Що ніколи не варто обговорювати з колегами
Є речі, про які не можна говорити на роботі, інакше ви ризикуєте зіпсувати відносини з колегами і заробите погану репутацію.
Експерти порталу work.ua
склали список тем, які не варто зайвий раз зачіпати на роботі.
Головне правило спілкування в колективі - відкритість, позитив і цікаві більшості нешкідливі й нейтральні теми.
Так, на думку провідного консультанта кадрового агентства «Візаві Консалт», яке спеціалізується на підборі менеджерів середньої та вищої ланки на території СНД, а також далекого закордону, Тетяни Мустафи, якщо ви плануєте довго працювати в компанії, то розповідати про себе треба відкрито та щиро, оскільки емоційна середовище всередині колективу є сполучною ланкою у відносинах між співробітниками і передбачає спільність інтересів, цінностей та ідей.
«Це досвід, навички, традиції, самі процеси комунікації людей, які можуть бути корисними один одному. Проте слід пам'ятати, що обмеження в відвертості є навіть з найближчими людьми. Колеги по роботі не повинні перейматися стосунками з вами і відчувати себе «жилеткою» для скарг і сліз. Коли постає питання про підвищення на посаді, скорочення, збільшення заробітної плати, то ваші друзі-колеги можуть стати ворогами, використовуючи приховану інформацію про вас проти вас самих», - нагадує експерт.
Професійні плани
Якщо ви ведете пошук нової роботи, то якими б довірчими не були відносини з колегами - не варто ділитися з ними своїм наміром. Хтось може випадково проговоритися про ваш пошук, знайдуться й ті, хто спеціально повідомить керівництву про те, що ви незадоволені компанією.
Обговорення керівництва
Ті чи інші дії керівництва нерідко дивують, дратують або виводять з себе - це факт. Проте краще не обговорювати це з колегами: ви не можете бути впевненим у тому, що секретну інформацію, довірену колезі, він не використовує проти вас же. Крім того, обговорення керівництва - питання порядності.
Службові романи й особисте життя
Пікантна та дуже цікава тема, на яку завжди хочеться і поговорити, і «погріти вуха», коли пліткують інші. Проте безпека розмови і відсутність непотрібних наслідків - понад усе.
Критика минулого місця роботи
Про колишню роботу, як самі знаєте про кого, - або добре, або ніяк. В ідеалі - максимально витримано та нейтрально. Конкуренція на ринку праці зросла в півтора рази.
Зарплата
Однією з головних тем, яку не варто обговорювати з колегами, є рівень заробітної плати. У багатьох робочих організаціях ця тема є табу. Не вивідувати інформацію про оклад колег і не хвалитися своїм - ось головне правило на думку експертів.
Ваші власні оригінальні ідеї
Є цікава ідея, якою ви плануєте поділитися з керівництвом і, можливо, отримати підвищення? Колеги не повинні бути в курсі.
Політика та релігія
А також інші гострі соціальні теми - не кращий предмет для обговорення за обідом з колегами. Принаймні, в наш час. Особливо це актуально щодо політики.
Здоров'я
Нікому не цікаво слухати про хвороби чужих людей - і співчуття буде, як мінімум, черговим.
Зовнішність колег
Обговорювати зовнішність колег, і взагалі, людей - непристойно.
Про що тоді говорити?
Спорт, подорожі, новини, хобі, кіно, виставки, цікаві та смішні історії з практики, прийдешні події у професійній сфері - на ці теми можна базікати, жартувати скільки душі завгодно. І без непотрібних неприємних наслідків. Головне - щоб на роботу залишався час.
Звичайно, все залежить від корпоративної культури і від конкретного колективу. Чим ближче члени команди один до одного за інтересами та поглядами, тим більше спільних тем. У невеликих колективах з розвиненими навичками взаємодії можна розмовляти практично на будь-які теми. Але врахуйте, що ви повинні дуже тонко відчувати колег і загальні настрої, інакше незручні ситуації та інші проблеми гарантовані.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...