Літній заробіток біля моря: де можна заробити та не потрапити в халепу
Після здачі літньої сесії студенти, відпочивши день-другий, приймаються шукати собі сезонну роботу. В Одесі зробити це зовсім нескладно. «Сьогодні» з'ясувала, де учні вишів можуть підзаробити, і як нині цінується праця енергійних, але ще не кваліфікованих людей.
Студент Політехнічного університету Олексій Лаврухин в темі річного заробітку вважає себе докою. За останніх три роки він перепробував все: розносив замовлення на пляжі, збирав гроші за під'їзд до моря, був екскурсоводом і навіть займався власним «бізнесом» - продавав пиво біля моря. Каже: поки не спробуєш, все здається простим і прибутковим.
«Але вже день на четвертий розумієш – заробити «мільйони» не вийде. На те вона і студентська робота, що інші люди на неї йти не хочуть. Я шукаю роботу офіціантом в літньому клубі, досвід у мене є. Важко, бувало, за три доби спав менше восьми годин, і платять там небагато. Наварити «лівими» можна на чайових», - ділиться він.
За словами студента, це єдина відома йому можливість заробити в місяць більше 4500 гривень. Ми, втім, зустрічали оголошення, де роботодавець обіцяв заробіток в 6000 і навіть 12 000 грн. Щоправда, під час телефонної розмови з'ясовувалося, що сума - гіпотетична. Щоб стільки заробити, лише потрібно продавати копійчаних сувенірів на 7-8 тисяч гривень на день або умовити кілька десятків клієнтів покататися в кареті за 1600 гривень.
«У нас були такі випадки, коли реалізатор робив таку касу. Це показує: якщо людина хоче працювати - він зможе забезпечити необхідний рівень продажів, а наприкінці місяця отримати винагороду», - запевнили нас в одному з агентств з набору персоналу.
Шахраї
Студенти, які не звикли влітку відпочивати, кажуть: у цей час чисельність шахраїв на ринку праці подвоюється. Ставку ті роблять на недосвідченість шукачів та на те, що робота їм потрібна сезонна. Такі кандидати не вимагають офіційного оформлення, та й заробітну плату їм можна затримати.
«Цим у нас грішать орендарі пляжів з платними послугами. Є місця, де біч-бої, які закривають сезон, взагалі не отримують зарплату або отримують лише частину грошей. Тому я завжди працюю тільки до початку серпня», - каже 22-річний Євген.
А студент Морської академії, який вже другий тиждень шукає роботу, Олег Чернецький, каже: якщо роботодавець, не поставивши елементарні питання про тебе, відразу записує на співбесіду, то це з великою ймовірністю «розлучення».
«Бо реально ніхто не зацікавлений втрачати час на відсів невідповідних претендентів», - вважає хлопець.
Юрист Ігор Лях для того, щоб не залишитися без грошей, радить укладати договір підряду, в якому обумовити обов'язки співробітника і його заробітну плату.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...