Як розпізнати некомпетентного начальника

Всі ми рано чи пізно замислюємося: якими є наші начальники, наскільки успішною виявиться наша робота під їхнім керівництвом? Як піде наше просування професійним шляхом і кар'єрними сходами? Питання ці тим більш актуальні, що якість керівництва начальника не завжди очевидна: адже підлеглі нечасто бачать все звершення менеджерів і не знають всі їхні обов'язки.
Як же розпізнати нетямущого керівника? Журнал «Forbes» саме нагодився з цікавим етюдом з корпоративної психології. Ось підбірка висловлювань, зловживання якими безпомилково виявляє некомпетентного начальника. «Некомпетентний» - це ще згладжена формулювання: «Forbes» воліє термін «Паршивий Менеджер» (обидва слова з великої літери). Отже, перевіримо ж наших босів на паршивість.
1. «Вам платять не за те, щоб ви думали»
Цікаво, а за що тоді платять людям, найнятим для чогось більш складного, ніж прибирання приміщень? Фраза ця перекладається з паршиво-менеджерського на літературну таким чином: «Мені не подобаються твої міркування, тому що мені взагалі не подобається, що всі навколо розумніші за мене, і я комплексую». У нас, навпаки, цю фразу можна почути і від начальників-тиранів. Вони й думки не припускають, що хтось, крім них, наділений правом думати (і на додаток мізками).
2. «Це твоя особиста проблема»
Нікого не хвилює, що вам кров з носу треба піти раніше, щоб потрапити до лікаря або забрати дитину з дитячого саду, зрозуміло? Усяке, звичайно, буває: іноді начальник дійсно не може і не повинен вирішувати ваші проблеми. Гірше інше: цю фразу дуже люблять менеджери, які ще недавно мало не на колінах повзали, просячи вас перенести відпустку через зрив проекту. Або надзвонювали з улесливими проханнями вийти на роботу у вихідний - допомогти з черговою штурмівщиною. Наступного разу не забудьте своєчасно відключити телефон. Нехай і у директора будуть особисті проблеми.
3. «Це робота, і ніхто не обіцяв, що буде цікаво»
Дійсно, переважна більшість не в цирк наймається. І багатьом робота приносить в першу чергу гроші, а вже потім - радість. Особливо у нас, де не в ходу американські стандарти корпоративного управління з їх увагою до того, як співробітники сприймають свою роботу. Однак Паршиві Менеджери у всьому світі примітні тим, що не вміють розподілити роботу так, щоб співробітникам було хоч трохи цікаво. Більш того, вони не хочуть навіть задуматися про це.
4. «У мене є й інші підлеглі, крім тебе»
Якщо ви в армії і чуєте подібне від командира роти, у якого, крім вас, ще повна сотня бійців при некомплекті всього іншого, то нічого страшного. На цивільній службі ж це може означати, що ваш Паршивий Менеджер не справляється з роботою і не встигає стежити, хто у нього чим зайнятий. І, можливо, він сам цього не підозрює. Порада від «Forbes»: не розкривайте начальнику цей секрет, поки не працевлаштуєтесь десь ще.
5. «Я прийму це до розгляду»
Це говорив ще пращур Паршивих Менеджерів, злазячи з дерева. Начальник бажає сказати, що нічого не розуміє в вашій пропозиції, але не бажає в цьому зізнатися: не хочеться здаватися дурнем. Почувши таку відповідь, можете сказати своїй ідеї «до побачення». Є варіант ще гірший: бос видасть вашу ідею за власну.
6. «Мене не хвилює, які у тебе завдання: тепер у тебе інше завдання»
Це все одно що сказати: «Кидай свої прямі обов'язки і давай розрулювати свіженьку кризц, яка у мене тут трапився». Ознака того, що ваш Паршивий Менеджер не розуміє простого факту: всі завдання в організації пов'язані і взаємозалежні. По суті, він порушує закони фізики: те, що ви вчасно через нього не доробили, скоро повернеться до вас бумерангом і боляче вдарить. Саме вас, а не його. Резюме, до речі, ви давно оновлювали?
7. «Не я правила вводжу: я стежу, щоб вони дотримувалися»
Бойовий клич Паршивих Менеджерів з когорти бюрократів і зануд. А нерідко і Лізунов-кар'єристів, готових втілювати в життя будь марення, спущений зверху, і так самим просуватися нагору. Всім зрозуміло, що порядки встановлюють десь на самому верху організації, але зазвичай підлеглі очікують від начальника якоїсь конкретної та виваженої оцінки їх ідей і пропозицій. А чи не відмовки, яка, чого доброго, змусить подумати, що вами командує порожнє місце.
8. «Якщо тобі не подобається ця робота, я знайду тобі заміну»
Популярний метод «управління», заснований на страху. В одній телекомпанії, де мені довелося працювати, заступником директора служби інформації був такий собі Сергій. Сам директор був вічно перевантажений роботою, проте службові функції його зама були нікому не зрозумілі. Ми достовірно знали, що він розподіляє відпустки та погоджує підміни ведучих, але й тільки. При цьому Сергій мав директорську владу над редакторами новинних бригад, і фразу «Не подобається робота...» любив, вимовляючи її грізно. Хоча в іншому був милою людиною. Коли замінили його самого, колектив навіть не відразу спохватився: справи і без нього йшли як треба.
9. «Ми завжди це так робили»
Цікаво, є хоч одна людина, яка не чула чогось подібного на роботі? Мало хто любить лагодити те, що не зламалося, та й немає ніякого сенсу змінювати порядки щотижня. Зрештою, більшість компаній роками працює за налагодженими процедурам. Погано інше: якщо начальника почали «діставати» з приводу методів роботи, а він щиро не розуміє, навіщо щось змінювати, то дехто задумає пошукати інше місце. Таке, де буде простіше реалізуватися.
10. «Що, не бачиш, що в країні коїться? Радуйся, що в тебе взагалі робота є»
Здібні, енергійні, грамотні професіонали завжди користуються стабільним попитом, що б не робилося в країні. Якщо це про вас, і ваш Паршивий Менеджер видав таку ось тираду - значить, ваші якості на роботі не бачать і не цінують. Може, спробувати удачу десь ще - там, де ваші здібності гідно оцінять? Ємний коментар від «Forbes»: «Життя занадто коротке, щоб працювати на кретинів і плазунів».

www.forbes.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад