Як визначити "свого" кандидата
Робота щодо вакансії закінчена - відшукався відмінний професіонал. Він виходить на роботу і... відчуває величезні адаптаційні труднощі: не складаються відносини з колегами, з керівництвом компанії... Як вже на етапі підбору зрозуміти, що шукач вам дійсно підходить, що умовна Маша не тільки гарна, але і саме «ваша»?
Практика показує: рідкісна компанія готова визнати, що співробітник, з яким довелося попрощатися, дійсно є професіоналом своєї справи, проте з ним просто не вдалося грамотно вибудувати робочі відносини. Більшості роботодавців зручніше переконувати себе в іншому: мовляв, на етапі рекрутингу колишній співробітник проявив себе дуже добре, проте в роботі не виправдав надій, а значить, не відповідає займаній позиції, не володіє належним рівнем. Адже часто буває так, що співробітник і достатньою мірою кваліфікований, і вельми досвідчений, та ось «щось не зрослося». Далекоглядні підприємства вигідно відрізняються спробами розібратися - що саме призвело до звільнення.
Так чому ж працівник, який відповідає всім формальним посадовим вимогам, раптом стає непідходящим?
Для повноцінної адаптації співробітника в компанії повинні бути виконані декілька умов, однак ключових серед них лише дві.
Перша: збіг цінностей у співробітника і компанії. Зазначу, що маються на увазі не правильність або неправильність цінностей, а максимальна близькість ціннісних та мотиваційних установок претендента та компанії-роботодавця. Якщо в компанії не в честі працьовитість, а персонал її звик працювати розмірено й передбачувано, то енергійний шукач з валізою ініціатив абсолютно точно тут не приживеться. Зворотна ситуація: типовий співробітник компанії з прикладу вище приходить в організацію, де всі працюють від зорі до зорі, розвиваються, рухаються вперед, а не поглядають на годинник в очікуванні заповітного закінчення робочого дня. Чи комфортно буде йому в такій «неспокійній» компанії? Однозначно - ні, рано чи пізно «спокійний» працівник звільниться з цієї компанії.
Близькість цінностей шукача і компанії досить легко визначити на етапі рекрутингу. Основні інструменти тут - чесна розповідь про цінності компанії майбутньому працівникові і правильний набір питань, що дозволяють виявити справжні цінності шукача. Якщо людина заявляє, що її «напружувало» працювати після 18:00, то навряд чи вона буде задоволена співпрацею з інноваційним підприємством, що розвивається,. А домагатися подібних «визнань» на співбесідах дозволяють досить прості методики, яким рекрутерів навчають на спеціальних тренінгах.
Другий ключовий момент - наявність у претендента необхідних компанії компетенцій, які маркують «свою» людину ще на етапі рекрутингу. Під компетенціями в даному випадку маються на увазі особистісні якості та задатки, які з'являються з самого народження і розвиваються впродовж тривалого часу.
Традиційно рекрутери перевіряють загальні знання кандидата про майбутні посадові функції, досвід у тій чи іншій сфері. Але якщо людина «крутилася» в певній професійній області, то, швидше за все, теоретичне уявлення про те, що і як потрібно робити, вона має. І при мінімальних здібностях до самопрезентації такому шукачеві нескладно справити сприятливе враження на недосвідченого рекрутера. Тим часом загальне уявлення про предмет, так само як навички і знання, на етапі підбору персоналу не дуже важливі. Тим більше що за 2-3 години (в рамках кількох інтерв'ю) виявити наявність навичок вкрай складно. Набагато більш значуще виявити у претендента необхідний набір компетенцій: якщо вони є, то, швидше за все, працівник реалізується на майбутній позиції.
Компетенції людини можна порівняти зі стволом і корінням дерева, а навички та знання - з листям і плодами. Якщо стовбур міцний, а коріння глибоке, то в сезон дерево починає плодоносити. Але якщо у дерева тоненький ствол і слабкі коріння, соковитого листя й багатого врожаю від нього очікувати не доводиться.
Досить часто рекрутер невірно собі уявляє, що саме є кращим для роботодавця, які цінності, мотиваційні установки та компетенції шукача максимально підходять конкретній компанії. Якщо такої проблеми не існує, то оцінити потрібні якості претендента буває нескладно: потрібно лише оволодіти доступними методиками проведення інтерв'ю, опанувати нескладні рекрутингові технології, знання про які можна отримати на спеціальних тренінгах. І тоді ймовірність попадання в кадрове «яблучко» наблизиться до ста відсотків.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...