Сім нестандартних порад, як стати талановитим керівником
У світі дуже мало талановитих менеджерів, а талановитих керівників - і того менше. Вміти поводитися так, щоб підлеглі відчували себе комфортно і стали частиною команди, не так просто. Але ще важче надихати людей, викликати в них бажання йти за вами, особливо якщо вони вам не підкоряються безпосередньо. Але є кілька нестандартних способів вирішити ці завдання і одночасно заробити репутацію творчого і яскравого начальника.
Грати в адвоката диявола
Ви коли-небудь бачили керівника, який постійно змушує вас аналізувати ситуацію та сумніватися? Керівника, який весь час захищає точку зору, протилежну вашій, навіть якщо згоден з вами? Навряд чи. Грати в адвоката диявола, піддаючи жорсткій критиці доводи опонента, - тактика, яка добре працює в науковій сфері. Але в бізнесі вона зустрічається рідко.
Талановиті керівники використовують варіацію цієї гри. Назвемо її «10 чому». Вони не втомлюються ставити запитання, щоб перевірити правильність обраної стратегії. Вони відстоюють іншу думку виключно для того, щоб «витягнути» з своїх підлеглих максимум ідей. Будь-яка неозвучена думка може негативно позначитися на проекті.
Легко думати, що ти правий - це тішить самолюбство. І потрібна сміливість для того, щоб кинути виклик власному досвіду, знанням, ідеям.
Взяти відповідальність на себе
Талановитий керівник за необхідності бере відповідальність і навіть провину на себе. Якщо треба дати кредит, то він дає його безоплатно. Звичайно, така поведінка зустрічається рідко. Але тільки за таким керівником люди готові йти. Талановиті керівники не дають ображати своїх підлеглих і не хизуються своїми досягненнями.
Не звертати уваги на загальноприйняті норми
Чим частіше ви говорите: «Ніхто так раніше не робив», - тим сильніше ваші підлеглі хочуть це провернути. І команду набирають відповідну - з людей, які ніколи не скажуть «ні», яким би складним не здавалася завдання. Звичайно, непросто керувати командою бунтарів, але тільки так можна кинути виклик стереотипам і вигадати щось нове.
Їх не хвилюють невдачі. Вони знають: значення має тільки те, як вони впораються з цими невдачами. На помилках вчаться. Обставини змінюють людей. Першопрохідці можуть спотикатися, коли протоптують дорогу для інших.
Мовчати та слухати
Ви коли-небудь були на нараді, на якій найбільш високопоставлений менеджер сидить осторонь і за весь час не вимовляє ані слова? Причому не тому, що уткнувся в монітор ноутбука або мобільного телефону і строчить листи. Ні, він нічого не говорить, бо уважно слухає цю дійсно дуже важливу, що має стратегічне значення, дискусію. Ні, не були? А я от була. І мушу сказати, видовище це незвичне і навіть лякає, але дуже надихає.
Малколм Форбс якось сказав: «Мистецтво розмови - в умінні слухати». Деякі відомі бізнесмени взагалі взяли за правило не висловлювати своєї думки відразу ж, з місця в кар'єр. Вони сидять і уважно слухають, що скажуть члени їхньої команди, можливо, зададуть кілька питань. Вдалі рішення та ідеї можуть приходити в голову, навіть якщо просто сидіти і слухати інших. Нікого не перебиваючи і, якщо треба, погоджуючись з тими чи іншими пропозиціями. Такі керівники говорили мені, що стримуватися дуже непросто, але все ж ця модель поведінки дає гарний результат.
Постійно прагнути до різноманітності
Ми всі знаємо менеджерів, що оточили себе людьми із серії «я з вами згоден». Фаворитизм - звичайне явище. І це нормально: людина любить тих, хто виглядає, говорить або одягається так само, як він. Така людська природа. Але є особливі керівники - вони виходять з цієї зони комфорту, підбираючи собі відповідну команду. Вони постійно прагнуть до різноманітності думок, віків, статей, інтересів і досвіду. Вони не хочуть бачити навколо себе армію людей, які твердять «я з вами згоден». Вони хочуть вигадувати щось нове і постійно розвиватися. А це неможливо, якщо не розуміти тих переваг, які дає різноманітність.
Американський генерал Джордж Паттон говорив: «Якщо всі думають однаково, то хтось не думає». Саме цього прагнуть не допустити істинні керівники, збираючи свою команду.
Бути допитливим
Всі видатні керівники - великі новатори. Вони знають, що допитливість і інтерес до нового - головні умови успіху. Їм не властивий снобізм - вони віддають собі звіт в тому, що можуть чогось не знати. Вони досить розумні і вміють слухати. Крім того, такі люди дуже проникливі і прекрасно розуміють, що часи змінюються і не можна знати все. Вони постійно говорять «чому» і «чому б і ні», вони запросто відмовляються від менторського тону в спілкуванні з молоддю. Вони розуміють, що є речі, про які молоді професіонали знають більше.
Зникнути
Талановиті керівники розуміють, як важливо іноді відключитися від всіх справ і просто подумати. Тому на якийсь час вони зникають. Це дає можливість вирватися з повсякденної рутини, почути щось абсолютно нове, що не має ніякого відношення до їх професії.
Талановиті керівники - майстри створення творчої атмосфери. Крім того, вони чудово знають межі своїх можливостей і відчувають, коли їх енергія вичерпується і коли їм необхідна підзарядка.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...