більш-менш придатними.
При цьому кандидатів не бентежить, що рекрутерів дратують невідповідні резюме. Зазвичай такі резюме відправляються в спам. Іноді їхні власники потрапляють в чорний список, якщо система обліку резюме автоматизована.
У підсумку - ситуація, коли шукачі чекають відповіді на надіслане резюме, яке менеджери з персоналу вважають сміттям, яке забирає їх час. І, відповідно, залишають такі резюме без відповіді.
Експерти порталу rabota.ua склали кілька порад, як зацікавити собою роботодавця:
Стати тим, кого шукають
Варіантів цього способу може бути багато. Найпростіший - замість власного опису своїх обов'язків внести відповідну частину вимог вакансії. Тільки відповідну. Це означає, що, наприклад, для посади продавця фраза «успішно вів активні продажі в сегменті...» важливіше ніж «ознайомився з нормативною документацією та впроваджував стандарти».
Наступний крок - перефразувати свої висловлювання про роботу в потрібному роботодавцю ключі. Подивіться на їх сайті - якими фразами там описані процеси. Що описують перші три вимоги вакансії і яких людей там шукають, і беріть на озброєння. Тільки вставляйте їх до місця, інакше справа провалиться.
Оптимальний варіант - коли кандидат не тільки говорить потрібні речі, але і вірить в них. Необхідно виглядати так, як треба роботодавцю. Поки ці самі роботодавці платять нам зарплату, уживатися з ними - наш прямий обов'язок.
Стати своїм
Стати своїм для тих роботодавців, які на роботу беруть тільки своїх. Багато компаній поповнюють свої лави тільки перевіреними фахівцями. В них або наймають тільки за рекомендацією, або беруть тільки родичів-знайомих. Якщо вам потрібна саме така робота, доведеться напружитися.
Пригадайте теорію «шести рукостискань» і починайте шукати потрібні зв'язки. Через друзів, колег і просто знайомих, соцмережі та спеціалізовані форуми. Оптимально, звісно, відразу знайти друзів-знайомих в потрібній компанії.
Стати корисним
Стати корисним - в будь-якому сенсі. Для продавця оптимальний варіант - привести клієнта (або портфель клієнтів). Тільки не перестарайтеся в сенсі власної вигоди.
Перекладач може зацікавити знанням особливої термінології, потрібної роботодавцю, маркетолог - умінням складати точні прогнози на даному сегменті ринку тощо. Важливо тільки вловити, яку корисність роботодавець цінує вище за все - і знайти її у себе!
Стати цікавим
Роботодавці - теж люди. Є варіанти, коли спрацьовує механізм - заінтригувати або «взяти на інтерес». Сенс інтриги в тому, щоб в резюме або супровідному листі була приманка для роботодавця. Приманкою може служити згадка факту або події, яка зацікавить роботодавця настільки, щоб запросити вас на співбесіду.
Стати адекватним
Адекватність - це багатогранне поняття. У нього входить багато чого. Виявити повагу до рекрутера молодше себе - це не тільки великодушність. І, до речі, розповісти про себе коротко і ясно. І спокійно обговорити бажану зарплату - без зарозумілості і розповіді про сімейний бюджет.
Словом, все те, що деякі шукачі вважають «барством». А рекрутери сприймають як адекватність і знання бізнес-етикету. Прийти вчасно на співбесіду або попередити про запізнення - теж ознака адекватності, не надто застосовувана у нас.
Але найголовніше, підкреслюють експерти, при пошуку роботи визначитися, яку кількість часу, сил і талантів ви готові докласти для пошуку нової роботи, і яка стратегія буде оптимальною. І приступити до справи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...