Як правильно справити на роботодавця перше враження

Перше враження залишається надовго. Особливо важливо справити перше враження при працевлаштуванні. Ваш зовнішній вигляд, мова тіла та манера поведінки легко можуть все зіпсувати.
При першому знайомстві людині достатньо буквально декількох хвилин, щоб зрозуміти подобається йому співрозмовник чи ні. А сподобатися роботодавцю під час співбесіди - дуже важливо. Work.ua підготував кілька способів, які допоможуть справити вам гарне перше враження.
Стрижка
У першу чергу роботодавець зверне увагу на те, як ви стежите за собою. Він оцінить все: вашу зачіску, манікюр, макіяж. Але не кожен з елементів окремо, а всю картину в цілому. Це як стрижка - не можна підрівняти волосся з одного боку, а з іншого залишити як було. Все має бути гармонійно.
Одяг
Що б ви не одягли, переконайтеся, що це відповідає вашій галузі і самій компанії. Головне не перегинати - якщо в компанії можна носити футболки, це не означає, що і футболки без рукавів теж. Наприклад, у банківській сфері прийнятий більш суворий імідж, на відміну від сфери дизайну. Як би там не було, намагайтеся уникати яскравих кольорів і помітних фасонів, які будуть тільки відволікати і збивати з пантелику роботодавця. Головний на співбесіді - ви, а не ваша помаранчева сорочка. Подбайте про те, що одягти на співбесіду, заздалегідь.
Прикраси
Різні аксесуари повинні доповнювати ваш зовнішній вигляд, а не бути головною дійовою особою. Залиште великі сережки, кільця і намиста для вечірки. Ви не повинні дзвеніти, коли повертаєте голову або берете ручку.
Мова тіла
Пряма постава під час співбесіди покаже вас впевненою у собі людиною. Це буде хорошим знаком для роботодавця. Не закидайте ногу на ногу, не базікайте ногами, і тим більше не відбивайте ними якийсь ритм. Вони повинні рівно стояти на землі. Слідкуйте за шкідливими звичками: не кусайте губи, не чіпайте постійно своє волосся, не крутіть в руках олівець тощо.
Посміхайтеся, підтримуйте зоровий контакт, ваше обличчя повинне виражати зацікавленість, а не тугу і переляк, байдужість чи безвихідь. Мова тіла може багато що про вас розповісти, тому його потрібно навчитися контролювати.
Рукостискання
Не робіть нічого незвичайного, коли справа доходить до рукостискання. Не потрібно повністю розслабляти руку, надто міцно стискати її або замахуватися аж з-за спини, нічого хорошого співрозмовник після цього про вас не подумає. Просто простягніть руку і скажіть щось на кшталт "Було дуже приємно зустрітися з вами".
Коли ви нервуєте та хвилюєтеся, дуже важко слідувати навіть таким простим порадам. Тому намагайтеся тренуватися вдома в спокійній обстановці, стежте за всіма нюансами, і з часом це все буде відбуватися автоматично. Головне прийняти свої помилки, слабкі сторони та шкідливі звички, щоб вдало з ними впоратися.

www.work.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад