Як зацікавити роботодавця: топ-5 способів

Велика частина шукачів при пошуку роботи користуються простим, але малоефективним методом. Суть його така: резюме (одне і не найкращої якості) розсилається на всі вакансії, які здаються більш-менш придатними.
При цьому кандидатів не бентежить, що рекрутерів дратують невідповідні резюме. Зазвичай такі резюме відправляються в спам. Іноді їхні власники потрапляють в чорний список, якщо система обліку резюме автоматизована.
У підсумку - ситуація, коли шукачі чекають відповіді на надіслане резюме, яке менеджери з персоналу вважають сміттям, яке забирає їх час. І, відповідно, залишають такі резюме без відповіді.
Експерти порталу rabota.ua склали кілька порад, як зацікавити собою роботодавця:
Стати тим, кого шукають
Варіантів цього способу може бути багато. Найпростіший - замість власного опису своїх обов'язків внести відповідну частину вимог вакансії. Тільки відповідну. Це означає, що, наприклад, для посади продавця фраза «успішно вів активні продажі в сегменті...» важливіше ніж «ознайомився з нормативною документацією та впроваджував стандарти».
Наступний крок - перефразувати свої висловлювання про роботу в потрібному роботодавцю ключі. Подивіться на їх сайті - якими фразами там описані процеси. Що описують перші три вимоги вакансії і яких людей там шукають, і беріть на озброєння. Тільки вставляйте їх до місця, інакше справа провалиться.
Оптимальний варіант - коли кандидат не тільки говорить потрібні речі, але і вірить в них. Необхідно виглядати так, як треба роботодавцю. Поки ці самі роботодавці платять нам зарплату, уживатися з ними - наш прямий обов'язок.
Стати своїм
Стати своїм для тих роботодавців, які на роботу беруть тільки своїх. Багато компаній поповнюють свої лави тільки перевіреними фахівцями. В них або наймають тільки за рекомендацією, або беруть тільки родичів-знайомих. Якщо вам потрібна саме така робота, доведеться напружитися.
Пригадайте теорію «шести рукостискань» і починайте шукати потрібні зв'язки. Через друзів, колег і просто знайомих, соцмережі та спеціалізовані форуми. Оптимально, звісно, ​​відразу знайти друзів-знайомих в потрібній компанії.
Стати корисним
Стати корисним - в будь-якому сенсі. Для продавця оптимальний варіант - привести клієнта (або портфель клієнтів). Тільки не перестарайтеся в сенсі власної вигоди.
Перекладач може зацікавити знанням особливої ​​термінології, потрібної роботодавцю, маркетолог - умінням складати точні прогнози на даному сегменті ринку тощо. Важливо тільки вловити, яку корисність роботодавець цінує вище за все - і знайти її у себе!
Стати цікавим
Роботодавці - теж люди. Є варіанти, коли спрацьовує механізм - заінтригувати або «взяти на інтерес». Сенс інтриги в тому, щоб в резюме або супровідному листі була приманка для роботодавця. Приманкою може служити згадка факту або події, яка зацікавить роботодавця настільки, щоб запросити вас на співбесіду.
Стати адекватним
Адекватність - це багатогранне поняття. У нього входить багато чого. Виявити повагу до рекрутера молодше себе - це не тільки великодушність. І, до речі, розповісти про себе коротко і ясно. І спокійно обговорити бажану зарплату - без зарозумілості і розповіді про сімейний бюджет.
Словом, все те, що деякі шукачі вважають «барством». А рекрутери сприймають як адекватність і знання бізнес-етикету. Прийти вчасно на співбесіду або попередити про запізнення - теж ознака адекватності, не надто застосовувана у нас.
Але найголовніше, підкреслюють експерти, при пошуку роботи визначитися, яку кількість часу, сил і талантів ви готові докласти для пошуку нової роботи, і яка стратегія буде оптимальною. І приступити до справи.

www.finance.bigmir.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад