6 професійних звичок, від яких потрібно позбутися

Деякі професійні звички корисні, вони допомагають працювати якісно. Але є й шкідливі звички, які заважають досягти успіху в кар'єрі. HR-фахівці назвали найпоширеніші шкідливі звички працівників.
Професійна деформація
Багато людей, захоплених роботою, починають сприймати світ через призму професії. Межі між особистістю людини та функцією, яку вона виконує, стираються. За словами менеджера зі зв'язків з громадськістю рекрутингової компанії Олени Іванової, в повсякденній поведінці такої людини починають переважати професійні компетенції. З часом вони стають звичками. Наприклад, рекрутер при знайомстві немов проводить інтерв'ю й оцінює співрозмовника, а коректор, читаючи книгу, автоматично перевіряє помилки. Це може бути небезпечно, оскільки людина починає повністю ототожнювати себе зі своєю роботою. Це призводить до проблем у відносинах з близькими людьми, до втоми і вигоряння. Якщо такий співробітник втратить роботу, адаптуватися до життя йому буде важко.
Незакінчені справи
Звичка, яка є у багатьох співробітників - не доводити справу до кінця. Як розповідає коуч Лариса Воронова, люди залишають «хвости», коли не розуміють мети або замотивовані на її досягнення. Тут багато залежить від дій керівника і від того, як в компанії налагоджена система мотивації. Начальник повинен стежити за тим, як виконуються завдання, допомагати працівникам, надавати їм ресурси.
Перекладання провини на оточуючих
Деякі працівники звикли звинувачувати інших у своїх невдачах і промахах. Від цієї звички співробітникам допоможе позбутися чітка посадова інструкція з конкретним описом функцій.
Перфекціонізм
У людей, які бояться припуститися помилки, підвищується нервозність, це призводить до емоційного вигорання на роботі, розповідає директор департаменту по роботі з персоналом Анастасія Лобарева. Страх помилки виникає через те, що людина уникає відповідальності за результат. Помилку потрібно розглядати як точку росту, а не привід себе корити.
Звичка кидати майже виконану роботу
Деякі працівники, виконавши роботу на 90-95%, кидають майже завершений проект, розповідає Лобарева. У співробітника немов спрацьовує перемикач: я все зробив, потрібно відволіктися. Ця звичка виникає через небажання починати новий проект, стикатися з новими проблемами. Однак незакінчені справи ведуть до неврозів, тому цієї поганої звички краще позбутися.
Неувага до співрозмовника
Багато працівників при розмові з клієнтом або партнером не дивляться в очі співрозмовнику, а продовжують дивитися в монітор. Або переривають розмову, щоб поговорити по телефону. Керівник консалтингової компанії Олена Бочарова рекомендує запам'ятати важливе правило: найважливіша людина - та, з якою ви говорите зараз.
Робота для комфорту, а не для щастя
Ця звичка заважає людям домагатися своїх цілей. Якщо людина вибирає не ту справу, яка їй подобається, а ту, яка, на її думку, буде приносити більший прибуток, вона не доб'ється успіхів у роботі, вважає генеральний директор інтернет-сервісу Гліб Тертичний. Відмінного результату може досягти тільки той, хто щиро любить свою роботу і виконує її з душею.

www.zarplata.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад