Як ми шкодимо самі собі при пошуку роботи
Пошук роботи завжди ускладнюється різними проблемами, перешкодами і високою конкуренцією. Але для мільйонів людей, які шукають роботу в усьому світі, найбільшою перешкодою є вони самі.
Багато претендентів самі ставлять собі палиці в колеса. Але ми люди, і нам властиво помилятися. В цьому немає нічого жахливого, головне - знаходити свої помилки, навчитися і намагатися їх виправляти.
Визнати свою помилку - перший крок на шляху до її виправлення. Однак люди неохоче визнають свою неправоту, переконуючи себе в зворотному. Визначити свій промах і зізнатися в цьому - непросте психологічне випробування. Які з цих помилок поширені найбільше?
Відсутність посидючості.
Іншими словами, вам не вдається зосередитися на конкретній задачі. Ви тільки-но сіли за комп'ютер, щоб проаналізувати та поліпшити своє резюме, але раптом вирішили перевірити оновлення в соціальних мережах, згадали, що вже 10 хвилин не перевіряли пошту, раптом вас зацікавили останні світові новини, з'явилася жага подивитися смішні картинки та відео... І ось вже пройшло 2 години, а ви так і не приступили до основної задачі. Не турбуйтеся, це трапляється з кращими з нас.
Деякі люди краще працюють під тиском, а отримавши свободу дій, не можуть ні до чого повноцінно приступити. Відкладаючи справи, ми завжди переконуємо себе, що ще повно часу і обов'язково все встигнеться. Але, на жаль, це не так. І тим більше це не так в пошуку роботи.
Як виправити: Перш за все, ставиться до пошуку роботи, як до роботи. Кожна задача вимагає своєчасного виконання. Щоб не відволікатися під час їх виконання, візьміть за правило і плануйте перерви для відпочинку. Наприклад, 40 хвилин працюєте, а потім 20 хвилин відпочиваєте. Цього цілком може вистачити, щоб приготувати собі чашку чаю, почитати новини і перекинутися з друзями кількома словами в соціальних мережах. А після закінчення цього часу знову беріться за роботу, перерва була немаленькою, так що ніяких відмовок бути не може. Такі перерви допоможуть вам відпочити, вгамувати спрагу неробства і дозволять виконувати важливі завдання з більшою концентрацією уваги, а значить, і з більшою ефективністю.
Відсутність впевненості в собі.
Звичайно, ви не повинні бути безмежно самозакоханими, ви повинні просто вірити в себе. Нам часто здається, що ми недостатньо хороші для чогось, що нам не вистачає знань або життєвої енергії. Це змушує нас погоджуватися на будь-яку пропоновану роботу, шукати більш низькі позиції, які не відповідають нашим амбіціям, через що не вдається отримати жодного задоволення від роботи. Якщо ви самі в себе не вірите, як може роботодавець повірити в вас?
Як виправити: Складіть список ваших навичок і сильних сторін, проаналізуйте його. Також складіть список обов'язків, які ви виконували раніше, запишіть свої захоплення і просто ті речі, в яких ви хороші. Якщо придивитися, то не так вже й мало ви вмієте, правда? Головне - не забувайте про це. І не забувайте, що цей список ви можете і повинні розширювати - людина вчиться не тільки в школі та університеті, вона вчиться впродовж усього життя. Також цей список дозволить вам впевненіше триматися на співбесідах.
Ігри з вогнем.
Друг зазначив вас на компрометуючій фотографії в соціальній мережі? Це весело і забавно, але не дуже підходить, наприклад, відповідальному менеджеру з продажу. Ви це знаєте, але не вживаєте жодних заходів, вважаючи, що це виключно ваше особисте життя, або що роботодавець просто не шукатиме таку інформацію. Можливо, ви праві, і ніяких негативних наслідків не буде, але як знати напевно? Може, якби ви видалили відмітку з фотографії, вам надійшло б десять пропозицій роботи, а не одна. На жаль, соціальні мережі можуть ускладнити процес працевлаштування, але цей пункт не тільки про них.
Будь-який недолік, у якого можуть бути негативні наслідки, але який ви з якоїсь причини не хочете виправити - це гра з вогнем.
Як виправити: Для початку потрібно прийняти те, що деякі ваші дії і бездіяльності можуть мати негативне забарвлення в очах роботодавця. Не має значення, згодні ви з цим чи ні. Якщо ви дійсно хочете отримати роботу, то доведеться зробити крок через себе, хоча б на період пошуку. Навіть найменша деталь може все зіпсувати, а це - той час, коли не варто ризикувати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...