Що робити після співбесіди
Зазвичай після співбесіди з роботодавцем настає етап очікування: у більшості випадків роботодавцю потрібен час на ухвалення рішення. Чи варто чекати, поки він зв'яжеться з вами з приводу вакансії, чи краще зробити це самостійно? Як довго потрібно чекати, перш ніж нагадати про себе за відсутності відповіді з боку роботодавця?
В ідеалі необхідно ще під час співбесіди чітко обумовити з роботодавцем терміни його відповіді. Якщо він не повідомив, коли слід чекати рішення, не бійтеся самі піднімати цю тему. Шаблонною фразою «Ми Вам зателефонуємо» або «Ми Вам напишемо" не задовольняйтеся: обов'язково уточніть дату.
Особливо це важливо, якщо у вас на прикметі кілька місць, адже поки ви будете чекати відповіді від роботодавця, який здається вам найбільш перспективним, ви можете втратити інші вакансії і опинитися біля розбитого корита, якщо довгоочікувана відповідь у підсумку виявиться негативною.
Протягом доби після співбесіди можна відправити роботодавцю лист подяки. У таких листах зазвичай дякують за проведене інтерв'ю і підтверджують свою зацікавленість у вакансії. Такий лист - це шанс зайвий раз нагадати про себе і справити на роботодавця сприятливе враження. Проте нав'язливий тон листа може, навпаки, відлякати. Якщо під час співбесіди ви забули домовитися про терміни ухвалення рішення, про це можна запитати саме в цьому листі.
Чи варто телефонувати роботодавцю після співбесіди? До настання обумовленої дати дзвонити однозначно не слід, це буде розцінено як показник нав'язливості й/або забудькуватості. А от якщо строк прийняття рішення підійшов, а з вами так і не зв'язалися, пора брати ініціативу в свої руки.
Зазвичай роботодавець не передзвонює з двох причин: або ваша кандидатура його не влаштувала, але він не бажає витрачати час на те, щоб повідомляти кандидатам про відмову, або він не встиг зробити остаточний вибір.
Дзвінок роботодавцю буде корисним в обох випадках. Якщо виявиться, що ваша кандидатура не підійшла, дзвінок розставить всі крапки над «i», тож ви зможете спокійно продовжувати пошук роботи. Якщо ж роботодавець не зміг визначитися у виборі, ваш дзвінок покаже, що ви зацікавлені у вакансії, і це може схилити чашу терезів на ваш бік.
Телефонуючи роботодавцю, в жодному разі не потрібно його ні в чому звинувачувати, особливо якщо дана вакансія вас іще цікавить. Ввічливо представтесь, нагадайте, в який день і на яку посаду ви проходили співбесіду, підтвердіть зацікавленість у даній посаді і запитайте, чи було прийнято рішення по вашій кандидатурі.
Якщо ж із якоїсь причини ви не хочете дзвонити, можна написати роботодавцю на електронну пошту. У листі потрібно повідомити те саме, що сказали б по телефону. Однак електронний лист не гарантує отримання відповіді, тому не виключено, що вам все-таки доведеться зателефонувати.
У тому випадку, якщо під час розмови або електронного листування з'ясується, що рішення ще не було прийнято, необхідно домовитись про новий термін. Але якщо наступного разу вам так і не повідомлять рішення, навряд чи вам по дорозі з цим роботодавцем.
Чекаючи відповіді після співбесіди, потрібно весь час бути на зв'язку, інакше можете просто пропустити повідомлення про те, що вас прийняли на роботу. Перевіряючи пошту, не забувайте заглянути в папку «Спам»: лист від роботодавця може виявитися там.
Отже, оптимальною схемою поведінки після співбесіди про прийом на роботу можна назвати наступну. На співбесіді з роботодавцем обумовлюйте термін, протягом якого вам повинні дати відповідь. Якщо після закінчення цього часу з вами не зв'язалися, доречно буде подзвонити або написати самому, а завчасно нав'язуватися роботодавцеві не варто.
Бажаємо успіху!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...