Поради для тих, хто працює віддалено
Все частіше роботодавці пропонують фахівцям віддалену роботу. В цьому випадку корисно з самого початку узгодити з роботодавцем важливі нюанси. Краще про все домовитися «на березі», поки ви ще не почали працювати. Це позбавить вас від необхідності миритися з дискомфортом, порушенням планів, а згодом - від пошуків нових пропозицій від роботодавців.
Домовтеся конкретно про обсяг роботи
Зазвичай віддалено воліють працювати люди, яким потрібно вільний час або свобода пересування. Ви готові попрацювати вранці, в обід вирішити побутові питання, ще трохи попрацювати ввечері - і все, завдання на день виконані. Роботодавець говорить, що при співробітництві з ним у вас все вийде. Ваші завдання зажадають 3-4 годин роботи. Ось тут потрібно зупинитися та подумати.
3-4 години можуть виявитися усередненоюцифрою. Можливо, фахівець, який добре вміє користуватися необхідними для роботи інструментами (наприклад, комп'ютерними програмами), впорається за 3 години. А вам знадобиться 6 годин, щонаймеше, в перші 3-4 місяці.
Запитайте роботодавця конкретно, скільки задач потрібно виконати на день. Зіставте зі своїми вміннями - і отримаєте більш-менш достовірну цифру.
Довіритися середній цифрі - це ризик, що ваші плани обваляться. І замість роботи, що надає свободу пересування, ви отримаєте відсутність свободи і стрес.
Уточніть, чи повинні ви знаходитися за комп'ютером в певні години
В деяких випадках для роботодавця важливий не тільки обсяг роботи, але і ваша присутність за робочим місцем у певний час. Припустимо, це час, коли працює команда, що сидить в офісі, і ви повинні оперативно взаємодіяти з ними. Зрештою, так може бути зручно керівникові - щоб він знав, що за бажанням він може обговорити з вами робочі питання з 12:00 до 16:00.
Цей момент корисно обумовити заздалегідь, і згодом дотримуватися графіка. Також зробіть акцент на тому, що в інший час ви відчуваєте себе абсолютно вільно - за винятком форс-мажорів. Автор статті може сказати з власного досвіду: це дуже дивно, коли ти, працюючи дистанційно, не можеш вчасно вийти на зустріч і працюєш за більш жорстким графіком, ніж деякі співробітники в офісах. Дистанційна робота дає свої переваги - користуйтеся ними.
Якщо змінюються правила, змінюйте умови
Припустимо, ви якийсь час вже працюєте віддалено, і тут роботодавець говорить, що тепер правила змінилися. Раніше ви працювали, коли хотіли, а зараз йому потрібно, щоб ви були біля комп'ютера з 12.00 до 18.00, і щоб у вас ще був корпоративний телефон, і ви відповідали в цей час на дзвінки. Ми б порекомендували в такій ситуації говорити про підвищення оплати праці. Більш жорсткий графік виходить за межі попередньої домовленості, крім того, позбавляє вас деяких переваг віддаленої роботи. Роботодавець встановлює нові правила - чому б не відобразити це у зарплатні?
Визначте час зустрічей
Як правило, віддаленому співробітникові хоча б раз на місяць (або на тиждень) потрібно бачитися з роботодавцем (якщо вони знаходяться в одному місті). Добре, якщо ви визначите конкретний день для зустрічей і орієнтовний час. Звичайно, варто обумовити, що в разі крайньої виробничої необхідності ви можете приїхати, коли потрібно, але не рекомендуємо перетворювати це на систему. Одна з переваг віддаленої роботи - самостійне планування часу, гнучкий графік; чи варто його втрачати?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...